Nie masz jeszcze konta ?
Zapomniałeś hasła ?

Main Manu
Wiadomości
Kontakt
O nas
Statut Bractwa Okrętowego KOGA
Deklaracja wstąpienia do KOGI
Ankieta
Galeria
Filmy

Buttony

Spotkanie Czwartkowe 2014-06
Ledwon :: 2014-04-30 11:33:27
Witamy Koleżanki I Kolegów oraz Sympatyków Bractwa Okrętowego "KOGA"
.
Serdecznie zapraszamy na comiesięczne spotkanie czwartkowe Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów, które jak zawsze odbywa się w pierwszy czwartek miesiąca a więc tym razem 2014-06-05 o godzinie 16:30 w Sopocie na Monte Cassino w SPATiF-ie lub w Restauracji Meksykańskiej zlokalizowanej w tym samym budynku co SPATiF lecz dosłownie pod SPATiF-em.

Serdecznie zapraszamy
.
Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"

Dzień Absolwenta BO
Admin :: 2014-04-18 18:02:56
110-lecie PG

Rozpoczynają się obchody 110-lecia naszej Uczelni. Z tej okazji przyłączając się do działań Dziekana i Rady Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa, dawniej Wydziału Budowy Okrętów, mamy przyjemność zawiadomić i serdecznie zaprosić Koleżanki I Kolegów na Dzień Absolwenta, który odbędzie się 24 maja 2014r. na terenie Uczelni i naszego Wydziału.

Szczegóły znajdziecie na zamieszczonym poniżej zaproszeniu wystosowanym przez Dziekana i Radę Wydziału.ObrazekApelujemy do Koleżanek i Kolegów Absolwentów BO wszystkich roczników u liczny udział w tym spotkaniu Rodziny Politechnicznej. Jednocześnie uprzejmie prosimy Was o wykorzystanie własnych możliwości, kontaktów i kanałów informacyjnych w celu powiadomienia o tej imprezie jak najliczniejszej rzeszy osób.
Za udział w Dniu Absolwenta i za Waszą gorliwość w propagowaniu w naszym środowisku idei utrzymania i pielęgnowania kontaktów między sobą a przede wszystkim z naszą Uczelnią jako Bractwo Okrętowe ,,KOGA'' Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów serdecznie dziękujemy.

Zaproszenie na Dzień Absolwenta możesz pobrać klikając tutaj

Potwierdź KONIECZNIE swój udział w Dniu Absolwenta najpóźniej do dnia 2014-05-10 korzystając ze sposobów znajdujących się na zaproszeniu powyżej, które dla usprawnienia powtarzamy poniżej:

e-mail: sekoce@pg.gda.pl , lub telefonicznie: +48 58 347 17 93, +48 58 347 15 48

Zarząd
Bractwa Okrętowego ,,KOGA''
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Prace Wandy
Admin :: 2014-04-18 18:10:24
Mamy zaszczyt przedstawić wszem i wobec tylko niektóre prace stanowiące dorobek artystyczny naszej Koleżanki Wandy Sowiak, które są znane od dawna stałym uczestnikom naszych Spotkań Czwartkowych. Teraz inspirowani pisankami i kartkami świątecznymi wykonanymi przez Wandę, które mogliśmy podziwiać na ostatnim kwietniowym naszym spotkaniu czwartkowym pokazujemy je większemu środowisku Koleżanek i Kolegów.ObrazekProponujemy obejrzeć więcej klikając na poniższą kartkę:ObrazekBractwa Okrętowego ,,KOGA''
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Spotkanie Czwartkowe 2014-03
Ledwon :: 2014-04-01 14:27:21
Witamy Koleżanki i Kolegów !

Serdecznie zapraszamy na nasze Spotkanie Czwartkowe KOGI, które tradycyjnie odbędzie się w najbliższy czwartek 3 kwietnia 2014r. w SOPOCIE o godz. 16:30 w SPATiF-ie lub w lokalu rezerwowym Restauracji Meksykańskiej mieszczącej się dosłownie pod SPATiF-em. Na stronie internetowej KOGI są zdjęcia z poprzedniego spotkania w VISTAL GOLF Club w Tokarach. W czwartek będziemy dysponować krótkim filmem na temat: Podstawowy instruktarz jak prawidłowo złożyć się do uderzenia kijem w piłeczkę golfową, tak aby w nią trafić i aby leciała na właściwą odległość i najlepiej gdyby wtoczyła się do dołka. Film został nakręconym w Tokarach, Możemy go zademonstrować w SPATiF-ie jedynie na komputerach przenośnych gdyż ze względów technicznych obecnie nie możemy zaprezentować go na stronie internetowej KOPGI. Prace nad nową wersją strony trwają. Film ten oraz zdjęcia w dobrej rozdzielczości będziemy mieli na płytkach DVD do rozdania osobom zainteresowanym.
Ponadto informujemy w imieniu Kol. Władysława Fediuka, który zaprasza na występ kabaretowy Laskowika w Sopocie w dniu 14 kwietnia br. organizowany przez Sopot Lions Club, że zaproszenia będzie można nabyć w czwartek na naszym spotkaniu.

Serdecznie zapraszamy na nasze spotkanie

Za Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

GOLF Club Tokary
Admin :: 2014-03-28 21:50:35
W dniu 6 marca 2014r. korzystając z zaproszenia Stasia Gutettera spotkaliśmy się na naszym Czwartkowym Spotkaniu w VISTAL GOLF Club w Tokarach. Stasiu jest Prezesem tego Klubu i jednocześnie wielkim propagatorem golfa. Spotkanie miało na celu zachęcenie nas do uprawiania tego sportu, który dla wielu z nas uważany był za sport dla wybrańców dobrze sytuowanych finansowo.

Spotkanie rozpoczęło się od poczęstunku w sali spotkań klubowych, na którym krótkie i zwięzłe wprowadzenie wygłosił Stasiu, w którym to wystąpieniu wyjaśnił , że golf jest sportem dla wszystkich w wieku od 10-ciu do 110-ciu lat, zarówno dla tych bogatych jak i dla przeciętnego zjadacza chleb, wyczynowców - ludzi o dużej kondycji fizycznej jak i dla osób prowadzących stateczny tryb życia, dla kobiet, mężczyzn a także dzieci.

Co zrobić aby zasmakować tego sportu mającego walory wszechstronności takie jak żaden inny sport ? Odpowiedz na to pytanie otrzymaliśmy w dalszej części tego spotkania.


Obrazek


Znany trener gry w golfa Pan mgr Wacław Laszkiewicz, objaśnił i praktycznie zademonstrował na symulatorach podstawowe zasady gry w golfa. Następnie każdy z nas mógł osobiście przećwiczyć na symulatorze pierwsze podstawowe uderzenie w piłeczkę golfową. Radości było co niemiara i nawet takie beztalencie sportowe jak piszący to zdanie Edek Ledwoń był wielce zadowolony i to nie tylko z faktu, że w ogóle trafił w piłeczkę ale i z tego że całkiem dobrze w nią uderzył. WNIOSEK - KAŻDY i TY też możesz uprawiać grę w golfa. Jest to sport dla każdego bez względu na wiek kondycję fizyczna, płeć, zasoby ,,portfela". Golf to sport elitarny ale na pewno nie tylko dla elit. A czyż MY nie jesteśmy elitą ? Golf oprócz korzyści dla zdrowia fizycznego ma ogromne znaczenie dla zdrowia psychicznego. Tu ugruntujesz swoje dotychczasowe przyjaźnie i nawiążesz nowe. W golfie jak w żaden inny sporcie nie będziesz miał tylu możliwości nawiązywania nowych i utrwalania już istniejących kontaktów towarzyskich, biznesowych i przyjaźni.

Co zrobić aby to spotkanie nie było Twoim jedynym spotkaniem z golfem - wstąp do VISTAL GOLF Club wypełniając załączoną w tym tekście ankietę. Członkowie klubu na preferencyjnych zasadach uczestniczą w szkoleniach i imprezach klubowych oraz korzystają z zakupu sprzętu sportowego lub jego wypożyczania.

Nie zwlekaj z wstąpieniem do VISTAL GOLF Club i wypełnij załączona w tej wiadomości ankietę członkowska [ kliknij tutaj ].

Zdjęcia z opisanego tu spotkania w Tokarach znajdziesz na naszej galerii lub klikając na [ VISTAL GOLF Club ]

Tekst: Edmund Ledwoń i Sławomir Mierzwiński

Zdjęcia Edmund Ledwoń

Zmarł Roman BORKOWSKI
Admin :: 2014-03-04 18:12:53
Z ogromnym żalem informujemy, że w dniu 2014-03-03 zmarł nasz Kolega Roman BORKOWSKI absolwent Politechniki Gdańskiej, który ukończył Wydział Budowy Okrętów specjalność MSO w 1972 roku. Spotkaliśmy się z nim ostatni raz we wrześniu 2013 roku na spotkaniu czwartkowym w SPATiF-ie. Oto zdjęcia z tego spotkania:


Obrazek

Obrazek


Pierwsze zdjęcie portretowe wykonane zostało przez Tadeusza Szczęsnego, który na tym spotkaniu portretował wszystkich w celu umieszczenia zdjęć w materiałach przygotowywanych na VI Zjazd BO.

Zapamiętajmy Romana na zawsze takiego, jakim był zawsze i na tym wrześniowym spotkaniu w SPATiF-ie - miłym, pogodnym i przyjaznym Kolegą dla każdego kogo spotkał.

W imieniu Bractwa Okrętowego „KOGA” Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów, wszystkich Koleżanek i Kolegów, Rodzinie Romana składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Zachęcamy do licznego udziału w pogrzebie, który rozpocznie się w czwartek 2014-03-06 o godz. 12-tej Mszą Świętą w kościele w Orłowie skąd Roman zostanie przeniesiony na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu w Orłowie.

Pogrążeni w smutku Koleżanki i Koledzy ze studiów

Spotkanie Czwartkowe 2014-03
Ledwon :: 2014-02-06 10:28:25
Witamy serdecznie Koleżanki i Kolegów Członków i Sympatyków KOGI.

W imieniu naszego Kolegi Staszka Guttetera serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie czwartkowe KOGI w dniu 2014-03-06. Kolega Gutteter zaprasza do Golf Club w Tokarach na miłe spotkanie pod tytułem "Poznajemy tajniki gry w golfa".

W programie:
-początek spotkania w kawiarni godz. 16;30 -17:30
- gra w golfa na symulatorze z udziałem instruktora 17;30 - 18:30
- c.d spotkania w kawiarni


Tokary są pomiędzy Chwaszczynem a Żukowem. Jadąc od strony Gdyni skręt w prawo na skrzyżowaniu drogi na lotnisko.

Zapraszamy na miłe spotkanie. Będziemy zobowiązani za wcześniejsze potwierdzenie swojego udziału w spotkaniu drogą mailową lub telefonicznie ( Sławek Mierzwiński: s_mierzwinski@yahoo.com tel kom.508-008-115 lub Edek Ledwoń edek@ledwon.pl tel kom 608-535-066 ). Jest to niezmiernie ważne z uwagi na sprawy organizacyjne związane z zapewnieniem właściwego instruktarzu dla naszej grupy jak również z powodu zorganizowania transportu dla osób nie mających własnych możliwości transportowych. W związku z tym osoby zmotoryzowane prosimy o powiadomienie nas o swojej możliwości zabrania osób niezmotoryzowanych i podaniu ilości wolnych miejsc.

Więcej informacji o Golf Club Tokary patrz na: http://www.tokarygolf.pl/

Do zobaczenia w Tokarach

W imieniu Stanisława Guttetera

Sławek Mierzwiński
Edek Ledwoń

Tet (Tết Nguyên Đan)
Ledwon :: 2014-02-01 20:38:20
Tet (Tet Nguyen Đan ) znaczy wietnamski Nowy Rok.

31 stycznia 2014roku rozpoczal sie wetnamski Nowy Rok - Rok Konia z tej to okazji skladamy naszym Kolegom Wietnamczykom oraz ich Rodzinom najlepsze zyczenia duzo zdrowia, szczescia, radosci, spelnienia marzen i wszystkiego najlepszego oraz tradycyjnie, oby ten Nowy Rok byl lepszy od tego ktory minal.
Wspominajac nasze ostatnie wietnamsko-polskie spotkanie w Polsce podczas Zjazdu BO 2013 zyczymy Kolegom z Wietnamu i nam Polakom kojejnego wspolnego i wspanialszego spotkania w Roku, ktory wlasnie sie zaczal.

Zyczenia z okazji Tet Nguyen Đan sklada

Zarzad Bractwa Okretowego "KOGA"
Edek Ledwon
Slawek Mierzwinski
Krzysiek Adamczyk
Andrzej Tomasik
Adam Soral
Waldek Pasturczak

Spotkanie Czwartkowe styczeń 2014
Ledwon :: 2014-01-02 13:51:24
Witamy Koleżanki i Kolegów w Nowym Roku 2014. Serdecznie zapraszamy na comiesięczne spotkanie czwartkowe KOGI, które w styczniu odbędzie się za tydzień 2014-01-09 godz. 16:30. Oczywiście chętni do spotkania dziś tj. 2014-01-02 będą również mile widziani. Zapraszamy zwłaszcza Koleżanki i Kolegów, którzy z racji Świąt odwiedzili Trójmiasto. Miejsce spotkań styczniowych to Sopot Monte Cassino SPATiF lub Restauracja Meksykańska zlokalizowana pod SPATiFem godz. 16:30.

