Spotkanie Czwartkowe KOGI 2019-12-05. Przedświąteczne

Data dodania: 2019-12-04 02:09:28

 

.    Serdecznie zapraszamy Szanowne Koleżanki i Kolegów na nasze grudniowe spotkanie czwartkowe KOGI, które odbędzie się 5 grudnia o godz. 16:30 w Sopocie w restauracji Meksykańskiej. Dla osób, które po raz pierwszy zechcą nas zaszczycić swoją obecnością informujemy, że restauracja Meksykańska  mieści się w budynku na końcu ul. Monte Cassino.  Idąc ulicą Monte Cassino od strony torów kolejowych w dół  do końca, mijamy po drodze po lewej stronie, słynny obecnie, krzywy dom i dalej po tej samej stronie jest dawny dom towarowy, a vis a vis tego domu towarowego jest Meksykańska.

.     Będzie to spotkanie ostatnie w tym 2019 roku i zarazem nasze spotkanie przedświąteczne a wiec okazja do spotkania w nastroju świątecznym i złożenia sobie życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku 2020.

.      roku 2020 nasz Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa obchodził będzie 75-lecie swojego istnienia na Politechnice Gdańskiej. Pamiętajmy, że nasz Wydział powstał po wojnie jako jeden z czterech wydziałów na polskiej Politechnice Gdańskiej.  Ponieważ tak „okrągła” rocznica jak 75-lecie zdarza się bardzo rzadko a tym razem my będziemy świadkami tych uroczystości. Dlatego uczyńmy wszystko, co będzie w naszej mocy, aby godnie świętować i uczcić tą rocznicę.

.     Przedstawimy aktualny stan przygotowań związanych z obchodami rocznicowymi. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły związane z tymi obchodami.

.     Zapraszamy

Zarząd Bractwa Okrętowego „KOGA” SAPG BO 

Ryszard KWIDZIŃSKI Pełnomocnikiem Ministra

Data dodania: 2019-11-21 10:38:57

Informacja w trakcie przygotowywania 

Miło nam poinformować, że nasz kollega 

Ryszard Kwidziński został powołany na Pełnomocnika Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej 

ds. realizacji programu Batory

 

 

Gratulacje od Bractaw Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów.

 

Informacię otrzymaliśmy od kolegów Stasia Ciesiółki i Krzysia Adamczyka 

Kliknij poniżej na:  

 

Przczytaj ciąg dalszy.

75 lat WBO na PG Komunikat nr 1

Data dodania: 2019-11-20 10:51:30

JUBILEUSZ 75-LECIA WYDZIAŁU OKRĘTOWEGO POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ

 

Szanowni Państwo, Absolwenci, Nauczyciele, Emerytowani Pracownicy Wydziału Okrętowego Politechniki Gdańskiej oraz Sympatycy i Przyjaciele naszego Wydziału.

 

Z dumą informujemy Państwa o zbliżającym się Jubileuszu 75-lecia Wydziału Okrętowego Politechniki Gdańskiej. Kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy przygotowania do tego doniosłego wydarzenia, którego obchody odbędą się w dniu 30 maja 2020 r.

 

75-lecie Wydziału jest doniosłym wydarzeniem dla społeczności Pomorza, od czasu powstania aż do dziś Wydział jest ważnym ośrodkiem kształcenia młodej kadry inżynierskiej, głównie związanej z okrętownictwem. z morzem. Jubileusz stanowi wspaniałą okazję do tego, aby w gronie kolegów, koleżanek, nauczycieli i zaproszonych gości powspominać piękne lata młodości spędzone w murach naszego Wydziału. Jubileusz skłania także do zadumy nad mijającym czasem, jest też okazją do podsumowania 75-letniej historii Wydziału.

 

Uroczyste obchody zaplanowane zostały na sobotę 30 maja 2020 r. w campusie Politechniki Gdańskiej.

 

O szczegółach obchodów będziemy Państwa informować w następnych komunikatach, jednocześnie już teraz zapraszamy do rejestracji.

Elektroniczna rejestracja uczestników Jubileuszu – REJESTRACJA (link: https://oio.pg.edu.pl/obchody-75-lecia-woio/rejestracja)

 

Komitet Organizacyjny obchodów 75-lecia Wydziału Okrętowego Politechniki

 (Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa PG, Forum Okrętowe, Bractwo Okrętowe KOGA)

 

 Przeczytaj poprzednie wiadomości: 

 .            75 lat WBO na PG Komunikat specjalny- Rejestracja na Zjazd 

.             Spotkanie Czwartkowe KOGI 2019-11-07 i obchody 75-lecia WBO na PG 

 

75 lat WBO na PG Komunikat specjalny- Rejestracja na Zjazd

Data dodania: 2019-11-17 18:44:56

Rozpoczynamy rejestrację na uroczystości związane z obchodami 75 lat działalności naszego Wydziału Budowy Okrętów na Politechnice Gdańskiej, które odbędą się w dniu 30 maja 2020 roku. Prosimy o rejestrację na niniejsze uroczystości. 

 

Aktualny link do rejestracji:

https://oio.pg.edu.pl/obchody-75-lecia-woio/rejestracja

 

 UWAGA: Osoby, które zarejestrowały się wcześniej, według poprzedniej wersji linka,  rejestracja Wasza została przyjęta i nie trzeba ponownie rejestrować się.  

