Zmarł Andrzej Szwarc

Data dodania: 2020-06-04 20:51:11

Z ogromną przykrością zawiadamiamy, że w dniu 1 czerwca 2020 roku odszedł od nas mgr inż. Andrzej Szwarc.

 

 Andrzej Szwarc; fot. gospodarkamorska.pl

 

     Andrzej Szwarc od zawsze był związany z przemysłem stoczniowym. W swojej karierze zawodowej przeszedł przez wiele szczebli trójmiejskich zakładów. W Stoczni Północnej obejmował stanowisko wiceprezesa, w Gdańskiej Stoczni Remontowa był dyrektorem technicznym. Ze Stoczni Bałtyk S.A. wyjechał do Dubaju gdzie zdobywał doświadczenie przez rok. Od 2004 r. pracował w stoczni CRIST, gdzie był dyrektorem ds. rozwoju i pełnomocnikiem zarządu. W 2011 roku odszedł z CRIST S.A. by zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie postawiło przed nim przyjęcie stanowiska Prezesa Zarządu Stoczni Remontowej NAUTA S.A. W 2017 roku przeszedł na emeryturę.

.     Wśród przyjaciół i współpracowników w stoczni CRIST nazywany był „Szwarcenegerem”. Z historią CRIST S.A. związany był od jej początków, kiedy to przed ponad 30 laty na spotkaniach towarzyskich absolwentów Politechniki Gdańskiej urodziła się idea powołania do życia małego, prywatnego przedsiębiorstwa, działającego w branży okrętowej. Jak głosi firmowa legenda, to od jego nazwiska pochodzi litera „S” w nazwie CRIST.

.     Rodzinie Andrzeja Szwarca i Jego Najbliżsym składamy wyrazy ogromnrgo współczucia. Pamięć o Andrzeju pozostanie w naszej pamięci na zawsze. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 5 czerwca 2020 roku:

- o godz. 13:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdyni przy ul. Świętojańskiej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłego,

- o godz. 14:00 na cmentarzu na Witominie odbędzie się pogrzeb.

 

Kondolencje składa Zarząd Bractwa Okrętowego "Koga" Stowarzyszenia Absolwentów PG BO 

 

Informację otrzymaliśmy od kol. Tadeusza Graczyka  

Opracowano na podstawie informacji w portalumorskim.pl , ze zdjęciem autorstwa sons  

Więcej zdjęć patrz - Galeria - Zmarł kol. Andrzej Szwarc