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"
Edek Ledwoń, Sławomir Mierzwiński, Krzysztof Adamczyk
Andrzej Tomasik, Adam Soral, Waldemar Pasturczak

Życzenia Świąteczne 2013
Admin :: 2013-12-23 12:17:30
 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkiego najlepszego, milej,  świątecznej i rodzinnej atmosfery, wypoczynku, oderwania od szarości dnia codziennego a przede wszystkim zadumy przy wigilijnym stole nad kultem Narodzenia Pańskiego i nadzieją oraz radością z tego płynącą dla każdego z nas, życzy naszym Członkom i Sympatykom  Zarząd Bractwa Okrętowego ,,KOGA"  Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów.

Życzenia kierujemy również do szerokiej braci Okrętowców a także do Profesorów, Kolegium Dziekańskiego, Nauczycieli Akademickich, Pracowników i Studentów naszego Wydziału - Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej,  Życzenia te upiększamy  widokiem choinki która aktualnie w tych świątecznych chwilach  jest ustawiona przy wejściu do Gmachu Głównego  Politechniki Gdańskiej.


Obrazek

Obrazek


Do naszych życzeń dołączamy ( patrz załącznik )  życzenia, które otrzymaliśmy od Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej podpisane przez Pana Dziekana oraz Prodziekanów Wydziału Panów: dr hab inż. Janusza Kozaka - prof. nadzw. PG - Dziekana Wydziału , dr inż. Wojciecha Litwina - Prodziekana ds. Nauki, dr inż. Hossein Ghaemi - Prodziekana ds. Kształcenia, dr inż. Damiana Bocheńskiego - Prodziekana ds. Organizacji Studiów


Obrazek


Zarząd Bractwa Okrętowego ,,KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów
Edek Ledwoń, Sławek Mierzwiński, Krzysiek Adamczyk
Andrzej Tomasik, Adam Soral, Waldek Pasturczak

Grudzień 1970 ...
Ledwon :: 2013-12-13 08:33:49
W imieniu Kolegi Henryka Majewskiego organizatora wystawy pt. "Niepokorni na Politechnice Gdańskiej 1945-1989" : GRUDZIEŃ 1970 ... serdecznie zapraszamy do udziału w wernisażu i wykładzie, który odbędzie się 13 grudnia 2013r. o godz. 17-tej w Auli Gmach Główny PG. Patronat nad wystawą objął Senator RP Profesor Edmund Wittbrodt .


Obrazek

Obrazek


W imieniu Zarządu Bractwa Okrętowego "KOGA" serdecznie zapraszam do udziału w tej uroczystości.

Edmund Ledwoń
Bractwo Okrętowe "KOGA"

Spotkanie Czwartkowe 2013-12-05
Ledwon :: 2013-11-06 23:41:19
Witamy Kolezanki i Kolegow oraz Sympatykow naszego Stowarzyszenia a takze Okretowcow.

Jutro tj. 2013-12-05 o godz. 16:30 w Sopocie spotykamy sie na naszym grudniowym spotkaniu, ktore prawdopodobnie nie odbedzie się w SPATiFie, bo ten zima jest o tej godzinie jeszcze zamkniety, lecz w znajdującej sie pod SPATiFem restauracji meksykanskiej. Jest tam bardzo dobry nastroj, dogodna nie za duża i nie za mała przestrzen, atmosfera inna niż w SPATiFie lecz na swoj sposob oryginalna dobrze wpływajaca na gosci. Tam odbywaly sie poprzednie dwa spotkania i bylo bardzo sympatycznie.

Pozdrawiamy i zapraszamy na ostatnie w tym Roku spotkanie Czwartkowe

Za Zarzad Bractwa Okretowego "KOGA"
Edek Ledwoń

Zjazd BO 2013 /3
Admin :: 2013-11-06 18:22:56
Informacja cz. 3
( od godz. 15:00 do końca )


Oto kolejna, ostatnia już cześć fotoreportażu z VI Zjazdu BO. W tej części pokazujemy część towarzyską opartą na biesiadzie kulinarnej, która muzycznie upiększył Sławek Mierzwiński prezentując duża dawkę muzyki z naszych lat. Były również tańce oraz smutne chwile pożegnań A wszystko działo się w Domu Wczasowym ,,Rzemieślnik'' w Gdańsku Jelitkowie.


Obrazek


Aby zobaczyć zdjęcia z kolejnych chwil naszej uroczystości kliknij poniżej na nazwę kolejnych części popołudniowo wieczornej części Zjazdu


03-01 Uroczysty obiad.
03-02 Towarzyskie rozmowy przy winie i piwie.
03-03 Kolacja.
03-04 Sławek Mierzwiński poprowadził część video-muzyczno-taneczną pt. ,,MUZYKA z NASZYCH LAT''
03-05 Biesiadowania ciąg dalszy.
03-06 Niestety, czas nieubłaganie mija, .... nastają chwile pożegnań, ......padają obietnice kolejnych spotkań.W tej części wykorzystano materiały autorstwa:
Tadeusza Szczęsnego ( zdjęcia / pliki posiadające w nazwie lub w części nazwy oznaczenie .... Img.... )
Edmunda Ledwonia ( zdjęcia / pliki nie posiadające w nazwie lub w części nazwy oznaczenia .... Img.... )

Ciąg dalszy na pewno jeszcze nastąpi .

Zjazd BO 2013 /2
Admin :: 2013-10-12 15:15:07
Informacja cz. 2
( od godz. 10:00 do godz. 15:00 )


Zapraszamy do fotoreportażu z drugiej oficjalnej uroczystości naszego Zjazdu która odbywała się na terenie Politechniki Gdańskiej w budynku naszego Wydziału noszącego obecnie nazwę Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa.

Obrazek


Na uroczystość serdecznie wszystkich zaprasza Krzysztof Adamczyk - facet łudząco podobny do Michała Adamczyka znanego redaktora telewizyjnego i nic dziwnego bo to Ojciec i Syn.


Obrazek


Aby zobaczyć zdjęcia z poszczególnych części naszej uroczystości kliknij poniżej na nazwę interesującego Ciebie zdarzenia

02-01 Wchodzimy na Sale
02-02 Otwarcie Zjazdu przez Dziekana - Wystąpienie Dziekana
02-03 Wystąpienie Rektora
02-04 Wystąpienie Prof. Kobylińskiego
02-05 Wystapienie Dona z Wietnamu
-> [Pełny tekst wystąpienia Dona]
02-06 Wystąpienie Prezesa Stoczni Crist
02-07 Polsko-wietnamska wymiana upominków
02-08 Wystąpienia Wykładowców oraz Uczestników
02-09 Przybory kreślarskie z lat 60-tych
02-10 Na Sali w czasie Uroczystości
02-11 W kuluarach
02-12 Zdjecie ZJAZDOWCOW- ,,zbiorówka" + inne


Ciąg dalszy nastąpi

W tej części wykorzystano zdjęcia autorstwa :
- Tadeusza Szczęsnego ( zdjęcia / pliki posiadające w nazwie lub w części nazwy oznaczenie Img )
- Edmunda Ledwonia ( zdjęcia / pliki nie posiadające w nazwie lub w części nazwy oznaczenia Img )

Zjazd BO 2013 /1
Admin :: 2013-10-03 11:20:10
Informacja cz. 1
( od godz. 07:00 do godz. 10:30 )


Jesteśmy po kolejnym naszym zjeździe. Wszystkim uczestnikom VI Zjazdu BO bardzo dziękujemy za liczny udział, przyjemną atmosferę oraz wiele ciepłych słów kierowanych pod adresem organizatorów.

Szanowne Koleżanki i Koledzy udany Zjazd to efekt również Waszego zaangażowania w stworzenie tej wspaniałej i niezapomnianej atmosfery podczas jego trwania. Jesteśmy bardzo wdzięczni i zobowiązani Władzom Wydziału i Uczelni za udział w Zjeździe oraz pomoc i zaangażowania w jego zorganizowanie. Dziękujemy wszystkim Nauczycielom akademickim za i udział w całej imprezie. Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do Kolegów Wietnamczyków, którzy przyjechali na Zjazd z Wietnamu wraz z Małżonkami a także Kolegom Wietnamczykom mieszkającym w Polsce przybyłym na tę uroczystość i którzy dodatkowo pomagali nam organizacyjnie przez okres poprzedzający Zjazd jak również w czasie jego trwania.

Z uwagi na duży materiał dokumentacyjny zgromadzony w związku ze Zjazdem przekraczający możliwości natychmiastowego i całościowego umieszczenia na naszej stronie został on podzielony na części, które będą publikowane w odstępach mniej więcej jedno tygodniowych.

Dzisiaj cześć pierwsza przedstawiająca Mszę Święta oraz okres przybywania Koleżanek i Kolegów na Zjazd czyli czas poświęcony na recepcje i pierwsze spotkania po latach.

Zaczynamy od przypomnienia trzech miejsc na PG jednych z najważniejszych z okresu naszych studiów.


Obrazek

Obrazek Obrazek


Aby zobaczyć zdjęcia z poszczególnych części naszej uroczystości kliknij poniżej na nazwę interesującego Ciebie zdarzenia

01-00 Wstep
01-01 Msza Św.
01-02 Sponsorzy
01-03 Recepcja
01-04 Pierwsze Spotkania
01-05 Przybycie Wietnamczyków
01-06 Nauczyciele Akademiccy i pierwsi Goście
01-07 Pierwsze Spotkania cd
01-08 Zaproszenie na Sale


Ciąg dalszy nastąpi

Spotkanie KOGI 2013-10-03
Ledwon :: 2013-10-01 19:41:42
Witam Koleżanki i Kolegów !!!!

W ponad 10 dni po naszym VI Jubileuszowym Zjeździe w dniu 2013-10-03 ( czwartek ) serdecznie zapraszamy na nasze tradycyjne comiesięczne spotkanie Członków, Sympatyków i Przyjaciół Bractwa Okrętowego "KOGA" a także Wszystkich chętnych do spotkania się z nami Absolwentów BO z lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku ( ubiegłego wieku - to nie brzmi staro, to brzmi dumnie ).
Jak zawsze spotykamy się w SPATiF-ie w Sopocie ul. Monte Cassino za Krzywym Domem vis a vis Domu Towarowego. Czekamy na Was od godz. 16:30. Jeżeli zdarzyło by się tak, że SPATiF właśnie jest zajęty lub trwa w nim przygotowanie zespołu muzycznego do koncertu to spotykamy się w lokalu rezerwowym na sąsiedniej ulicy Bema ( prostopadła do Monte Cassino naprzeciw Krzywego Domu ) - restauracja południowo amerykańska po prawej stronie na następnym skrzyżowaniu. W razie potrzeby proszę o telefon 608-535-066 - Edek Ledwoń , będę naprowadzał na nasze aktualne miejsce spotkania. Liczymy na miłe spotkanie i uwagi dotyczące odbytego Zjazdu. Uwagi te pomogą nam zorganizować następny zjazd zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Za wszystkie uwagi pozytywne i negatywne będziemy bardzo wdzięczni.

Pozdrawiamy i do zobaczenia

Za Bractwo Okrętowe "KOGA"
Edek Ledwoń

Wykład w CMM OKM
Ledwon :: 2013-09-24 09:38:35
Bardzo serdecznie zapraszamy w imieniu Jerzego Litwina Dyrektora Centralnego Muzeum Morskiego Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku ul. Tokarska 21/25 ( przy Żurawiu a nie na Ołowiance ) do udziału w dniu 2013-09-24 ( wtorek ) o godzinie 17-stą w bardzo interesującym wykładzie "Wrak okrętu SOLEN i eksploracja zabytków" Więcej informacji patrz na stronie Centralnego Muzeum Morskiego www.cmm.pl

Zarząd Bractwa Okrętowego KOGA bardzo serdecznie zaprasza do wysłuchania niniejszego wykładu.

