Prezes Piotr SOYKA nie żyje - informacja o pogrzebie

Data dodania: 2020-08-05 07:48:50

Pogrzeb Piotra Soyki, zmarłego 2 sierpnia 2020 r. twórcy i prezesa Remontowa Holding, odbył się w środę 12.08.2020 r. Uroczystości rozpoczęły się o godz: 9:00 w Archikatedrze Oliwskiej. Trumna została złożona w grobie a Alei Zasłużonych na cmentarzu na gdańskim Srebrzysku o godz. 14.15.

Relację złożoną ze zdjęć autorstwa Przemysława Świderskiego można zobaczyć na stronach internetowych Dziennika Bałtyckiego patrz linki: 

.

https://dziennikbaltycki.pl/pozegnanie-piotra-soyki-prezesa-remontowej-holding-sa-msza-w-archikatedrze-w-oliwie-zyl-dla-innych-i-spalal-sie-dla-nich/ar/c15-15124669

https://dziennikbaltycki.pl/pogrzeb-piotra-soyki-na-cmentarzu-srebrzysko-w-gdansku-12082020-na-terenie-stoczni-grupy-remontowej-holding-sa-wlaczone-zostaly/ar/c15-15125233 

Trzy zdjęcia z pośród zdjęć autorstwa Pana Przemysława Świderskiego zamieszczamy poniżej: 

    

 

 Poniżej poprzednie informacje zwiążane z pogrzebem śp. Prezesa Piotra Soyki - Twórcy REMONTOWA Holding 

.     Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 sierpnia w godzinach przedpołudniowych, Związek Pracodawców FORUM Okrętowe przekazał nam  bardzo smutną wiadomość o śmierci Piotra SOYKI - twórcy potęgi grupy kapitałowej REMONTOWA Holding.   

.     Odejście na wieczną wachtę Prezesa Piotra Soyki to ogromna niewyobrażalna strata dla polskiego przemysłu okrętowego a także dla naszej uczelni Politechniki Gdańskiej i naszego Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa w tym również dla Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów. 

.     Pan Prezes Piotr SOYKA pozostanie na zawsze w naszej pamięci. 

.     Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów PG BO składa głębokie wyrazy współczucia Rodzinie Pana Prezesa i łączymy się z Rodziną i najbliższymi w tych trudnych i bolesnych chwilach.  

.     Więcej na stronie Portalu Morskiego https://www.portalmorski.pl/stocznie-statki/45923-nie-zyje-piotr-soyka-tworca-grupy-kapitalowej-remontowa-holding 

 Uroczystości żałobne odbędą się w środę, 12 sierpnia w Archikatedrze Oliwskiej przy ul. Cystersów 17 w Gdańsku.

09:00 - 10:00 – pożegnania indywidualne – będzie możliwość wejść do Katedry by pożegnać śp. Piotra Soykę i złożyć wpis do księgi kondolencyjnej.

11:00 – 13:00 – msza święta za duszę Zmarłego.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, w uroczystościach wewnątrz Katedry może wziąć udział ograniczona liczba osób, według imiennej listy.

 

Przebieg uroczystości transmitowany będzie na telebimach ustawionych przed Katedrą, oraz na antenie TV Gdańsk.

Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku.

14:15 – Kondukt pogrzebowy wyruszy spod bramy Głównej cmentarza w kierunku Alei Zasłużonych.

Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji w czasie uroczystości, a także o niekupowanie kwiatów. Będzie możliwość złożenia datków do puszek Fundacji Hospicyjnej ks. E. Dutkiewicza, której śp. Piotr Soyka był darczyńcą.

 

Ważne: Z powodu sytuacji związanej z pandemią COVID-19, uprzejmie proszę o ścisłe przestrzeganie standardów bezpieczeństwa z tym związanych, tj. noszenie maseczek lub przyłbic w trakcie całych uroczystości, częste odkażanie rąk oraz trzymanie dystansu społecznego poprzez unikanie dotknięć, uścisków i pocałunków.