Akademia Przemysłów Morskich 2019-2020

Data dodania: 2019-10-12 11:07:00

 ZAPROSZENIE 

 

W imieniu Prodziekana ds. kształcenia dr inż. Hosseina Ghaemi serdecznie zapraszamy na środę 16.10.2019 r. na godz. 15:00 do sali 410 Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej (WOiO PG) na pierwsze spotkanie w tym roku akademickim, w ramach cyklu Akademia Przemysłów Morskich, który jest wspólnym projektem Związek Pracodawców Forum Okrętowego oraz WOiO PG.

 

Szczegóły powyższego plakatu patrz Galeria pt. Akademia Przemysłów Morskich 2019-2020 

 

Tematami tego wydarzenia będą:

      1.     Start-up community w Trójmieście i działalność STARTERa

      2.     O projekcie "Kobiety też budują statki", które po kolei będą prowadzone przez p. dr Tomasza Szymczaka, Prezesa Zarządu oraz p. mgr Anna Miler specjalista ds. Rozwoju Start-upów Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

.

Zarząd KOGI pragnie zwrócić uwagę szanownym Koleżankom i Kolegom, że wszystkie spotkania z cyklu Akademia Przemysłów Morskich kierowane są również dla okrętowców absolwentów BO, IO oraz WOiO gdyż dotyczą aktualnych spraw okrętownictwa w Polsce. Dlatego zarząd KOGI serdecznie zaprasza na to spotkanie oraz nastepne. Informacje w tej sprawie będą prezentowane na niniejszej stronie internetowej KOGI www.koga-pg.pl/newkoga/ 

.                                                                                                         Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA" SAPG BO 

 

Czwartkowe Spotkanie KOGI 2019-10-03

Data dodania: 2019-09-30 23:45:30

Informacja z Czwartkowego Spotkania KOGI 2019-10-03

 .  Mimo, że od VII Zjazdu BO 2019 upłynęło zaledwie 10 dni w spotkaniu Czwartkowym KOGI uczestniczyło 15 osób. Atmosfera była bardzo miła i sympatyczna.  

 

     

 Uczestnicy otrzymali najnowszy numer czasopisma PISMO PG ( październik 2019 ) oraz ulotkę Politechnika Gdańska FAKTY I LICZBY 

 . 

Więcej informacji ze spotkania patrz GALERIA  tytuł galerii Spotkanie Czwartkowe "KOGI" 2019-10-03

    

.

    

.    Obie te pozycje obszernie informują o aktualnej pozycji naszej Uczelni w rankingu uczelni oraz o wspólpracy z ośrodkami naukowymi na świecie a także o zmianach organizacyjnych na Politechnice Gdańskiej

.     Wszyscy Koledzy otrzymali ponadto komplet zdjęć z VII Zjazdu BO 2019 z części oficjalnej, która odbyła się na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa 

.

                        

  .   Można też było odpłatnie nabyć okolicznościową publikację z VII Zjazdu BO 2019  

.     Zapraszamy zajrzeć do GALERII zatytułowanej VII Zjazd BO w fotografii. 

UWAGA !!!  Płyta CD zawiera znacznie więcej zdjęc z uroczystości niż prezentowane jest  na stronie internetowej KOGI. 

 

Zarząd Bractwa Okrętowego „KOGA” SAPG BO

 

Przczytaj ciąg dalszy.

VII Zjazd BO 2019 w fotografii

Data dodania: 2019-09-30 04:39:18

Komunkiat nr 1 z dnia  2019-09-30 

.    Serdecznie zapraszamy do Galerii pt. VII Zjazd BO 2019 w fotografii. Znajdują się tam 92 zdjęcia z części oficjalnej Zjazdu. Wkrótce będzie  możliwośc  przesłania tych zdjęć w wersji oryginalnej w dobrej rozdzielczości. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego aktualnego adresu mailowego, na który wyślemy informację jak pobrać z internetu wszystkie zdjęcia ze Zjazdu. 

Maila prosimy wysłać na adres edek@ledwon.pl 

Zarząd KOGI  

VII Zjazd BO 2019 zakończony

Data dodania: 2019-09-23 06:03:44

DZIĘKUJEMY KOLEŻANKOM I KOLEGOM ZA UDZIAŁ W VII ZJEŹDZIE.

.   SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO ZAPROSZONYCH GOŚCI  PANA PROFESORA LECHA KOBYLIŃSKIEGO ORAZ PANA DOCENTA MIŁOSZA FRĄCKOWIAKA,  KTÓRZY UŚWIETNILI SWOJĄ OBECNOŚCIĄ NASZ ZJAZD I BYLI UPRZEJMI WYGŁOSIĆ BARDZO INTERESUJĄCE  PRZEMÓWIENIA.