Za Bractwo Okrętowe „KOGA”

Edek Ledwon

Akademia Stoczni w Gdańsku
Ledwon :: 2013-09-23 07:58:11
Dziś 2013-09-23 kolejny wykład z cyklu Akademia Stoczni Gdańsku. Wykład zatytułowany "Założenia przestrzenne Stoczni w Gdańsku" wygłosi dr hab. inż. arch. Piotr Lorens, Prof. PG. w Instytucie Kultury Miejskiej na Długi Targ 39/40 o godz. 18:00 dnia 2013-09-23

Przemysł stoczniowy w Gdańsku rozwijał się równolegle z ewolucją struktury miasta. Od czasów średniowiecza zakłady związane z produkcją ówczesnych statków znajdowały się w rejonie Starego Przedmieścia. Dopiero początek XIX wieku i zmiany w zakresie technologii morskich spowodowały konieczność poszukania nowej lokalizacji dla tej działalności. Wybór padł wówczas na podmokłe łąki zajmowane niegdyś przez Młode Miasto. I tak, od lat 40-tych XIX wieku przestrzeń ta stała się areną niezwykłego rozwoju struktur przestrzennych stoczni, najpierw - Klawittera, później - królewskiej, następnie - cesarskiej, a od czasu Wolnego Miasta - po prostu gdańskiej. Równolegle rozwijały się inne zakłady, w tym - zakłady stoczniowe Schichaua czy Fabryka Wagonów. Wszystkie te obszary stanowią obecnie przestrzeń ekspansji struktur miejskich i w niedalekiej przyszłości staną się zapewne jednym wielkim placem budowy. W trakcie wykładu przedstawiony zostanie m.in. proces ewolucji struktury przestrzennej tego obszaru a także historia planowania jego przekształceń - sięgająca (o czym mało kto wie) już początku XX wieku.

Na wykład serdecznie zapraszają

Tadeusz Szczęsny
Edmund Ledwoń

Juz WRZESIEŃ
Ledwon :: 2013-09-04 08:46:15
Skoro WRZESIEŃ to Spotkanie Czwartkowe oraz VI Zjazd BO. ZAPRASZAMY
Tradycyjnie zapraszam na comiesięczne Czwartkowe Spotkanie "KOGI" w najbliższy czwartek tj. 2013-09-05 o godz. 16:30 jak zwykle w SOPOCIE w SPATiF-ie lub jeżeli SPATiF będzie miał w planie imprezę zamkniętą to spotkamy się w naszym lokalu rezerwowym byłym Starym Rowerze nieopodal SPATiFu uliczka naprzeciw Krzywego Domu idąc nią około 100 metrów lokal z kuchnią południowo amerykańską po prawej stronie przed samym skrzyżowaniem.
.
Do zobaczenia na powakacyjnym przed zjazdowym spotkaniu.
.
[b]UWAGA!!!! VI ZJAZD BO już tuz tuż.
Czy już zgłosiłeś swój udział ? Skoro jesteś na stronie internetowej to możesz zgłosić swój udział natychmiast internetowo korzystając z wiadomości poniżej ( zakładki ) VI ZJAZD BO i klikając na znajdujący się tam Kwestionariusz udziału . Wypełnienie go zajmie Ci kilka chwil. Nie zwlekaj. ZAPRASZAMY

Do zobaczenia

Za Zarząd KOGI
Edek Ledwoń

Wietnamczycy jadą na VI Zjazd
Ledwon :: 2013-08-28 09:54:41
Miło nam poinformować, że wczoraj 2013-08-27 do Polski na VI Zjazd Okrętowców przyjechali z Wietnamu nasi Koledzy Absolwenci Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów, którzy ukończyli studia w latach 1970-75.
Życzymy naszym wietnamskim Kolegom miłego pobytu w Polsce.


Obrazek

ObrazekZa Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Edek Ledwoń

VI Zjazd BO 2013
Admin :: 2013-08-26 12:38:26
Droga Koleżanko / Drogi Kolego


W ślad za wcześniejszymi informacjami kierowanymi już wcześniej do Was drogą pocztową oraz poprzez internet ( e-maile oraz strona internetowa "KOGI" ) uprzejmie przypominamy i serdecznie zapraszamy do udziału w Zjeździe. Upływające w tym roku czterdziestolecie ukończenia studiów i dwadzieścia lat od naszego pierwszego zjazdu zachęca do następnego spotkania.

Zachowując tradycje poprzednich zjazdów

tegoroczny Zjazd Absolwentów Instytutu Okrętowego
z lat 1970 - 1973 oraz mile widzianych absolwentów innych rocznikówodbędzie się trzecim tygodniu września w dniach 21 - 22 września 2013 roku w Gdańsku

Szczegółowy program wraz z innymi informacjami o Zjeździe w tym o formie płatności znajdziecie w załączonym do niniejszej informacji Zaproszeniu ( patrz: Zaproszenie )
Bardzo zachęcamy do:
- spotkania na terenie uczelni,
- oraz atrakcji w ośrodku wypoczynkowym nad morzem w Gdańsku - Jelitkowie.
(Ośrodek może zapewnić na życzenie zainteresowanych noclegi przed i po zjeździe.)

Swój udział w Zjeździe zgłosiła kilkuosobowa grupa naszych Kolegów Wietnamczyków, którzy po studiach wrócili do Wietnamu i tam pracowali w wyuczonym w Polsce zawodzie okrętowca. Teraz chętnie przyjadą z Wietnamu do Polski aby spotkać się nami i odwiedzić Polskę.
Informując o zbliżającym się zjeździe prosimy o:
- możliwie jak najpilniejsze zgłoszenie swojego udziału ( patrz: Zaproszenie ) wraz z aktualizacją swoich danych, najlepiej według załączonego wzoru ( patrz: Kwestionariusz udziału ),
- przekazanie informacji najbliższym koleżankom i kolegom (z którymi możemy nie mieć kontaktu) i przekazanie ich danych kontaktowych organizatorom,
- informację o chęci zamieszczenia w planowanej publikacji zjazdowej swojej wypowiedzi (zachęcamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami, refleksjami itp.),
- przesłanie aktualnego zdjęcia do zamieszczenia w planowanej publikacji zjazdowej,
- informacji o zainteresowanych wsparciem finansowym poprzez zamieszczenie reklamy, artykułu promocyjnego w publikacji zjazdowej (wydatek ten udokumentujemy fakturą ), które umożliwią nam utrzymać koszty udziału na możliwie niskim poziomie.

Chcielibyśmy, aby tegoroczna publikacja zjazdowa zawierała bogate treści i materiały fotograficzne. W miarę możliwości chcielibyśmy zamieścić zdjęcia każdego z absolwentów z okresu studiów i obecnie oraz interesujące szersze wypowiedzi. Prosimy o jak najszybsze dostarczanie materiałów.Kwestionariusz udziału i zdjęcia prosimy wysłać - nawet jeżeli nie zamierzasz uczestniczyć w zjeździe - na adres:

Andrzej Tomasik, 81-651 Gdynia 5, skr. poczt. 20
faks: 0-58 624 37 48, tel. +48 606 912 879,
email: andrzej@iso-tomasik.pl, tand@vp.pl

VI Zjazd Absolwentów PG BO
Ledwon :: 2013-08-01 10:15:31
W nawiązaniu do wiadomości pt. "ZJAZD 2013 PRZYGOTOWANIA" datowanej 2013-04-11 znajdującej się poniżej na niniejszej stronie internetowej, oraz działań Komitetu Organizacyjnego, dotychczasowej korespondencji listowej i e-mailowej z Koleżankami i Kolegami oraz z niezbędnymi instytucjami, przedstawiamy wstępny program pierwszego dnia, dnia otwarcia, naszego V Zjazdu Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów.

..................................................................Z A P R O S Z E N I E

Zarząd Bractwa Okrętowego „KOGA” Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów ma zaszczyt zaprosić Koleżanki i Kolegów na nasz Zjazd organizowany w dniach od 21 do 22 września 2013r.

....................................................Program pierwszego dnia ( 2013-09-21 ) Zjazdu:

godz. 07:00 - Msza Św. w kościele akademickim "na Czarnej" w Gdańsku Wrzeszczu
.
08:30 - 10:00 - recepcja w holu przed aulą im. Prof. Sipowicza. Rozmowy, kawa, herbata
.
10:30 - 15:00 - otwarcie Zjazdu, uroczyste spotkanie w auli im. Prof. Sipowicza
................................ Wystąpienia Władz Politechniki Gdańskiej i Wydziału Budowy Okrętów
................................ Multimedialne retrospekcje, wystąpienia uczestników zjazdu.
.
godz. 15:30 .. - wyjazd do Ośrodka "Rzemieślnik" w Gdańsku Jelitkowie
.
16:00 - 17:00 - obiad
.
17:00 - 20:00 - rozmowy biznesowe w tym z Kolegami z Wietnamu, nawiązanie kontaktów
................................ handlowych, rozmowy przy piwie, spacer nad morzem
.
od godz. 20:30 - uroczysta kolacja, atrakcje, konkursy, wspomnienia, dyskusje,
.......................... muzyka naszych lat
.
Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów
Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Wykład Prof. M. Didy w IKM
Ledwon :: 2013-08-01 09:51:03
Grupa społeczna Metropolitanka przy Instytucie Kultury Miejskiej zaprasza w poniedziałek, 2 września o godz. 18.00 do sieni IKM na kolejny z cyklu bezpłatnych, otwartych wykładów dotyczących przeszłości Stoczni Gdańskiej odbywający się w ramach „Akademia Stoczni w Gdańsku” pt. „Stocznia w Gdańsku. Budowa statków, urządzenia technologiczne w stoczni (pochylnia, żuraw, suwnica).” Wykład poprowadzi dr hab. inż. Marek Dzida, prof. nadzw. Politechniki Gdańskiej.

Wykład będzie dotyczył budowy statku, zwłaszcza rozwiązań technologicznych stosowanych na pochylniach Stoczni Gdańsk i nie tylko. W ramach prezentacji zostaną przedstawione założenia dotyczące budowy statku od zamówienia amatora do momentu zdania statku gotowego. Dr hab. inż. Marek Dzida, prof. nadzw. Politechniki Gdańskiej omówi technologie stosowane przy budowie statku: przygotowanie projektu statku: projekt koncepcyjny, konstrukcyjny i technologiczny związany z możliwościami stoczni. Uczestnicy dowiedzą się czym jest trasowanie blach, na czym polega budowa sekcji płaskich i przestrzennych, budowa kadłuba, i w jaki sposób wyposażane są statki.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o budowaniu statków!

Marek Dzida (ur. 06.08.1953 r. w Bielsku-Białej). Od 1978 r. pracuje na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Od 1983 r. doktor n. t., od 2001 r. doktor habilitowany. Od 2003 -2008 r. zatrudniony na stanowisku prof. nadzwyczajnego w Politechnice Gdańskiej. W latach 2005-2008 prof. nazw. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. W latach 1996-2002 prodziekan ds. kształcenia Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, od 2005 r.-2012 dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, a od 2010 kierownik Katedry Automatyki i Energetyki. Od 2012 prorektor ds. kształcenia Politechniki Gdańskiej. Redaktor Zeszytów Naukowych serii Budownictwo Okrętowe 2002-2005. Członek Rady Naukowej Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku - 2007-2010. Członek Rady Centralnego Muzeum Morskiego oraz wiceprzewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Statku-Muzeum Sołdek. Ławnik Odwoławczej Izby Morskiej. Członek Forum Okrętowego (Pracodawców przemysłu okrętowego)- w latach 2007-2012 wiceprzewodniczący. Członek Rady Technicznej Polskiego Rejestru Statków oraz Lloyds Register (Poland). Członek Gdańskiego Towarzystwa Naukowego. Autor lub współautor 175 prac.

CMM Ośrodek Kultury Morskiej
Ledwon :: 2013-07-30 09:09:28
Serdecznie zapraszamy na wykład z cyklu "ABORDAŻ na OKM" który wygłosi Paweł Pawłowski Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, "Kołobrzeski skansen morski - plenerowa ekspozycja muzealiów morskich w zbiorach Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu"
Zapraszamy dzisiaj we wtorek 30 lipca 2013r. o godz. 17-tej do Ośrodka Kultury Morskiej Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku przy ul. Tokarska 21-25 można również korzystać z wejścia od strony Motławy przy Żurawiu.
.
Więcej informacji na www.cmm.pl

Serdecznie zapraszamy.

Za Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"
Edek Ledwoń

Akademia Stoczni w Gdańsku
Ledwon :: 2013-07-26 12:21:42
W ślad za informacją od Tadeusza Szczęsnego zamieszczamy informację o bardzo cennej akcji

Rusza "Akademia Stoczni w Gdańsku" - bezpłatny cykl otwartych wykładów i spacerów

Najbliższy wykład już w poniedziałek 29. lipca o godz. 18 w IKM na Długim Targu 39/40.Grupa społeczna Metropolitanka przy Instytucie Kultury Miejskiej zaprasza na cykl bezpłatnych, otwartych wykładów i spacerów dotyczących przeszłości Stoczni Gdańskiej - "Akademia Stoczni w Gdańsku".

"Akademia Stoczni w Gdańsku" poświęcona jest ludziom, historii i architekturze gdańskiej stoczni. W trakcie odbywających się wykładów, czy spacerów po terenach stoczniowych, prelegenci i prelegentki opowiedzą o powstaniu i roli przemysłu stoczniowego dla Pomorza i Trójmiasta, o technologii budowy jednostek pływających, porównają dawne i współczesne techniki budowy oraz zaprezentują działanie suwnic, żurawi, pochylni...

