75 lat WBO na PG Komunikat specjalny- Rejestracja na Zjazd

Data dodania: 2019-11-17 18:44:56

Rozpoczynamy rejestrację na uroczystości związane z obchodami 75 lat działalności naszego Wydziału Budowy Okrętów na Politechnice Gdańskiej, które odbędą się w dniu 30 maja 2020 roku. Prosimy o rejestrację na niniejsze uroczystości. 

 

Aktualny link do rejestracji: https://oio.pg.edu.pl/obchody-75-lecia-woio/rejestracja

 

W imieniu Komitetu Organizacyjnego obchodów 75-lecia Wydziału Budowy Okretów na Politechnice Gdańskiej 

Bractwo Okrętowe "KOGA" Stowarzyszenie Absolwentów Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej  

Kolega Leszek Hoppe nie żyje

Data dodania: 2019-11-15 18:50:56

.     Otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość, że odszedł od nas na wieczną wachtę nasz drogi Kolega Leszek Hoppe - Absolwent BO PG, studia ukończył w 1974r. specjalność maszyny i siłownie okrętowe. 

.     Śmierć nastąpiłą tak nagle,że aż trudno uwierzyć. Spotkaliśmy Go przecież tak niedawno, ....  na VII Zjeździe BO 2019 w dniu 21 września br. 

.     Leszku !!!!  Spoczywaj w spokoju. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. 

.     W imieniu Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów PG BO, oraz Koleżanek i Kolegów ze studiów łączymy się w smutku w pogrążoną w żąłobie Rodziną Leszka skłądając Rodzinie i Najbliższym wyrazy głębokiego współczucia po Jego stracie. 

.     Pogrzeb odbędzie się 18 listopada o godz. 12:30 na cmentarzu Łostowice w Gdańsku. 

.

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA" 

Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej 

Wydziału Budowy Okrętów

Spotkanie Czwartkowe KOGI 2019-11-07 i obchody 75-lecia WBO na PG

Data dodania: 2019-11-06 11:48:08

Zaproszenie

 .    Serdecznie zapraszamy Szanowne Koleżanki i Kolegów na nasze listopadowe spotkanie czwartkowe KOGI, które odbędzie się 7 listopada  o godz. 16:30 w Sopocie w restauracji Meksykańskiej

.     Tradycyjnie dla osób przyjezdnych podajemy, że restauracja Meksykańska znajduje się w budynku na końcu ul. Monte Cassino.  Idąc ulicą Monte Cassino od strony torów kolejowych w dół  do końca, mijamy po drodze po lewej stronie, słynny obecnie, krzywy dom i dalej, po tej samej stronie, około 20 metrów dalej, jest dawny dom towarowy a vis a vis tego domu jest  restauracja Meksykańska. Mieści się ona w tym samym budynku co słynny SPATiF. SPATiF jest na piętrze tego budynku a pod nim Meksykańska.

.1. Na spotkaniu wrócimy do spraw odbytego VII Zjazdu BO 2019 przedstawimy również informację o sposobie przekazania zdjęć ze Zjazdu w tym zbiorowych, z części oficjalnej a także z części towarzyskiej. Zdjęć mamy bardzo dużo. Przy pomocy Naszego Wydziału być może uda nam się znaleźć sposób na szybkie przekazanie tych zdjęć jak również i filmów osobom zainteresowanym. Na przeszkodzie stoją przepisy RODO. Rozeznajemy prawne możliwości przekazania dokumentacji zjazdowej szerszemu gronu Koleżanek i Kolegów.

. 2. Omówimy przygotowania do obchodów Jubileuszu 75-lecia istnienia Wydziału Okrętowego na Politechnice Gdańskiej. Zjazd Absolwentów Wydziału Okrętowego ( BO, IO, WOiO ) odbędzie się 30 maja 2020r.

UWAGA !!!  Podany wcześniej w naszej publikacji zjazdowej pt. VII Zjazd Absolwentów IO i BO Politechniki Gdańskiej   termin Zjazdu 75-lecia został zmieniony i tak jak informujemy wyżej, odbędzie się 30 maja ( sobota ) 2020 r.

 

Podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy przy organizacji obchodów 75-lecia Wydziału Okrętowego na PG 

 

KOGA w ramach powołanego na WOiO zespołu do zorganizowania niniejszych obchodów, aktywnie uczestniczy w przygotowaniach do tego Zjazdu. Więcej informacji na ten temat przedstawimy na listopadowym czwartkowym spotkaniu KOGI 7 listopada br.

Zarząd Bractwa Okrętowego „KOGA” SAPG BO

Akademia Przemysłów Morskich 2019-2020

Data dodania: 2019-10-12 11:07:00

 ZAPROSZENIE 

 

W imieniu Prodziekana ds. kształcenia dr inż. Hosseina Ghaemi serdecznie zapraszamy na środę 16.10.2019 r. na godz. 15:00 do sali 410 Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej (WOiO PG) na pierwsze spotkanie w tym roku akademickim, w ramach cyklu Akademia Przemysłów Morskich, który jest wspólnym projektem Związek Pracodawców Forum Okrętowego oraz WOiO PG.

Przczytaj ciąg dalszy.

