Info na 1-wszy Czwartek maja 2020 r.

Data dodania: 2020-05-07 09:50:35

1. Informacja bieżąca o Zjeździe organizowanym z okazji 75-lecia Wydziału Okrętowego na Politechnice Gdańskiej.  ( Patrz niżej - przeczytaj ciąg dalszy ). Prace nad publikacjami związanymi ze Zjazdem trwają w pełni. Jak się pospieszycie, to rzutem na teśmę, możecie jeszcze zdążyć ze swoimi wspomnieniami. ZAPRASZAMY.

.   

2. Informacja o BTW czyli Bochnacki To Wynalazca, czyli "O kole inaczej" . Andrzej Bochnacki jest absolwent BO MSO, studia ukończył w 1969 r.   ( Patrz niżej - przeczytaj ciąg dalszy ).

W publikacji wydanej 5 lat temu z okazji 70-lecia naszego Wydziału w części noszącej nazwę SUPLEMENTU na str. 71 jest tekst który odkrywa rąbka tajemnicy o hobby Andrzeja Bochnackiego. Poniżej krótki tekst który otrzymaliśmy od Andrzeja oraz linki do dwóch filmików.   

  ========================================================

1. Informacja bieżąca o Zjeździe organizowanym z okazji 75-lecia Wydziału Okrętowego na Politechnice Gdańskiej. 

Prace nad publikacjami związanymi ze Zjazdem trwają w pełni. Jak się pospieszycie, to rzutem na teśmę, możecie jeszcze zdążyć ze swoimi wspomnieniami. ZAPRASZAMY. 

Wznowienie zajęć dydaktycznych na PG nastąpi PRAWDOPODOBNIE 25 maja. Równie prawdopodobne jest, że termin ten ulegnie przyspieszeniu albo opóżnieniu. W tych czasach, życie jest pełne niepewności. Ale stara Gwardia czyli my BO-owcy - Panie i Panowie radzimy sobie i tak należy trzymać. 

 

 

.

 Komunikat nr 4 

Szanowni Państwo,

 

W związku z wprowadzeniem w naszym kraju stanu epidemii oraz trudnym do przewidzenia okresem powrotu do normalizacji warunków życia, postanowiliśmy przenieść obchody Jubileuszu 75-lecia Wydziału Okrętowego PG z 30 maja na termin późniejszy. Nie odwołujemy Jubileuszu, ale z konieczności przesuwamy w czasie, abyśmy mogli wspólnie świętować.

 

Dokładny termin obchodów podamy Państwu w późniejszych komunikatach. Serdecznie zapraszamy do elektronicznej rejestracji uczestnictwa w naszym historycznym spotkaniu. 

 

Pełny komunikat do pobrania i rozpowszechniania wśród Koleżanek i Kolegów znajduje się pod linkiem: 

 

http://koga-pg.pl/newkoga/news/413

===============================================================

 

2. Informacja o BTW czyli Bochnacki To Wynalazca, czyli "O kole inaczej" . Andrzej Bochnacki jest absolwent BO MSO, studia ukończył w 1969 r.   ( Patrz niżej - przeczytaj ciąg dalszy ).

W publikacji wydanej 5 lat temu z okazji 70-lecia naszego Wydziału w części noszącej nazwę SUPLEMENTU na str. 71 jest tekst który odkrywa rąbka tajemnicy o hobby Andrzeja Bochnackiego. Poniżej krótki tekst, który otrzymaliśmy od Andrzeja oraz linki do dwóch bardzo ciekawych filmików. 

Andrzej napisał:

 

Witam !!! 

Czas sprzyja spojrzeniu wstecz i można zrobić lekkie podsumowanie. Ja właśnie  zacząłem to robić i napisałem pierwsze dwa rozdziały ( z 15 planowanych) książki „O kole inaczej” w formie Audio Video Booka. Robiłem dużo filmików na Youtube i wszystkie one krążą wokół jednego tematu, są  to pytania: Dlaczego przyroda nie wymyśliła koła? Czy koło stało się fundamentem rozwoju cywilizacji przez swoją genialność, czy przez całą gamę wad, które zmuszały do ciągłego udoskonalania?

Polecam do posłuchania i oglądania.

Pozdrawiam

Andrzej Bochnacki 

Link:   O kole inaczej Roz.1 Kolano i zawiasy    https://youtu.be/okkxmn1PA9E

 

                                        Roz.2 Maszyny proste nie tylko  z nazwy    https://youtu.be/W7VV9CXUXao