Dalsze informacje - kliknij w prawym dolnym rogu na WIĘCEJ

Spotkanie KOGI 2013-07-04
Ledwon :: 2013-07-04 06:35:44
Uprzejmie przypominamy, że dzisiaj jest pierwszy czwartek miesiąca, a więc spotkanie czwartkowe "KOGI". Zapraszamy do SPATiF-u w Sopocie na 16:30 w dniu 04 lipca 2013r . Zaproszenie kierujemy do Wszystkich Koleżanek i Kolegów, Członków oraz Sympatyków KOGI i naszych spotkań. Na spotkaniu przedstawimy, między innymi, stan przygotowań do kolejnego już PIATEGO Zjazdu Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów, który odbędzie się w dniach 21- 22 wrzesień br.

Do zobaczenia

Za Zarząd "KOGI"
Edmund Ledwoń

Dżentelmeni Roku
Admin :: 2013-06-11 12:00:56
Miło nam poinformować, ze laureatami 21-ej edycji plebiscytu Dżentelmen Roku zostali dwaj nasi Koledzy, Absolwenci politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów

Fediuk Władysław - Dyrektor Przedsiębiorstwa Innowacyjno-Wdrożeniowego ,,IMPULS'' w Pruszczu Gdańskim oraz Jerzy Litwin, który otrzymał tytuł Dżentelmen Roku


Obrazek


oraz

Litwin Jerzy - Dyrektor Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku który otrzymał tytuł Dżentelmen w kulturze


ObrazekSerdecznie gratulujemy naszym Kolegom okrętowcom zaszczytnych tytułów nadanych w dowód uznania Ich szlachetnych charakterów, wysokiej kultury i niezwykłych osobowości umożliwiających jednoczenie wokół siebie ludzi doceniających fakt, że pracują pod Ich kierownictwem. Ogromna kultura osobista i ogromna wiedza zawodowa obu Wyróżnionych zaszczytnymi tytułami w 2013 roku jest źródłem sukcesów zespołów którymi kierują.

Bractwa Okrętowego ,,KOGA'' Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów życzy Kolegom wielu dalszych sukcesów w pracy zawodowej i społecznej dla dobra naszego Regionu i Kraju.
.
. Obszerna informacja z Dziennika Bałtyckiego Polska The Times kliknij poniżej na słowo Wiecej
.
Zarząd
.
Bractwa Okrętowego ,,KOGA''

Spotkanie KOGI 2013-06-06
Ledwon :: 2013-06-06 07:15:49
Witamy Koleżanki i Kolegów !!!!

Serdecznie zapraszamy w pierwszy czwartek miesiąca 6 czerwca na comiesięczne spotkanie KOGI które odbędzie się w Sopocie w SPATiF-ie o godzinie 16:30. Zaproszenie kierujemy do Wszystkich Koleżanek i Kolegów, Członków oraz Sympatyków KOGI i naszych spotkań.

Do zobaczenia na spotkaniu

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"

Spotkanie KOGI 2013-05-09
Ledwon :: 2013-05-02 08:29:03
Witamy Koleżanki i Kolegów, Członków i Sympatyków naszego Stowarzyszenia KOGA oraz Wszystkie Osoby skupione wokół naszego stowarzyszenia.
Uprzejmie informujemy, że pomimo przestrzegania "żelaznej zasady" terminu naszych spotkań - pierwszy czwartek każdego miesiąca po rozeznaniu wśród osób zainteresowanych i po konsultacji z Zarządem KOGI z uwagi na tak zwany „długi weekend” postanowiliśmy przenieść nasze majowe spotkanie z 2 maja na następny czwartek tj. 9 maja 2013 godzina 16:30 SPATiF Sopot. Zyczymy miłego weekendu.
.
.
Za Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Edmund Ledwoń

90-tka Prof. Kobylińskiego
Admin :: 2013-04-24 20:48:11
W dniu 2013-04-25 odbędzie się uroczyste SEMINARIUM z okazji Jubileuszu 90-lecia urodzin Prof. Lecha KOBYLIŃSKIEGO.  W imieniu Naszego Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz Zarządu Bractwa Okrętowego  KOGA serdeczne zapraszamy Koleżanki i Kolegów jutro tj. 2013-04-25 na godzinę 11-tą do Auli Politechniki Gdańskiej

Program uroczystości przedstawiamy poniżej :


Obrazek


Za Zarząd Bractwa Okrętowego KOGA   - - - - - - -Z ramienia Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa
Edmund Ledwoń, - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Tadeusz Kolęda - Dyrektor Wydziału

Wystawa w CMM: Prof. J. Doerffer
Admin :: 2013-04-21 21:51:37
Zarząd Bractwa Okrętowego ,,KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów dołącza się do naszego Kolegi Jerzego Litwina Dyrektora Centralnego Muzeum Morskiego, który skierował do naszej Braci Okrętowej zaproszenie do wzięcia udziału w otwarciu wystawy poświęconej Nestorowi polskiego okrętownictwa Prof. Jerzemu Doerfferowi.

Obrazek


Otwarcie wystawy nastąpi 24 kwietnia 2013r. o godz. 15-tej w Centralnym Muzeum Morskim Spichlerze na Ołowiance ul. Ołowianka 9 - 13.

Niniejsze zaproszenie wszyscy przyjmujemy a nasz udział będzie wyrazem ogromnego szacunku dla Pana Profesora którego pamiętamy z całego naszego życia studenckiego i zawodowego a także z wykładów inauguracyjnych wygłaszanych wielokrotnie na naszych Zjazdach organizowanych przez nas dla Absolwentów BO
Zarząd
Bractwa Okrętowego ,,KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

LIONS CLUB SOPOT
Admin :: 2013-04-11 15:41:41
Bractwo Okrętowe "KOGA" jako zaprzyjaźniona organizacja ze Stowarzyszeniem LIONS CLUB SOPOT uprzejmie zawiadamia o imprezie kabaretowej organizowanej przez LIONS CLUB SOPOT, którą poprowadzi Piotr Bałtroczyka. Impreza odbędzie się w dniu 15 kwietnia br. o godz. 18:30 w Sali Obrad Rady Miasta w Urzędzie Miasta Sopot i połączona będzie z aukcją obrazów i grafik oraz fantami. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla Zakładów Opieki Społecznej nad Niepełnosprawnymi Dziećmi i Osobami Dorosłymi. Bardzo zachęcamy do udziału w tej imprezie.

Obrazek


Cena wstępu wynosi 60 PLN od osoby. Zaproszenia można rezerwować i odebrać u naszego kolegi Władysława Fediuka tel 606 910 124
Gorąco zachęcamy i zapraszamy nasze Koleżanki i Kolegów do udziału w tym spotkaniu.
[b] [i] Więcej szczegółów rozwiń tą wiadomość klikając w dolnym prawym rogu [ Więcej ]

Zjazd 2013-Przygotowania
Admin :: 2013-04-11 15:34:53
Od dwóch miesięcy obraduje komitet organizacyjny Zjazdu 2013 planowanego na 20 - 21 wrzesień 2013 r. W tym czasie odbyły się 3 spotkania. W komitecie organizacyjnym jest również Stanisław Gutteter współorganizator wszystkich dotychczasowych naszych zjazdów. Poniżej zdjęcia z obrad komitetu organizacyjnego.


Obrazek


Więcej zdjęć znajdziesz w naszej galerii pt Zjazd 2013 - Obrady komitetu w tym celu kliknij [ Tutaj ]

Spotkanie Czwartkowe 2013-04-04
Ledwon :: 2013-04-03 13:29:58
Koleżanki i Koledzy !!!!

Serdecznie zapraszam na nasze comiesięczne spotkanie KOGI jak zwykle w pierwszy czwartek miesiąca tj 2013-04-04 o godzinie 16:30 w Sopocie w SPATiF-ie lub jeżeli SPATiF będzie zamknięty to w byłym Starym Rowerze ( obecnie restauracja południowo amerykańska ) na ul. Bema.
.
Zapraszawy do zapoznania się z wiadomością poprzednią ( patrz poniżej ) pt Urodziny Doc. J Wiśniewskiego

Do zobaczenia
Zapraszamy serdecznie

Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Urodziny Doc. J. Wiśniewskiego
Admin :: 2013-03-29 12:44:07
Dnia 26 marca 2013 na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej odbyła się niezwykle miła milenijna uroczystość 90-lecia urodzin Pana Docenta Jerzego Wiśniewskiego - wieloletniego kierownika Katedry Projektowania, Konstrukcji i Wytrzymałości Okrętów.


Obrazek
Doc.J.Wiśniewski ( po lewej stronie )

Spotkanie Czwartkowe 2013-03-07
Ledwon :: 2013-02-06 08:07:26
Koleżanki i Koledzy !!!

Zapraszamy na czwartkowe spotkanie KOGI które odbędzie się 7 marca 2013r. o godz. 16:30 w Sopocie. Miejsce spotkania SPATiF na Monte Cassino lub Stary Rower na ul. Bema
Jednym z głównych tematów będzie organizacja kolejnego Zjazdu Okrętowców Absolwentów PG BO.
Do zobaczenia na spotkaniu

Pozdrawiamy i do zobaczenia.

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"

Spotkanie SPATiF 2012-12
Admin :: 2013-02-05 12:13:18
Spotkanie grudniowe 2012r było bardzo ciekawe i miało kilka nowości.

Po pierwsze odwiedził nas, po latach, Stasiu Ciesiółka co było dla wszystkich a szczególnie dla stałych bywalców naszych spotkań bardzo miłą niespodzianką. Stasiu już od pewnego czasu zapowiadał chęć odwiedzenia nas na spotkaniu KOGI. Cieszymy się że spotkanie ze Staszkiem doszło do skutku i mamy nadzieję, że wkrótce będą następne.


Obrazek

Obrazek


Po drugie Krzysiu Adamczyk w imieniu p. Jerzego Drzemczewskiego autora książki Polskie Linie Oceaniczne 1951 - 2012 zaprosił Członków i Sympatyków naszego Stowarzyszenia do udziału w uroczystej promocji tej książki.


Obrazek

Nasi w Wietnamie
Admin :: 2013-01-30 12:42:10
Po wielokrotnych wcześniejszych próbach odwiedzenia Wietnamu i mieszkających tam kolegów, w 2012 Władek Fediuk i Andrzej Tomasik wyjechali z wycieczką do Wietnamu i Kambodży. Wycieczka trwała w dniach 10 - 23 listopada 2012 roku. Przed wyjazdem nawiązaliśmy kontakt z kolegami i przekazaliśmy im program wycieczki proponując możliwe terminy spotkań.
Przybywając wieczorem 10 XI do hotelu w Hanoi bardzo mile zaskoczyła nas obecność kolegów, którzy chcieli nas przywitać i ustalić kolejna spotkania.
Następnego dnia spotkaliśmy się w centrum starego miasta w Hanoi, na tarasie restauracji z ładnym widokiem na jezioro


Obrazek


Ponieważ to właśnie wietnamska zima i późny wieczór - tylko ok. 23°C - koledzy ubrali się dość ciepło.
Kolegom podarowaliśmy symboliczne upominki: koszulki, jeden z naszych informatorów, kopię znaczka wydziału i reprodukcję tablo z 1973 roku.

Spotkanie Czwartkowe 2013-01-03
Ledwon :: 2013-01-02 08:35:22
Witamy Noworocznie Koleżanki i Kolegów !!!!

Wszystkim Wam i Waszym Rodzinom oraz Najbliższym skałdamy najlepsze życzenia zdrowia szczęścia i wszelkiej pomyślności w Nowym 2013 Roku i oby nie był On gorszy od tego który minął.

Bardzo dziękujemy Wszystkim Koleżankom i Kolegom którzy nadesłali nam życzenia Świąteczne i Noworoczne. Myślami łączyliśmy się z Wami w chwilach świątecznej i noworocznej zadumy. Szczególnie jednoczymy się z Tymi Koleżankami i Kolegami którzy przebywają służbowo zagranicą lub tam od dawna mieszkają.
Pozdrawiając Was polecamy zerknąć na Świat 2012 w obiektywach fotoreporterów Reuters,a ukazujących ten Świat w wielu momentach innym niż ten otaczający nas na codzień ( Wpisz adres http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VKKEisn-YEQ ).

.
Jednocześnie zapraszamy na nasze comiesięczne spotkanie czwartkowe KOGI w dniu 2013-01--03 ( najbliższy czwartek ) o godzinie 16:30 w SPATiF-ie w Sopocie na Monte Cassino lub gdy ten będzie nieczynny po sylwestrowych szaleństwach zawitamy jak zawsze w takich razach w Starym Rowerze ( niedaleko SPATiF-u )
.
Do miłego zobaczenia
.
Zarząd
Bractwa Okrętowego"KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Boże Narodzenie
Admin :: 2012-12-24 10:27:01
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku 2013 Moc najlepszych życzeń zdrowia i wszelkiej pomyślności życzy Członkom, Sympatykom oraz Wszystkim Okrętowcom.Zarząd
Bractwa Okrętowego ,,KOGA''
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Obrazek

s/s ,,Kiliński"
Admin :: 2012-12-10 18:28:06

Obrazek

PLO 1951 - 2012
Admin :: 2012-12-09 23:13:44
Mamy przyjemność poinformować, że Członkowie, Sympatycy, Osoby Zaprzyjaźnione z Bractwem Okrętowym ,,KOGA" mogą czuć się zaproszone w imieniu Polskich Linii Oceanicznych, Wydawcy i Muzeum Miasta Gdyni oraz Autora Jerzego DRZEMCZEWSKIEGO na uroczystą promocję książki opisującej dzieje Polskich Linii Oceanicznych w latach 1951-2012. Niniejsza promocja odbędzie się 11 grudnia o godzinie 17:00 w Muzeum Miasta Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1. Więcej informacji na załączonym zaproszeniu.