 

W imieniu Komitetu Organizacyjnego obchodów 75-lecia Wydziału Budowy Okretów na Politechnice Gdańskiej 

Bractwo Okrętowe "KOGA" Stowarzyszenie Absolwentów Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej  

Kolega Leszek Hoppe nie żyje

Data dodania: 2019-11-15 18:50:56

.     Otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość, że odszedł od nas na wieczną wachtę nasz drogi Kolega Leszek Hoppe - Absolwent BO PG, studia ukończył w 1974r. specjalność maszyny i siłownie okrętowe. 

.     Śmierć nastąpiłą tak nagle,że aż trudno uwierzyć. Spotkaliśmy Go przecież tak niedawno, ....  na VII Zjeździe BO 2019 w dniu 21 września br. 

.     Leszku !!!!  Spoczywaj w spokoju. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. 

.     W imieniu Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów PG BO, oraz Koleżanek i Kolegów ze studiów łączymy się w smutku w pogrążoną w żąłobie Rodziną Leszka skłądając Rodzinie i Najbliższym wyrazy głębokiego współczucia po Jego stracie. 

.     Pogrzeb odbędzie się 18 listopada o godz. 12:30 na cmentarzu Łostowice w Gdańsku. 

.

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA" 

Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej 

Wydziału Budowy Okrętów

Spotkanie Czwartkowe KOGI 2019-11-07 i obchody 75-lecia WBO na PG

Data dodania: 2019-11-06 11:48:08

Zaproszenie

 .    Serdecznie zapraszamy Szanowne Koleżanki i Kolegów na nasze listopadowe spotkanie czwartkowe KOGI, które odbędzie się 7 listopada  o godz. 16:30 w Sopocie w restauracji Meksykańskiej

.     Tradycyjnie dla osób przyjezdnych podajemy, że restauracja Meksykańska znajduje się w budynku na końcu ul. Monte Cassino.  Idąc ulicą Monte Cassino od strony torów kolejowych w dół  do końca, mijamy po drodze po lewej stronie, słynny obecnie, krzywy dom i dalej, po tej samej stronie, około 20 metrów dalej, jest dawny dom towarowy a vis a vis tego domu jest  restauracja Meksykańska. Mieści się ona w tym samym budynku co słynny SPATiF. SPATiF jest na piętrze tego budynku a pod nim Meksykańska.

.1. Na spotkaniu wrócimy do spraw odbytego VII Zjazdu BO 2019 przedstawimy również informację o sposobie przekazania zdjęć ze Zjazdu w tym zbiorowych, z części oficjalnej a także z części towarzyskiej. Zdjęć mamy bardzo dużo. Przy pomocy Naszego Wydziału być może uda nam się znaleźć sposób na szybkie przekazanie tych zdjęć jak również i filmów osobom zainteresowanym. Na przeszkodzie stoją przepisy RODO. Rozeznajemy prawne możliwości przekazania dokumentacji zjazdowej szerszemu gronu Koleżanek i Kolegów.

. 2. Omówimy przygotowania do obchodów Jubileuszu 75-lecia istnienia Wydziału Okrętowego na Politechnice Gdańskiej. Zjazd Absolwentów Wydziału Okrętowego ( BO, IO, WOiO ) odbędzie się 30 maja 2020r.

UWAGA !!!  Podany wcześniej w naszej publikacji zjazdowej pt. VII Zjazd Absolwentów IO i BO Politechniki Gdańskiej   termin Zjazdu 75-lecia został zmieniony i tak jak informujemy wyżej, odbędzie się 30 maja ( sobota ) 2020 r.

 

Podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy przy organizacji obchodów 75-lecia Wydziału Okrętowego na PG 

 

KOGA w ramach powołanego na WOiO zespołu do zorganizowania niniejszych obchodów, aktywnie uczestniczy w przygotowaniach do tego Zjazdu. Więcej informacji na ten temat przedstawimy na listopadowym czwartkowym spotkaniu KOGI 7 listopada br.

Zarząd Bractwa Okrętowego „KOGA” SAPG BO

Akademia Przemysłów Morskich 2019-2020

Data dodania: 2019-10-12 11:07:00

 ZAPROSZENIE 

 

W imieniu Prodziekana ds. kształcenia dr inż. Hosseina Ghaemi serdecznie zapraszamy na środę 16.10.2019 r. na godz. 15:00 do sali 410 Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej (WOiO PG) na pierwsze spotkanie w tym roku akademickim, w ramach cyklu Akademia Przemysłów Morskich, który jest wspólnym projektem Związek Pracodawców Forum Okrętowego oraz WOiO PG.

Przczytaj ciąg dalszy.

Spotkanie Czwartkowe KOGI 2019-10-03

Data dodania: 2019-09-30 23:45:30

Informacja z Czwartkowego Spotkania KOGI 2019-10-03

 .  Mimo, że od VII Zjazdu BO 2019 upłynęło zaledwie 10 dni w spotkaniu Czwartkowym KOGI uczestniczyło 15 osób. Atmosfera była bardzo miła i sympatyczna.  

 

     

 

 

Przczytaj ciąg dalszy.