Nie masz jeszcze konta ?
Zapomniałeś hasła ?

Main Manu
Wiadomości
Kontakt
O nas
Statut Bractwa Okrętowego KOGA
Deklaracja wstąpienia do KOGI
Ankieta
Galeria
Filmy

Buttony

Pomysł powołania Stowarzyszenia powstał tak dawno jak pomysł organizowania naszych zjazdów a więc pochodzi z 1993 roku. Od tamtych dni minęło wiele lat, zorganizowaliśmy cztery zjazdy i zawsze ze zdwojoną siłą wracał pomysł powołania stowarzyszenia, powstanie którego pomogłoby rozwiązać szereg problemów i pokonać wiele trudności związanych z organizacją naszych zjazdów. I tak w dniu 2000-11-03 Sąd Rejonowy w Gdańsku wydał postanowienie o rejestracji Stowarzyszenia Okrętowców KOGA i dokonał wpisu KOGI w Rejestru Stowarzyszeń w dziale A pod numerem Rej. St.- 1812. 29 kwietnia 2004 odbyło się I Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które zgodnie z nowym prawem o stowarzyszeniach dokonało zmian w statucie Stowarzyszenia i wybrało władze KOGI - Zarząd i Komisję Rewizyjną oraz zmieniło nazwę Stowarzyszenia na Bractwo Okrętowe KOGA. W związku z trudnościami jakie sprawiał nam Urząd Miejski w Gdańsku Wydział Spraw Obywatelskich moment przerejestrowania KOGI do Krajowego Rejestru Sądowego nastąpił 25 lutego 2005 roku. Dokonanie tego wpisu umożliwiło rozpoczęcie formalnej działalności Bractwa - przyznanie numeru regon oraz założenie konta bankowego.

Celem Bractwa jest prowadzenia działań integracyjnych w środowisku osób związanych z gospodarką morską zwłaszcza absolwentów PG BO z lat 1970 - 1975. Organizowanie zjazdów to jedna z form integracyjnego działania naszego Stowarzyszenia. Ponadto organizujemy comiesięczne spotkania towarzyskie, które odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 16.30 w Sopocie w restauracji Kawiareton. W spotkaniach tych uczestniczyć może każdy spośród naszych Koleżanek i Kolegów ze studiów na Wydziale Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej.

Poniżej przedstawiamy skład osobowy Zarządu i Komisji Rewizyjnej Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów.

Zarząd
Edmund Ledwoń - Prezes
Obrazek
Sławomir Mierzwiński - Wiceprezes
Krzysztof Adamczyk - Wiceprezes
Obrazek
Andrzej Tomasik - Członek
Adam Soral - Skarbnik
Waldemar Pasturczak - Sekretarz
Obrazek

Komisja Rewizyjna
Stanisław Gutteter - Przewodniczący
Jacek Centkowski - Wiceprzewodniczący
Ryszard Misiąg - Członek
Czesław Pitas - Członek
Adam Chyrzyński - Członek

Koga - Bractwo okretowe
Strona wygenerowana w 0.014 sek.