Obrazek
Obrazek


Ponadto poniżej zamieszczamy maleńki fragment z tej książki dotyczący brawurowej akcji statku PLO s/s ,,Kiliński" który w 1954 roku w ciągu 9 miesięcy przetransportował z południa na północ Wietnamy około 85 tysięcy ludności cywilnej i żołnierzy Vietcongu wraz ze sprzętem. Przytaczamy ten tekst gdyż ta historia jest bardziej znana w Wietnamie niż w Polsce oraz dlatego aby przypomnieć nam i naszym Kolegom Wietnamczykom to co nas łączy. Mamy nadzieję, że ten fragment zwiększy i tak już duże zapotrzebowanie na tę pozycję istniejące wśród okrętowców i marynarzy w Polsce i poza jej granicami.


Obrazek
ObrazekInformujemy, że ta książka oraz poprzednie pozycje wydane w PORTA MARE - Pomorskiej Oficynie Wydawniczo - Reklamowej będzie można nabyć po promocyjnych cenach. W tym również książkę ,,PLO Album Floty", której jednymi ze współautorów są: nasz kolega Krzysztof Adamczyk i pan Jerzy Drzemczewski.
.
Więcej zdjęć patrz: galeria Polskie Linie Oceaniczne 1951-2012

Spotkanie Czwartkowe 2012-12-06
Ledwon :: 2012-11-07 08:17:20
Witamy Koleżanki i Kolegów !!!!

Serdecznie zapraszamy na nasze spotkanie w najbliższy czwartek tj. dnia 2012-12-06 o godzinie 16:30 w SPATiFie ( lub pobliski lokal rezerwowy Stary Rower na ul. Bema ). Na spotkaniu Koledzy Władek Fediuk i Andrzej Tomasik przedstawią relację z pobytu w Wietnamie. Opowiedzą o spotkaniach z Kolegami Wietnamczykami oraz przedstawią co z tych spotkań wynika,
Kolejna dobra wiadomość to zapowiedział swój udział w spotkaniu Stasiu Ciesiółka.
Zapraszamy serdecznie na spotkanie. Będzie miło i przyjemnie.

W imieniu
Prelegentów
oraz za
Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów
Edek Ledwoń

Benefis Joli Żelaznej-Stapf.
Admin :: 2012-10-29 18:46:42
Jak już informowaliśmy wcześniej, w dniu 11.10.2012 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych nasze Bractwo zorganizowało Benefis naszej Koleżanki Joli Żelaznej-Stapf. Jola- po przejściu na emeryturę- zajęła się malarstwem.


Obrazek


Jako rodowita gdynianka, postanowiła w swoich obrazach przywołać obrazy i niepowtarzalną atmosferę Gdyni jaką zapamiętała z lat dziecinnych i która została utrwalone w rodzinnych wspomnieniach i zdjęciach. Stąd w Jej obrazach dużo ciepła, barw ale też i nostalgii.


Obrazek


To nie pierwsza wystawa prac Joli. Już kilkakrotnie wystawiała swoje prace.
..
Ciąg dalszy - kliknij pod tą wiadomością w prawym dolnym rogu słowo [ Więcej ]

SPATiF „REJS”
Admin :: 2012-09-30 20:30:06
Spotkanie wrześniowe choć nie tak liczne jak zazwyczaj to jednak obfitowało w miłe niespodzianki.

Ale po kolei: z dalekich Filipin powrócił czasowo do kraju Adaś Soral, który ku naszej radości również nas odwiedził. Adaś nie przyszedł sam, przyprowadził młodego grajka, który przy akompaniamencie gitary śpiewał nam piękne ballady w stylu country. Chłopak - jak się okazało później w rozmowie - studiuje budownictwo lądowe na Politechnice Gdańskiej.

Proszę, jakich to możemy miec śpiewających inżynierów - młodzież wszechstronnie uzdolnioną - która jak Bóg da a okoliczności pozwolą zostanie w kraju i nie wyjedzie "za chlebem" zagranicę .


Obrazek


Aby zapoznać się z całą treścią tej wiadomości kliknij tutaj .

Wrześniowe spotkanie KOGI
Ledwon :: 2012-09-05 11:57:59
Witamy Koleżanki i Kolegów !!!!!

Po odbytych urlopach i naszych lipcowych i sierpniowych spotkaniach serdecznie zapraszamy na czwartkowe spotkanie "KOGI" jutro 2012-09-06 w pierwszy czwartek września. Spotykamy się jak zawsze w Sopocie na Monciaku w SPATiF-ie o godzinie 16:30 a jeżeli będzie zamknięty z powodu np. imprezy okolicznościowej lub koncertu to jesteśmy w lokalu rezerwowym - Stary Rower na parterze. Będzie miło na pierwszym powakacyjnym spotkaniu pogadać o spędzonych wakacjach a przede wszystkim porozmawiać o czym chcecie ze szczególnym uwzględnieniem naszych koleżeńskich i zawodowych sprawach z naciskiem na aspekt okrętowy. Im liczniejsze grono tym więcej pomysłów.
Do zobaczenia jutro. Zapraszamy Członków i Sympatyków KOGI i naszych spotkań. Mile widziani Koleżanki i Koledzy okrętowcy, którym leży na sercu podtrzymanie tradycji i pamięci o Polskim Okrętownictwie.

Zarząd
Bractwa Okrętowego " KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Andrzej Tomasik, Sławek Mierzwiński
Krzysztof Adamczyk, Adam Soral
Waldek Pasturczak i Edek Ledwoń

Sierpniowe spotkanie KOGI
Ledwon :: 2012-08-01 09:03:35
Zarządu Bractwa Okrętowego "KOGA" serdecznie zaprasza Członków, Sympatyków i Przyjaciół KOGI na sierpniowe nasze spotkanie, które odbędzie się jutro tj. 2012-08-02 jak zwykle w Sopocie w SPATiFie lub w Starym Rowerze ( lokal rezerwowy ) o godzinie 16:30.
.
. U Z U P E L N I E N I E !!!!!!!!
.
. Na spotkaniu kol. Janusz Madej przedstawi informacje dotyczącą dużego osiągnięcia Firmy "Crist" jakim jest zbudowanie w całości jednostki pływającej przeznaczonej do obsługi morskich farm wiatrowych.
.
. Zapraszamy w imieniu również i Kolegi Janusza Madeja


Do zobaczenia

Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Lipcowe spotkanie KOGI
Ledwon :: 2012-07-04 14:28:04
Jutro w czwartek 2012-07-05 serdecznie zapraszamy na lipcowe spotkanie KOGI. Jak zawsze spotykamy się w Sopocie wSPATiFie na Monte Cassino lub w lokalu rezerwowym Stary Rower na Bema o godzinie 16:30 . Na spotkaniu Koledzy osobiście przedstawią pomysły do realizacji na najblizszą przyszłość.
W związku z faktem że na tę chwilę mamy kłopoty z przedstawieniem na naszej stronie internetowej pełnej dokumentacji zdjęciowo filmowej z naszego majowego spotkania w Centrum Kultury Morskiej należącym do Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku, materiał ten autorstwa Mieczysława Krauze i Krzysztofa Adamczyka zostanie zaprezentowany na jutrzejszym spotkaniu KOGI.

INFO z ostatniej chwili 2012-07-04 godz. 17:13 Jest pełna dokumentacja fotograficzno-filmowa autorstwa Mietka Krauzego ( zdjęcia i film ) i Krzyśka Adamczyka ( zdjęcia ) na stronie KOG. Wejdziesz na tę dokumentacje następująco:

1. Po lewej stronie masz MAIN MANU
2. Znajdź FILMY i Kliknij ( z uwagi na czas około 20 min film został podzielony na dwie części )
3. Znajdź GALERIA i kliknij
4. Szukal GALERII podgalerii o nazwie:

CMM Osrodek Kultury Morskiej - M. Krauze
CMM Osrodek Kultury Morskiej - K. Adamczyk

Zyczymy miłego oglądania. Większy format postaramy się zapewnić jutro


Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym czwartkowym spotkaniu.

Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

CMM Ośrodek Kultury Morskiej
Ledwon :: 2012-05-15 11:39:02
Spotkanie "KOGI"
.
Miło nam przekazać zaproszenie skierowane do Koleżanek i Kolegów przez Jerzego Litwina na spotkanie w Ośrodku Kultury Morskiej w dniu 2012-05-17 o godzinie 16:30 Spotykamy się w Ośrodku Kultury Morskiej wejście od ul. Tokarskiej 21-25 niedaleko Żurawia przy Hotelu Hanza. Nadmieniamy, że Ośrodek Kultury Morskiej jest najnowszym obiektem Centralnego Muzeum Morskiego prężnie rozwijającego się pod wieloletnim kierownictwem Dyrektora Jerzego Litwina naszego Kolegi ze studiów.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy w imieniu Dyrektora Litwina oraz własnym do licznego udziału w tym, jak zawsze bywa u Jurka, bardzo ciekawym spotkaniu.

Zarząd Brectwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Spotkanie z Marianem 2012-04-26
Ledwon :: 2012-04-04 10:30:21
Miło nam poinformować, że przyjechał do Polski Marian Grzybowski - Członek Korespondent naszego Bractwa Okrętowego "KOGA", który śledzi nasze spotkania. Teraz korzystając z możliwości spotkania się z naszym miłym Kolegą z Kanady serdecznie zapraszamy Mariana a także Wszystkich Członków i Sympatyków "KOGI" na spotkanie, które specjalnie z okazji pobytu Mariana w Polsce, organizujemy w ostatni czwartek kwietnia to jest 26 kwietnia. Zbiórka w SPATiFie między godziną 16 a 16:30 ( UWAGA !!!! SPATiF już się otwiera wcześniej a to znaczy, że wiosna już na dobre do nas przyszła ). W sekrecie pragniemy Wam donieść, że Marian przygotował prezentację na temat zatonięcia jeziorowca "EDMUND FITZGERALD". Kto może niech przyniesie laptopa bo w SPATiFie nie ma rzutnika multimedialnego więc prezentację obejrzymy na laptopie lub laptopach.

Zapraszamy do licznego udziału.

Zarząd KOGI

Piotr na ACONCAGUA
Ledwon :: 2012-03-01 09:22:05
Z wielką radością informujemy, że syn naszego Kolegi Michała Szudejki Piotr w dniu 10 lutego 2012 roku wraz ze swoją partnertą Dorotą Zawiślak "Dora"o godzinie 15:52 zdobył najwyższy szczyt obu Ameryk - ACONCAGUĘ. Atak szczytowy trwał 9 godzin a powrót 2 dni, Więcej informacji na ten temat będzie, po powrocie Zdobywców z wyprawy, na blogu kolumb78.blogspot.com . ( Chcąc wejść na blog niestety musicie "wklepac" linka ręcznie za co piszący tą wiadomość przeprasza ) Jednocześnie informujemy, że w miarę napływania wiadomości od Piotra Szudejki będziemy je zamieszczać na naszej stronie internetowej. Tymczasem gratulujemy Zdobywcom wyczynu a Ich Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych Dzieci.

E.L.

Spotkanie Czwartkowe 2012-03-01
Ledwon :: 2012-01-04 12:12:11
Dziś 1 marca i pierwszy czwartek miesiąca więc czas na nasze comiesięczne spotkanie - Czwartkowe Spotkanie KOGI. Zapraszam Wszystkich chętnych do spędzenia kilku chwil w gronie Koleżeństwa z BO i Okrętowców oraz Przyjaciół i Sympatyków KOGI. Z przyzwyczajenia podaję iż nasze Spotkanie odbędzie się jak zwykle o godzinie 16:30 w Sopocie najprawdopodobniej na ul. Bema w lokalu Stary Rower na parterze. Jest to nasz lokal rezerwowy z którego korzystamy gdy w porze zimowej SPATiF, nasze ulubione miejsc,e otwiera swoje gościnne progi dopiero później, wieczorową porą,
Miło nam donieść, że SPATiF, który przed laty przygarnął nas okrętowców do siebie został wybrany za najlepszy lokal kultowy w Trójmieście co zostało ogłoszone we wczorajszym Dzienniku Bałtyckim o czym z wielką radością doniósł nam Krzysztof Adamczyk.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie

Zarząd KOGI

IMPULS - Targi Innowacje 2011
Ledwon :: 2011-11-01 00:16:11
Miło nam poinformować, że w dniach 27-28 października odbyły się VII Targi Technicon-Innowacje, w których udział brała firma Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe"IMPULS", której Prezesem, założycielem i właścicielem jest nasz kolega ze studiów Władysław Fediuk.