Spotkanie Czwartkowe KOGI 2019-10-03

Data dodania: 2019-09-30 23:45:30

Informacja z Czwartkowego Spotkania KOGI 2019-10-03

 .  Mimo, że od VII Zjazdu BO 2019 upłynęło zaledwie 10 dni w spotkaniu Czwartkowym KOGI uczestniczyło 15 osób. Atmosfera była bardzo miła i sympatyczna.  

 

     

 

 

Przczytaj ciąg dalszy.

VII Zjazd BO 2019 w fotografii

Data dodania: 2019-09-30 04:39:18

Komunkiat nr 1 z dnia  2019-09-30 

.    Serdecznie zapraszamy do Galerii pt. VII Zjazd BO 2019 w fotografii. Znajdują się tam 92 zdjęcia z części oficjalnej Zjazdu. Wkrótce będzie  możliwośc  przesłania tych zdjęć w wersji oryginalnej w dobrej rozdzielczości. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego aktualnego adresu mailowego, na który wyślemy informację jak pobrać z internetu wszystkie zdjęcia ze Zjazdu. 

Maila prosimy wysłać na adres edek@ledwon.pl 

Zarząd KOGI  

VII Zjazd BO 2019 zakończony

Data dodania: 2019-09-23 06:03:44

DZIĘKUJEMY KOLEŻANKOM I KOLEGOM ZA UDZIAŁ W VII ZJEŹDZIE.

.   SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO ZAPROSZONYCH GOŚCI  PANA PROFESORA LECHA KOBYLIŃSKIEGO ORAZ PANA DOCENTA MIŁOSZA FRĄCKOWIAKA,  KTÓRZY UŚWIETNILI SWOJĄ OBECNOŚCIĄ NASZ ZJAZD I BYLI UPRZEJMI WYGŁOSIĆ BARDZO INTERESUJĄCE  PRZEMÓWIENIA.

.     DZIKUJEMY DZIEKANOWI  I WŁDZOM WYDZIAŁU OCEANOTECHNIKI  I OKRĘTOWNICTWA  ZA POMOC W ORGANIZACJI ZJAZDU,  SZCZEGÓLNIE PANU DZIEKANOWI PROFESOROWI  JANUSZOWI KOZAKOWI  ZA UMOZLIWIENIE NAM WYDANIA OKOLICZNOŚCIOWEJ KSIŚĄKI, KTÓRĄ OTRZYMALI WSZYSCY UCZESTNICY ZJAZDU ORAZ ZA INTERESUJĄCE  PRZEMÓWIENIE.    

.     BARDZO DZIĘKUJEMY PANU REKTOROWI PROFESOROWI MARKOWI DZIDZIE ZA WSPARCIE NAS PODCZAS ORGANIZACJI ZJAZDU ORAZ CIEKAWĄ PREZENTACJĘ.

.     JEDNAK NAJWIĘKSZE PODZIĘKOWANIA NALEŻĄ SIĘ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZJAZDU, W SZCZEGÓLNOŚCI TYM, KTÓRZY ZABIERALI GŁOS PODCZAS CZĘŚCI OFICJALNEJ. KOCHANI BEZ WAS NIE BYŁOBY TEGO ZJAZDU. 

.   Do zobaczenia na następnym zjeździe już za niecały rok w czerwcu 2020r. Będzie to rok, w którym nasz Wydział i nasza Uczelnia obchodzić będzie 75 lat swojego istnienia. Kochani absolwenci naszego Wydziału  Budowy Okrętów, Instytutu Okrętowego i Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa rezerwujcie sobie dzień 30 czerwca 2020 roku na zjazd absolwentów z okazji tego jubileuszu. Powinniśmy stawić się w tym dniu w jak najliczniejszym gronie, ponieważ  75 lat zdarza się tylko raz.

 Zarzad Bractwa Okrętowego „KOGA” Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów

.

 

Więcej zdjęć już wkrótce 

PS.

1.  Relacja ze VII Zjazdu w przygotowywaniu. Powyżej pierwsze zdjęcie zbiorowe przed Gmachem WOiO. Prosimy śledzić systematycznie stronę internetową KOGI  www.koga-pg.pl/newkoga/  Zdjęcia profesjonalne i amatorskie relacje filmowe będą publikowane w rozdzielczości internetowej. Pełną dokumentację w wysokiej rozdzielczości uczestnikom zjazdu będziemy wysyłać indywidualnie na podane nam przez Was adresy mailowe.   

2.  UWAGA WAŻNA WIADOMOŚĆ  Wstępna informacja o planowanym zjeździe absolwentów całego Wydziału znajduje się na str. 133 znanej już nam książki pt. VII ZJAZD ABSOLWENTÓW Instytutu Okrętowego i Wydziału Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej z lat 1968-1975 ( i lat pobliskich ) wydanej 21 września 2019r. numer ISBN 978-83-7348-784-0

.

VII Zjazd BO 2019 i Spotkanie Czwartkowe

Data dodania: 2019-09-04 02:53:09

 

                                                                

Pierwsza strona okładki naszej publikacji wydanej na okoliczność Zjazdu BO 2019 dzięki uprzejmości Dziekana Wydaiału Oceanotechniki i Okrętownictwa Prof.ndzw.dr inż.Janusza Kozaka 

Przczytaj ciąg dalszy.