.     DZIKUJEMY DZIEKANOWI  I WŁDZOM WYDZIAŁU OCEANOTECHNIKI  I OKRĘTOWNICTWA  ZA POMOC W ORGANIZACJI ZJAZDU,  SZCZEGÓLNIE PANU DZIEKANOWI PROFESOROWI  JANUSZOWI KOZAKOWI  ZA UMOZLIWIENIE NAM WYDANIA OKOLICZNOŚCIOWEJ KSIŚĄKI, KTÓRĄ OTRZYMALI WSZYSCY UCZESTNICY ZJAZDU ORAZ ZA INTERESUJĄCE  PRZEMÓWIENIE.    

.     BARDZO DZIĘKUJEMY PANU REKTOROWI PROFESOROWI MARKOWI DZIDZIE ZA WSPARCIE NAS PODCZAS ORGANIZACJI ZJAZDU ORAZ CIEKAWĄ PREZENTACJĘ.

.     JEDNAK NAJWIĘKSZE PODZIĘKOWANIA NALEŻĄ SIĘ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZJAZDU, W SZCZEGÓLNOŚCI TYM, KTÓRZY ZABIERALI GŁOS PODCZAS CZĘŚCI OFICJALNEJ. KOCHANI BEZ WAS NIE BYŁOBY TEGO ZJAZDU. 

.   Do zobaczenia na następnym zjeździe już za niecały rok w czerwcu 2020r. Będzie to rok, w którym nasz Wydział i nasza Uczelnia obchodzić będzie 75 lat swojego istnienia. Kochani absolwenci naszego Wydziału  Budowy Okrętów, Instytutu Okrętowego i Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa rezerwujcie sobie dzień 30 czerwca 2020 roku na zjazd absolwentów z okazji tego jubileuszu. Powinniśmy stawić się w tym dniu w jak najliczniejszym gronie, ponieważ  75 lat zdarza się tylko raz.

 Zarzad Bractwa Okrętowego „KOGA” Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów

.

 

Więcej zdjęć już wkrótce 

PS.

1.  Relacja ze VII Zjazdu w przygotowywaniu. Powyżej pierwsze zdjęcie zbiorowe przed Gmachem WOiO. Prosimy śledzić systematycznie stronę internetową KOGI  www.koga-pg.pl/newkoga/  Zdjęcia profesjonalne i amatorskie relacje filmowe będą publikowane w rozdzielczości internetowej. Pełną dokumentację w wysokiej rozdzielczości uczestnikom zjazdu będziemy wysyłać indywidualnie na podane nam przez Was adresy mailowe.   

2.  UWAGA WAŻNA WIADOMOŚĆ  Wstępna informacja o planowanym zjeździe absolwentów całego Wydziału znajduje się na str. 133 znanej już nam książki pt. VII ZJAZD ABSOLWENTÓW Instytutu Okrętowego i Wydziału Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej z lat 1968-1975 ( i lat pobliskich ) wydanej 21 września 2019r. numer ISBN 978-83-7348-784-0

.

VII Zjazd BO 2019 i Spotkanie Czwartkowe "KOGI" 2019-09-05

Data dodania: 2019-09-04 02:53:09

Informacja - miejsce parkowania oraz miejsce Zjazdu BO 2019

 

Poniżej przedstawiamy PROGRAM ZJAZDU

Ważną informacją jest aby pamiętać, że przy wykonywaniu rezerwacji należy podać hasło – ABSOLWENCI.

Cennik noclegów patrz:  https://rzemieslnik-gdansk.pl/nocleg-nad-morzem-gdansk/  minus 20% rabatu na hasło Absolwenci PG

 

Osoby które zdecydowały się na noclegi w Domu Wypoczynkowym „Rzemieślnik”, w którym będzie odbywała się część towarzyska Zjazdu,  prosimy o dokonanie rezerwacji pokoi z wyprzedzeniem zgodnie z zasadą ze im wcześniej tym lepiej.

                                                      Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów PG BO 

                                                       +48-608-535-066

 

                                                                

Pierwsza strona okładki naszej publikacji wydanej na okoliczność Zjazdu BO 2019 dzięki uprzejmości Dziekana Wydaiału Oceanotechniki i Okrętownictwa Prof.ndzw.dr inż.Janusza Kozaka 

Przczytaj ciąg dalszy.

Kolega Stefan Jurkiewicz nie żyje

Data dodania: 2019-08-20 11:34:03

Z żalem zawiadamiam, że dziś rano 2019-08-19 zmarł nasz dobry kolega Stefan Jurkiewicz, absolwent Politechniki Gdańskiej Instytutu Okrętowego z roku 1974 mgr inż. budownictwa okrętowego,  długoletni Naval Architect at U.S. Coast Guard. 

Pozostawił żonę Krystynę i dwoje dorosłych dzieci Karolinę i Tomka. 