Udział firmy w targach zakończył się dużym sukcesem:


- w konkursie o MEDAL MERCURIUS GEDANENSIS najwyższa nagroda dla innowacji opracowanej,wdrożonej i dobrze sprzedającej się zdobyła firma PIW"IMPULS" za "Reutylizator dializatorów kapilarnych Dialister Futura ii".Jest to aparat w pełni automatyczny który umożliwia regenerację "filtrów krwi".

- ponadto w drugim konkursie ZŁOTY MEDAL INNOWACJE 2011 IMPULS został nagrodzony złotym medalem za"Instalację do dekontaminacji gazowym nadtlenkiem wodoru".Jest t o nowoczesna instalacja która w sposób nowatorski wykorzystuje biobójcze właściwości gazowej postaci nadtlenku wodoru.

W niniejszej wiadomości zamieszczamy wypowiedź Władka Fediuka na temat prezentowanych przez Jego Firmę produktów na Targach Innowacje 2011 w Gdańsku. Aby zapoznać się z tym materiałem kliknij Więcej w prawym dolnym rogu poniżej ramki okalającej tę wiadomość.
Ponadto oprócz prezentowanego tutaj zdjęcia dodatkowo zamieszczamy kilka zdjęć z uroczystości wręczenia nagród Firmie IMPULS. Aby te zdjęcia zobaczyć kliknij słowo Zdjęcia w tej wiadomości.

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów serdecznie gratuluje Władkowi sukcesów w tak prestiżowej międzynarodowej imprezie i życzy dalszego dynamicznego rozwoju mysli innowacyjnej uwieńczonej wieloma wdrożeniami urządzeń tak bardzo potrzebnych na naszym i międzynarodowym rynku. Jesteśmy dumni z sukcesów kolegi Fediuka.

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"


Obrazek


Więcej zdjęć

Spotkania 2011-10-06 ZDJĘCIA
Ledwon :: 2011-05-04 20:02:50
Poniżej przedstawiamy kilkanaście zdjęć ze spotkania Czwartkowego Członków i Sympatyków naszego Stowarzyszenia "KOGA", które odbyło sie 2011-10-06. Z uwagi na czasową niemożliwość spotkania się w SPATiFie przycupnęliśmy w jednym z dwóch rezerwowych naszych lokali Miejsce to prezentujemy na poniższym zdjęciu. Lokaj mieści się tam gdzie przed kilku laty spotyalismy sie a więc na ulicy Generała Bema, idąc od strony Monte Cassino na końcu po prawej stronie.

Zdjęcia wykonali Janusz Madej i Edek ledwoń

Obrazek(kliknij aby zobaczyc więcej zdjęć)


E. Ledwoń

R. Kwidzinski na WOiO 2011-04-21
Ledwon :: 2011-03-03 07:13:44
Witamy Koleżanki i Kolegów !!!!

W ślad za informacją otrzymaną z naszego Wydziału od Tadzia Kolendy mamy przyjemność poinformować o spotkaniu które organizuje TOP KORAB z Ryszardem Kwidzińskim w czwartek 21 kwietnia 2011, godzina 16:30, na Politechnice Gdańskej Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa, sala 119:
Temat: "Jak zlikwidowano dobrze prosperujący zakład, czyli krótka historia Stoczni Szczecińskiej".
Prowadzi: Ryszard Kwidziński - były Wiceprezes Zarządu Stoczni Szczecińskiej Porta Holding S.A.

Serdecznie zapraszamy Członków i Sympatyków Naszego Bractwa Okrętowego "KOGA" do udziału w tym spotkaniu bo temat jest i ogromnie interesujący i bardzo dla nas ważny. A wiadomości otrzymamy z pierwszej "ręki"

Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Zmarł Doc. Wewiórski
Ledwon :: 2011-02-03 11:11:36
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 2011-02-21 zmarł po długiej chorobie w wieku 87 lat nasz drogi Nauczyciel Doc. dr inż. Stefan Maciej Wewiórski. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 2011-02-26 na cmentarzu na Srebrzysku we Wrzeszczu o godzinie 11:30 ( nowa kaplica ). Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów na ceremonię pogrzebową.

W imieniu absolwentów Wydziału Budowy Okrętów z lat 60-tych i 70-tych Rodzinie i Najbliższym Pana Docenta składamy najgłębsze wyrazy współczucia jednocząc się z Nimi pogrążeni w głębokim smutku.

Zarząd Bractwa Okrętowego KOGA
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Michał ADAMCZYK - Ocean zdobyty
Ledwon :: 2011-01-16 12:56:23
To czuliśmy, tego spodziewaliśmy się i to stało sie faktem: ATLANTYK ZDOBYTY. My okrętowcy ludzie, którzy w większości całe swoje życie związali z okrętownictwem, teraz szczególnie jesteśmy głodni polskich sukcesów na morzach i oceanach Świata. Cieszy nas każdy sukces na tym polu tym bardziej gdy dokonany zostaje przez nasze dzieci. MICHAŁ ADAMCZYK syn naszego Krzysztofa Adamczyka dostarczył nam takich ogromnych przeżyć.
.
Tego jeszcze nigdzie nie znajdziecie, a my już wiemy, i tę gorącą informację przekazujemy:
.
KATAMARAN RENAULT ECO 2, na którym płynie Michał Adamczyk,w dniu wczorajszym tj. 2011-01-15 około godziny 21-ej naszego czasu, pokonał trawers Atlantyku (szlakiem Kolumba) w rekordowym czasie 8 dni i ok. 3-4 godz. Wiecej informacji ma podać TVP w głównym wydaniu Wiadomości w poniedziałek.
.
Michał na start w Las Palmas wypłynął z Cascais tuż przed Nowym Rokiem. Nie był to pierwszy jego Nowy Rok poza domem, bo kilka lat temu spędził go na Antarktydzie w drodze na biegun południowy. Patrz: galeria na naszej stronie internetowej. Tytuł galerii - Nasze slady na świecie
.
Obecnie po minięciu mety w Gwadelupie popłyneli na Antiquę a następnie przypłyną na Martynikę skąd 18 stycznią wracają via Paris do Warszawy. A katamaran będzie wracał już wolniej do Europy.

Wiecej szczegółów po powrocie Michała do kraju być może ze zdjęciami na najbliższym naszym spotkaniu w lutym w SPATIFIE.

GRATULUJEMY SUKCESU MICHAŁOWI i CAŁEJ 12-to OSOBOWEJ ZAŁODZE

POD DOWÓDZTWEM kpt. PASZKE . Panowie !!!!! Jesteśmy z Was dumni.


PS. Jeżeli nie miałeś jeszcze okazji zapoznac się z wcześniejszą informacją z początku wyprawy Michała Adamczyka - patrz na wiadomośc poniżej zatytułowaną Michał Adamczyk żegluje !

Bractwo Okrętowe "KOGA"
Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Michał Adamczyk żegluje !
Ledwon :: 2011-01-08 15:21:46
Miło nam poinformować, że Michał Adamczyk, syn naszego kolegi Krzysztofa , na codzień dziennikarz TVP, wczoraj rozpoczął prywatnie swoją ogromną żeglarską przygodę. Michał jest członekiem 12-to osobowej załogi, która na katamaranie "Renault Eco2" pod dowództwem kpt. Romana Paszke zamierza pobić rekord świata w przepłynięciu Atlantyku trasą Kolumba a więc z Las Palmas na Karaiby (Gwadelupe, St.Lucia i Martynique). Obecny rekord należy do włoskiego milionera Rinaldo del Boso i wynosi 11 dni 5 godz. 32 min i 30 sek. i został ustanowiony w 2006 roku na 24-metrowym jachcie "Capricorno".
W załodze "Renault Eco2" jest też aktor Bogusław Linda.
Życzymy aby Ci dzielni Panowie na swym niemal "latającym" katamaranie dokonali tego wyczynu i spełnili swoje oraz nasze okrętowców marzenie zwłaszcza, że w załodze jest Michał Adamczyk osoba nam wszystkim bardzo bliska. Trzymamy za Nich kciuki i będziemy śledzić Ich zmagania z żywiołem i czasem.

Parametry ogólne jachtu
Poprzednie nazwy jachtu: Bioton a następnie Gemini III.
Długość całkowita 27,43 m
Szerokość 14,0 m
Wysokość masztu 33,0 m
Zanurzenie 0,46/4,9 m
Max prędkość 38,4 węzła - osiągnięta!
Wyporność 9,8 t
Grot 240 m2
Solent jib 110 m2
Genaker 330 m2
Maszt (powierzchnia boczna) 49 m2
Całkowita powierzchnia ożaglowania 350/729 m2A teraz adres gdzie można zapoznać się z dzielnością morską Katamarana wówczas jeszcze noszącego nazwę Gemini.


KA + EL

Spotkanie czwartkowe KOGI
Ledwon :: 2011-01-06 12:43:54
Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA" serdecznie zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie Członków i Sympatyków naszego Stowarzyszenia, które odbędzie się jak zawsze w pierwszy czwartek miesiąca a więc 2011-01-06 o 16:30 w Sopocie na Monte Cassino w SPATiF-ie o godzinie tak jak normalnie 16:30. Serdecznie zapraszamy. Nasze szczególne zaproszenia kierujemy do Koleżanek i Kolegów, którzy przyjechali do Polski na Święta a na co dzień pracują poza granicami Kraju. Jednocześnie przypominamy, że w sytuacji gdyby SPATiF - miejsce naszych stałych spotkań był zamknięty, ( zwykle tak jest w pierwszych miesiącach roku ) to pamiętamy o lokalu rezerwowym - Kardamon - na ul. Gen Bema ( idąc Monciakiem nieco wcześniej tuż przed SPATiF-em trzeba skręcić w prawo na wysokości kiosku z gazetami i dalej do końca budynek po prawej stronie wejście od ulicy poprzecznej .
Tyle wyjaśnień. Pozostaje tylko jeszcze raz serdecznie zaprosić Wszystkich na nasze spotkanie.

Za Zarząd "KOGI"
Edek Ledwoń

Boże Narodzenie 2010
Ledwon :: 2010-12-15 11:16:38
Wesołych, radosnych w miłej rodzinnej atmosferze spędzanych Świąt Bożego Narodzenia życzy:

Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Edek Ledwoń, Sławek Mierzwiński, Krzysiek Adamczyk, Andrzej Tomasik, Adam Soral, Waldek Pasturczak

ADAMCZYK Naszym Radnym
Admin :: 2010-11-13 16:46:22
W nadchodzących wyborach samorządowych polecamy Wszystkim Wyborcom naszego Kolegę Krzysztofa Adamczyka absolwenta Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów, który od początku swojej kariery zawodowej a więc od 1972 roku związany jest z gospodarką morską.

Do sejmiku kandyduje z listy KRAJOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA, jest to lista na której kandydatami są osoby nie związane z żadną partią polityczną a mający doświadczenie samorządowe. Dzięki temu kandydaci z tej listy są mniej narażeni na partyjne naciski grup interesów, mogą podejmować bardziej suwerenne decyzję z korzyścią dla regionu i lokalnej społeczności a nie dla elit partyjnych. Wyjątkowo słaba reprezentacja przedstawicieli gospodarki morskiej w gremiach decyzyjnych w parlamencie jak i ich strukturach samorządowych wszystkich szczebli sprawiła że problemy gospodarki morskiej są mało zauważalne i często pomijane przy podejmowaniu wielu istotnych decyzji.

Wybory do Sejmiku Województwa Pomorskiego odbywaja się w znacznie większych okręgach wyborczych niż wybory do rady miasta. I tak Okręg wyborczy nr 2 w którym startuje Krzysztof Adamczyk obejmuje miasto Gdynię, Sopot cały powiat wejherowski i cały powiat pucki.Krzysztof Adamczyk zna problemy gospodarki morskiej jest uczciwym i prawym obywatelem a w swoim postępowaniu kieruje się wysokimi zasadami moralnymi i etycznymi.
Znamy Krzysztofa już od czasów studenckich i z pełną satysfakcją i odpowiedzialnością kierujemy jako organizacja społeczna apolityczna apel do Wszystkich Wyborców a zwłaszcza do Środowisk związanych z gospodarką morską o oddanie swoich głosów na Krzysztofa Adamczyka kandydującego do Sejmiku Województwa Pomorskiego. Jest kandydatem ponad podziałami partyjnymi i kandyduje z listy Krajowej Wspólnoty Samorządowej.

Poniżej prezentujemy materiał o Krzysztofie przygotowany przez Komitet Wyborczy Krajowej Wspólnoty Samorządowej oraz kilka zdjęc ze spotkania Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów, z udziałem Krzysztofa Adamczyka, który jest jednym z V-ce Prezesów naszego Stowarzyszenia, spotkania, które odbyło się w Centralnym Muzeum Morskim na początku listopada br.

Zarząd
Bractwa Okrętowego ,,KOGA''
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów
Obrazek


Zdjęcia ze spotkania w Centralnym Muzeum Morskim kliknij { TUTAJ }

...........................................................................

Spotkanie w Muzeum Morskim
Ledwon :: 2010-11-01 13:31:16
W dniu 4 listopada 2010r. odbyło się listopadowe Czwartkowe Spotkanie naszego Stowarzyszenia "KOGA" Spotkaliśmy się w Centralnym Muzeum Morskim korzystając, jak już było to wielokrotnie, z zaproszenia Dyrektora J. Litwina. W czasie spotkania zwiedziliśmy dwie wystawy:

1. Cztery opowieści znad jednego morza

Objazdowa międzynarodowa wystawa marynistyczna "1 morze - 4 opowieści", którą Centralne Muzeum Morskie gości w swojej głównej siedzibie w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia Muzeum, przyjechała do Gdańska prosto z położonego nad rzeką Warnow Rostoku. Tam, w lipcu, w trzecim co do wielkości niemieckim porcie morskim nad Bałtykiem, zainaugurowano podróż ekspozycji przez 4 kraje regionu Południowego Bałtyku: Niemcy, Polskę, Szwecję i Litwę, wieńcząc zarazem wspólne przedsięwzięcie 4 morskich muzeów w ramach unijnego projektu SeaSide.

2. Podróż na Wyspy Szczęśliwe

Syreny, rozgwiazdy, bajkowe żaglowce, dziwne stwory morskie, kolorowe ptaki to motywy przewodnie tegorocznej wystawy, której twórcami są osoby niesprawne mentalnie, uczestniczące w Warsztatach Terapii Zajęciowej w gdańskich ośrodkach Fundacji "Sprawni Inaczej". W tym roku niepełnosprawni artyści zapraszają w "Podróż na Wyspy Szczęśliwe" po spokojnych ciepłych morzach egzotycznych krajów.


Jak zawsze spotkanie w Centralnym Muzeum Morskim było niezwykle ciekawie o czym wielokrotnie przekonaliśmy się podczas poprzednich spotkań organizowanych dzięki uprzejmości kol. Jerzego Litwina. Po obu wystawach oprowadzał nas kol. Jerzy Litwin. Za co serdecznie Dyrektorowi Litwinowi dziękujemy. Dla Osób, które nie mogły uczestniczyc w tym spotkaniu dodajemy, w czasie spotkania mieliśmy okazę zasiąśc w miejscowej na terenie Muzeum działającej Tawernie serwującej smaczne i tanie posiłki.
.

Kliknij { TUTAJ } aby zobaczyć relację fotograficzną z tego spotkania

Zarząd KOGI

Święto Zmarłych 2010
Ledwon :: 2010-11-01 13:04:48
Dziś i jutro obchodzimy Dni szczególnej pamięci o Zmarłych naszych Bliskich, Członkach naszych Rodzin, którzy odeszli. Wsród chwil zadumy znajdzie się czas na wspomnienia o naszych Koleżankach i Kolegach, ktorych nie ma już sród nas, o zmarłych naszych Profesorach i Nauczycielach akademickich wspaniałej naszej Politechniki Gdańskiej. Pielęgnujmy ten płomyk pamięci o Wszystkich Naszych Bliskich Którzy odeszli z Tego Świata.

Okrętowcy z BO PG


PS.
Jeżeli wiesz o naszych Koleżankach i Kolegach, którzy odeszli na Wieczny Odpoczynek w ostatnich mniej więcej 2 latach prosimy o przekazanie nam tej wiadomości
( e-mail: edek@ledwon.pl )

Zarząd
Bractwa Okrętowego KOGA
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów

Ledwon :: 2010-06-25 08:12:18

65-lecie BO Relacja
Admin :: 2010-06-10 21:42:10
Przedstawiamy obszerną relację fotograficzną z uroczystości obchodów 65-lecia naszego Wydziału, która odbyła się w dniu 29 maja br. na Wydziale, który obecnie nosi nazwę Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa. Uroczystości odbywały się jednocześnie z obchodami 106-lecia naszej Politechniki.

Obrazek Obrazek Obrazek


Na spotkanie przybyli licznie absolwenci naszego Wydziału zwłaszcza roczniki z lat 70-tych oraz Wykładowcy z Wydziału i Władze Uczelni . W czasie imprezy można było nabyć książkę Studia okrętowe w Politechnice Gdańskiej 1945-2010 w której oprócz obszernej historii Wydziału znajduje się lista absolwentów Wydziału ze wszystkich lat .


Obrazek Obrazek Obrazek


Zebraliśmy się w Auli prof. Sipowicza


Obrazek Obrazek Obrazek

więcej

Historię Wydziału przedstawił Dziekan prof. Marek Dzida


Obrazek

wiecęj

W dalszej części zebrani z wielką uwagą wysłuchali przemówienie które wygłosił Prorektor ds. badań naukowych i wdrożeń Politechniki Gdańskiej prof. Jan Hupka oraz wspomnień z okresu początku istnienia Wydziału Budowy Okrętów które przedstawił jeden z pierwszych absolwentów Wydziału Olgierd Pawłowski


Obrazek Obrazek

więcej

Obchody zakończyło wspólne zdjęcie zrobione przed budynkiem Wydziału


Obrazek

więcej

oraz zdjęcie Członków i Sympatyków Bractwa Okrętowego KOGA Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów.


Obrazek Obrazek

więcej

Jeszcze rzut oka na znane nam z naszych czasów budynki oraz obecny budynek naszego Wydziału


Obrazek

więcej

Następnie część Koleżanek i Kolegów przeniosła się na uroczystości Uczelniane które skoncentrowane były na wielu obiektach Uczelni między innymi w Bratniaku


Obrazek


W przygotowaniu wykorzystano materiały udostępnione przez Mietka Krause, Wojtka Sulkowskiego, Janusza Madeja i Edka Ledwonia

Wszystkie zdjęcia łącznie można przeglądac na naszej galerii - 65-lecie BO

PODZIĘKOWANIA

Od Kolegów którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w naszych uroczystościach na Wydziale i Uczelni otrzymaliśmy dużo e-mail. Za wszystkie bardzo pięknie dziękujemy. Poniżej przedstawiamy korespondencję otrzymaną od Kolegów w kolejności jej otrzymania.


Kolega Władysław Kossakowski

Drogi Panie Edku;
Proszę przekazać w moim imieniu całemu Wydziałowi i wszystkim Kolegom najserdeczniejsze życzenie z okazji obchodów 65 rocznicy Polskiej Politechniki Gdańskiej i Jej Wydziału Okrętowego.Moje życzenia łączą się z życzeniami utrzymania dotychczasowego suprematu wysokiego, międzynarowowego standardu tej Uczelni.
Władysław Kossakowski

----------------------------------------------------------

Kolega Nguyen Tai Phu

Ngay: Thu Tu, 26 tang 5, 2010, 0:04
Szanowni panstwo!Drodzy kolezanki i koledzy
W roku 1966 przyjechalem do Gdanska na studia na naszym wydziale.Dzieki trosce i pomocy profesorow, wykladowcow ,
pracownikow i wszystkich kolezanek i kolegow naszego wydzialu uzyskalem bardzo dobre wyniki w nauce. Nigdy nie zapomne o naszym wydziale, gdzie przez piec i pol roku codziennie siedzialem w salach wykladowych,by zdobywac wiedze o okretownictwie. Nigdy nie zapomne o tych, ktorzy z calego serca pomagali mi w czasie mojego pobytu na naszym wydziale. Wiedza naukowo-techniczna ,jaka zdobylem podczas studiow jest bardzo dobrze wykorzystywana dla odbudowy i rozwoju naszej ojczyzny; zwlaszcza dla rozwoju vietnamskiego okretownictwa.
Zawsze jestem wdzieczny profesorom,wykladowcom , pracownikom i kolezanek i kolegow naszego wydzialu za wszystko ,co zrobili dla naszej dzisiejszosci.
Z tej okazji 65-tej rocznicy utworzenia NASZEGO WYDZIALU Chcialbym zlozyc WSZYSTKIM WAM najlepsze zyczenia .

NGUYEN TAI PHU ABSOL.WO iO PG
1966-1972 r.

----------------------------------------------------------


Kolega Tran Hung Nam

Prosze przekazac uczesnikow obchodow 65-lecia Wydzialu Budowy Okretow i Politechniki Gdanskiej moje serdeczne pozdrowia z dalekiego Wietnamu. Dolaczam takze wyraz szacunku i wdziecznosci dla wszystkich nauczycielow i pracownikow BO i PG dzieki ktorych wysilkow i pomocy otrzymaelem wyksztacenie inzyniera- okretowca. Zycze im i kolezankam i kolegam wspolnych studiow zdrowia, szczescia i pomyslnosci w zyciu i w pracy.
Tran Hung Nam (1965-1971).

------------------------------------------------------------

Kolega Bronek Morgen

Czesc Edek.
Bardzo dziekuje za wiadomosc o zjezdzie. Niestety jest za malo czsu abym mogl zmienic swoje plany. Tak czy inaczej pozdrowiena dla wszyskich czlonkow klubu i prosze abys przekazal pozdrowienia do wszyskich wspolnych znajomych i dla twojej rodziny.
Twoj przyjaciel z Los Angeles,
B. Morgen

----------------------------------------------------------

Kolega Zbyszek Żdżarski

Korzystam z okazji żeby serdecznie pozdrowić wszystkich Szanownych Kolegów.
Na szczęście nie jesteśmy aż tak starzy jak nasz Wydział , a duchem duuuużo młodsi - czego Wam i sobie życzę.

Zbyszek Żdżarski

----------------------------------------------------------

Kolega Andrzej Pietkiewicz

Koledzy,

Zaluje, niestety nie moge przyleciec na to spotkanie.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Andrzej Pietkiewicz
Nigeria Lagos

------------------------------------------------------------

Wojtek Szczepański

Witam Cię Edzio!
Jak impreza na którą czekałem się odbędzie to ja muszę wyjechać do W-wy. Jestem w Ministerstwie Edukacji Narodowej w zespole ekspertów, pracujemy nad proponowanymi zmianami w szkolnictwie zawodowym i ustawicznym.
Pozdrawiam
P.S. pozdrów oficjalnie ode mnie wszystkich i myślę że wrzeszcie się spotkamy być moze w wakacje bedą spotkania.

Wojtek Szczepański

----------------------------------------------------------

Kolega Wojtek Sulkowski

dzieki, jaka szkoda ale w tym dniu wylatuje dopiero z Chin
milej zabawy i atmosfery
Wojtek Sulkowski


Przypis administratora strony:
Wojtek i tak zdążył na uroczystości na Wydział, gdyż prosto z lotniska z walizkami przyjechał na PG tylko trochę się spóżniając. Jako dowód - patrz zdjęcie ostatnie prezentowane w tej wiadomości - nasi przy piwku w Bratniaku. Wojtek to ten Pan z bródką słusznej postury w centrum kadruObrazek

-----------------------------------------------------------

Kolega Sławek Woronkowicz


Edek,

Szkoda, ze dostalem zawiadomenie zbyt pozno. Zycze dobrej zabawy.

Usciski

Slawek Woronkowicz

------------------------------------------------------


Kolega Zbyszek Olszak

Edek!

Dzieki za informacje i zaproszenie, niestety, nie bedzie mnie w Gdansku przed 20 czerwca.
Bawcie sie dobrze, pozdrowienia z Chin dla wszystkich,

Zbyszek Olszak

----------------------------------------------------------


Kolega Roman, Marek Nitsche

Pozdrowienia,

Zaproszenie z innego zrodla dostalem 1 dzien przed Waszym, co zupelnie nie zmienia sytuacji.
Szkoda troche, bo moglem przesunac wakacje.
Wyobrazacie sobie jak ekspresowo lece z Pld.Wschodniej Azji, zeby byc na spotkaniu?
Niestety pilot mojego jeta wzial wolne na imieniny ciotki...
Moze nastepnym razem. Bawcie sie dobrze.

Pozdrawiam Wszystkich

Roman/Marek Nitsche

------------------------------------------------------------


Kolega Marek Chęciński

Edku
Dziekuje za zaproszennie ale niestety bede w Gdansku dopiero pod koniec czerwca. Zycze dobrej zabawy, serdeczne pozdrowienia z Norwegii.

Marek Checinski
Machinery Engineer


GL Noble Denton

Spotkanie Czwartkowe 2010-06-10
Ledwon :: 2010-06-02 09:13:52
Koleżanki i Koledzy !!!!!

Uprzejmie informujemy, ze poniewaz w pierwszy czwartek miesiaca czerwca wypada Boze Cialo więc nasze czwartkowe spotkanie w tym miesiacu odbedzie sie w drugi czwartek miesiaca a wiec 10 czerwca o godz. 16:30 w Sopocie w SPATiF-ie
====================================================================

W slad za informacja przeslana wczesniej ( patrz wyzej ) zapraszamy na Spotkanie Czwartkowe Czlonkow i Sympatykow KOGI, ktore w miesiacu czerwcu odbedzie sie wyjątkowo w drugi czwartek miesiaca to jest 10 czerwca w Sopocie w SPATiFie. Poczatek o godzinie 16:30

Serdecznie zapraszamy. Mamy nadzieje, ze na spotkane wpadna Koledzy, ktorzy w tym czasie z pobytow zagranicznych wracaja na urlopy do kraju. Serdecznie zapraszamy.