Pogrzeb o się w Baltimore, MD w niedzielę

Tą smutną wiadomość nasze środowisko otrzymało od Sławbora Ran-Rokickiego

Bractwo Okrętowe "KOGA" Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów w imieniu koleżanek i klegów Stefana Jurkiewicza i naszego środowiska absolwentów BO/IO, Rodzinie zmarłego naszego Kolegi składa wyrazy głebokiego współczucia i duchowego wsparcia. 

Stefanie, .......  spoczywaj w spokoju. 

Zarząd Bractwa Okrętowego KOGA SAPG BO 

 

Oto wiadomość otrzymana drogą mailowa od żony Stefanaia 25 sierpnia br. godz. 21:54 czasu PL. 

Obituary for Stefan Henryk Jurkiewicz | Kaczorowski Funeral Home, P.A. 

 

https://www.kfhpa.com/notices/Stefan-Jurkiewicz 

 Stefan Henryk Jurkiewicz

AUGUST 19, 2019

  

Przczytaj ciąg dalszy.

Kolega Adam Świst nie żyje

Data dodania: 2019-08-08 10:24:00

Dotarła do nas smutna wiadomość że w dniu 2019-08-03 zmarł nasz Kolega Adam Świst.

 

 

W imieniu Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów łączymy sie w bólu z Rodziną Adama i najbliższymi, składając wyrazy głegokiego współczucia.

Koleżanki i Kolegów okrętowców informujemy o że pogrzebie Adama Śwista odbędzie się w Kiełpinie. Msza Święta odprawiona zostanie w Kiełpinie Górnym w kościele pw. Jana Chrzciciela o godz. 12-tej a ostatnie pozegnanie będzie bezposrednie po mszy świętej na cmentarzy w Kiełpinie. 

Prosimy o liczny udziałw pogrzebie. 

Żegnaj Adamie. Nigdy o Tobie nie zapomnimy. Spoczywaj w spokoju. 

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA Stowarzyszenia Absolwentów PG BO/IO   

Spotkanie Czwartkowe "KOGI" 2019-08-07 i VII Zjazd BO 2019

Data dodania: 2019-07-29 03:38:57

Najbliższe spotkanie "KOGI" jak zawsze w pierwszy czwartek miesiąca tj. 2019-08-01 o godz. 16:30 w Sopocie, na Monte Cassino i jak zawsze w meksykańskiej. 

Zapraszamy serdecznie - przybywajcie licznie będzie ja zawsze fajnie albo jeszcze fajniej. 

.   Uprzejmie informujemy że nadal przyjmujemy zapisy na Zjazd BO 2019 

Zarząd Bractwa Okrętowego 

+48-608-535-066

edek@ledwon.pl

www.koga-pg.pl/newkoga/

PS 

Apelujemy o zapisywanie się na udział w Zjeździe i wpłacanie pieniędzy na konto KOGI ( patrz niżej ) za udział w zjeździe. Niebawem musimy dokonać przedpłaty do Domu Wypoczynkowego Rzemieślnik, za planowaną w Rzemieślniku część towarzyską zjazdu.  

Za wpłaty serdecznie dziękujemy.   

Informacja dotycząca kosztów udziału w Zjeździe BO 2019 w dniu 2019-09-21

- udział w Zjeździe bez noclegów, czyli część oficjalna na PG WOiO (dawniej  BO, IO ) i towarzyska  razem 200 PLN/osobę

- udział tylko w części oficjalnej na PG WOiO - 40 PLN/osobę, w tym jest poranny poczęstunek i wydawnictwo okolicznościowe.

UWAGA:

.            Osoby zainteresowane  noclegiem przed i po naszym zjeździe informujemy, że jest to koszt dodatkowy pokrywany indywidualnie. Negocjujemy cenę za nocleg w pokoju dwuosobowym wraz ze śniadaniem i podamy ją być może na tym spotkaniu KOGI.

.

Konto bankowe do wpłat na Zjazd BO 2019

Bractwo Okrętowe KOGA Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów. Można pisać w skrócie Bractwo Okrętowe „KOGA” SAPG BO

81-591 Gdynia
ul. Kameliowa 37A

Subkonto do wpłaty na Zjazd BO 2019 

                    71 1090 1102 0000 0001 3048 0800

- dla wpłat z zagranicy - użyj kodu Swift i numeru konta podanego wyżej poprzedzonego literami PL

 SwiftWBKPPLPP   

  KontoPL 71 1090 1102 0000 0001 3048 0800

Tytuł wpłaty:  

 Zjazd BO 2019 Absolwentów od 1968 do 1975 ( wpisz Nazwisko Uczestnika Zjazdu )        

      Dla osób zainteresowanych jest możliwość wystawienia faktury za udział w zjeździe.  

Dziękujemy

Zarząd Bractwa Okrętowego „KOGA” Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów

www.koga-pg.pl/newkoga/

e-mail można wysyłać za pomocą ww. strony internetowej. W tym celu otwórz zakładkę KONTAKT

 

+48 608-535-066