Jednoczesnie informujemy, ze lipcowe spotkanie odbedzie się 7 lipca na Darze Pomorza. Na to spotkanie zapraszamy bardzo goraco w imieniu organizatora i jednoczesnie gospodarza kol. Jerzego Litwina - Dyrektora Centralnego Muzeum Morskiego. Prosimy uprzejmie, Kolezanki i Kolegow o uwzglednienie w swoich planach uczestnictwa w tym spotkaniu.

Z goracym zaproszeniem

Jerzy Litwin - Dyrektor CMM
oraz
Zarzad Bractwa Okretowego "KOGA"
Na spotkanie serdecznie zapraszamy.

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"

65 lat Wydziału BO oraz PG
Admin :: 2010-05-25 20:54:38
Dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa serdecznie zaprasza Absolwentów Wydziału Okrętowego wszystkich lat na uroczystości związane z 65-leciem Wydziału, które odbędą się w sobotę 29 maja 2010 roku od godz. 12:00.
Wydział wydał książkę jubileuszową z nazwiskami absolwentów z lat 1945 - 2010 którą będzie można nabyc w czasie tych uroczystości.

W załączeniu program uroczystości wydziałowych oraz uroczystości politechnicznych.Obrazek

Obrazek


Dziekan Wydziału


Prof. Marek DzidaDo zaproszenia dołącza się Zarząd Bractwa Okrętowego ,,KOGA'' Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów zapraszając wszystkich naszych Członków i Sympatyków do jak najliczniejszego udziału w tych uroczystościach.

Zarząd Bractwa Okrętowego ,,KOGA''

Wielka Tragedia Narodowa
Ledwon :: 2010-04-11 22:10:26
Jako pokolenie dojrzałych już okrętowców skupionych wokół Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów w obliczu tak wielkiej tragedii jaka dotknęła Polaków wczoraj, 10 kwietnia, kiedy w wyniku katastrofy lotniczej w Smoleńsku 20 km od Katynia zgineło 96 osób wśród nich Prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z Małżonką, ostatni Prezydent Polski na wychodzstwie R. Kaczorowski, Wicemarszałek Senatu, dwóch Wicemarszałków Sejmu, Najwyżsi Dowódcy Wojska Polskiego 8-śmiu Generałów, Senatorowie i Posłowie, Biskupi, Duszpasterze, Politycy wszystkich opcji, Najwyżsi Urzędnicy Państwowi, Przedstawiciele Organizacji i Członkowie Rodzin Katyńskich, Pracownicy BOR-u, Załoga samolotu, pragniemy wyrazic nasz przeogromny ból oraz okazac zadumę nad historią Polski i Polaków splecioną z obecnymi dziejami naszej Ojczyzny. Katyń to miejsce podwójnej naszej narodowej tragedii. Łączymy się w bólu ze Wszystkimi naszymi Rodakami a zwłaszcza z Rodzinami Osób tragicznie zmarłych i modlimy się za ich wieczne spoczywanie.
. -------------------------------------------------------
W tej trudnej dla nas sytuacji pozwalamy sobie przytoczyc słowa kondolencji spontanicznie nam nadesłanych przez naszego Kolegę ze studiów, Wietnamczyka, które w swej prostocie są tak wzruszające, że całą korespondencję przekazujemy dosłownie:
.
CZESC!!!!! JESTEM BARDZO SMUTNY PO ODBIORZE INFORMACJI O PADNIECIU SAMOLOTU ,NA KTORYM BYLI 90 PASAZEROW POLSKICH>WSPOLCZUJE SIE Z WAMI.
POZEGNANIE W POGRAZONYM SMUTKU>
Nguyen Tai Phu

.
Nasza odpowiedź:
Dziekuje Ci za slowa wspolczucia i zjednoczenia sie z Polakami w tej tak bardzo dla nas tragicznej chwili. Twoje slowa sa dla nas bardzo wazne. dziekujemy ci za to.

Cala Polska pograzona w zalobie.

Dziekuje
Bractwo Okrętowe "KOGA"
Edek Ledwon

.
Nasz Przyjaciel z Wietnamu dalej napisał:
.
CZESC!!!!
OJ DROGI EDKU > CZLOWIEK< JEGO EGZYSTENCJA> JEST NAJWAZNIEJSZYM SKARBEM CALEGO NASZEGO SWIATA.
NIECHAJ BEDA PAMIETAC O TYM KAZDY PROJEKTANT I INZYNIER
POZEGNANIE

Nguyen Tai Phu

. ------------------------------------------------------
Pamiętajmy słowa naszego Kolegi bo życie musi iśc dalej
.
Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdaskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Wielkanoc 2010
Admin :: 2010-04-03 16:02:45
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,
składamy najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,
mnóstwo wiosennego optymizmu
oraz samych sukcesów

Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Budowy Okrętów
Politechniki Gdańskiej

Obrazek

Zmarła dr Jadwiga Żuk
Ledwon :: 2010-03-29 10:31:40
Dziś 29 marca 2010 r. dotarła do nas smutna wiadomośc.Pani dr Jadwiga Żuk, nasza Niezapomniana Pani Wykładowczyni matematyki na Wydziale Budowy Okrętów PG nie zyje. Zmarła nagle dnia 24 marca o czym dowiadujemy się z Dziennika Bałtyckiego. Pamiętamy Ją doskonale z okresu studiów a także z pobytu na jednym z organizowanych przez nas zjazdów absolwentów BO PG w 2003 roku, w którym uczestniczyła jak Honorowy nasz Gośc.
.
Pogrzeb odbędzie się jutro tj 30 marca br o godz. 11-tej w Gdańsku na Łostowicach a Msza Św. żałobna tego samego dnia o 9-tej w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Gdańsku Żabiance.
.
Wszystkich mających i mogących wygospodarowac czas zapraszamy do udziału w ostatniej drodze Pani Jadwigi Żuk.
Rodzinie Zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia i obiecujemy, że pamięc o naszej Wspaniałej Nauczycielce nadal i na zawsze pozostanie w naszych sercach.

W imieniu szerokiej rzeszy braci okrętowców wykształconych przez dr Jadwigę Żuk

Zarząd Bractwa Okrętowców "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Ledwon :: 2010-03-28 23:10:18

O Spotkaniu w CMM 2010-03-18
Ledwon :: 2010-02-19 12:56:41
Na spotkanie które odbyło się w dniu 2010-03-18 w Centralnym Muzeum Morskim przybyło 26 osób w tym co miło stwierdzic były Osoby które odwiedziły nas po raz pierwszy a wśród nich Wojtek Kauczyński.

Program spotkania obejmował:


16:00 - 16:45
Spotkanie towarzyskie w restauracji muzealnej w budynku Muzeum

17:00 - 17:30
Zwiedzanie wystawy:
Mówią o nim polski Titanic
poświęconej historii legendarnego polskiego transatlantyka m/s Piłsudski, który zatonął 70 lat temu u wybrzeży Anglii

17:30 - 18:00
Prezentacja magazynu dokumentacji przez Basię Matuszak współgospodarza spotkania.

około 18:30
Zakończenie spotkania

Wszystkie punkty spotkania zostały zrealizowane a po wystawie poświęconej naszemu transatlantykowi oprowadzał nas dyrektor Muzeum Jerzy Litwin od kilkudziesięciu lat związany z Muzeum i posiadający ogromną wiedzę na temat każego eksponatu a ponadto potrafiacy zaciekawic zwiedzających opowiadaniami związanymi z tematem wystawy.
Na końcu spotkania wspólnie z dyr. Litwinem utalono, ze w okresie letnim zorganizujemy kolejne spotkanie tym razem na Darze Pomorza.

===========================================================
Wkrótce zaprezentujemy zdjęcia z ostatniego spotkania CMM z dnia 2010-03-18. Dla przypomnienia bardzo milej atmosfery i dla udokumentowania ciekawego pierwszego naszego pobytu w Centralnym Muzeum Morskim które mialo miejsce prawie 2 lata temu 2008-04-10 proponujemy przejrzec galerie zdjec z tego pobytu.
W tym celu klikaj na tytuly podane nizej.


1 Centralne Muzeum Morskie
2 Restauracja
3 Bracia Okrętowcy Biesiada
4 Muzeum Zwiedzanie
5 Eksponaty - niektóre
6 Podziękowanie dla dyr. Litwina
7 Zdjęcie zbiorowe

=========================================================
Zarząd Bractwa Okrętowego KOGA

WAŻNA wiadomośc
Ledwon :: 2009-09-29 23:10:00
Na portalu www.trojmiasto.pl zamieszczona jest z dnia 16 lutego informacja, że Chińczycy podrabiają certyfikaty PRS-u.
Treśc tej informacji znajduje się pod linkiem http://biznes.trojmiasto.pl/Chinczycy-falszuja-certyfikaty-Polskiego-Rejestru-Statkow-n37052.html
W informacji mówi się że Chińczycy podrabiają wszystko. Ostatnio zabrali się za podrabianie certyfikatów jakości podszywajac się pod Polski Rejestr Statków. PRS certyfikuje nie tylko statki, ale również systemy zarządzania ISO a także, po długim procesie certyfikacyjnym, wydaje certyfikaty na wyroby stwierdzając zgodnośc tych wyrobów z wymogami unijnymi.. Chińczycy oferują podrabiane certyfikaty na różne wyroby, w informacji internetowej mówi się między ninymi o rowerach, maszynach do lodów.
Sprawa wydała się przypadkowo gdy jedna z chinskich firm poprosiła PRS o potwierdzenia posiadanego certyfikatu. Obecnie sprawa trafiła do prokuratora.

E.L.

Kapitan Dariusz Bogucki
Admin :: 2009-09-26 12:27:44
SZANOWNE KOLEŻANKI I KOLEDZY!


Ukazała się książka pt.: ,,Śladami życia'', autobiografia Dariusza Boguckiego, który - choć najbardziej jest znany z rejsów polarnych pod żaglami - był przede wszystkim znakomitym okrętowcem. Starszy od nas o ca 20 lat, w trudnych latach powojennych współtworzył Wydział Budowy Okrętów na Politechnice Gdańskiej. Współpracował z wieloma naszymi kultowymi profesorami i odnosił znaczące sukcesy jako konstruktor okrętowy.

Z ostatniej strony okładki:
Kapitan Dariusz Bogucki był najsłynniejszym polskim żeglarzem polarnym, który krok po kroku zdobywał dla polskiej bandery kolejne, nieosiągalne, zdawałoby się, dla jachtów cele. Odwiedził owiane mgłami i tajemnicą Thule i samotną wyspę Jan Mayen. W wyprawie ,,Gedanii'', którą sam zaprojektował dla potrzeb żeglugi w lodach, poprowadził swą załogę za oba kręgi polarne i wokół przylądka Horn. (...)
Był wzorem kapitana, partnera i przyjaciela. I niestrudzonego człowieka pracy. W autobiografii (...) pisze o swych osiągnięciach zawodowych i żeglarskich, ale przede wszystkim o swej drodze do morza, które stało się dla niego największą miłością.W Post Scriptum książki napisano:
Jako redaktorki książki i zarazem córki Autora, musimy do jej ostatniego zdania dodać to, czego sam napisać już nie mógł.
22 września 2002 roku Ojciec wstał od biurka i do swej żony Marianny powiedział: ,,No, skończyłem. Książka jest gotowa''. Pięć minut później już nie żył.
Ewa Maria Slaska i Katarzyna Krenz.Miałem Koleżanki i Koledzy zaszczyt fotografować uroczystość pierwszej promocji książki w Klubie Morza ZEJMAN (naprzeciw Mariny Gdańsk), z udziałem Córek Kapitana. Niniejszą notatkę piszę dokładnie w siódmą rocznicę Jego odejścia na Wieczną Wachtę, z informacją dla Was, że:
kolejna promocja książki odbędzie się dnia 02 października (w piątek) o godz. 18.00, na pokładzie ,,Daru Pomorza'' w Gdyni - wstęp wolny. Zapraszam w imieniu organizatorów. Będzie tam można książkę nabyć.

A później zagłębić się w ciekawej, zwłaszcza dla nas, okrętowców, opowieści. O czasach kiedy studiowaliśmy i wcześniejszych, o ich nieznanych kulisach, ludziach, realiach, sukcesach, - i niezmiennej u Boguckiego nie tylko miłości morza.
Również - o przyjaźni i lojalności, optymiźmie i wytrwałości pomimo doznanych krzywd, o byciu PORZĄDNYM CZŁOWIEKIEM, choć PRL tego nie premiował.

Do zobaczenia na Darze!
Mieczysław KrauseObrazek Obrazek

Spotkanie w Toronto
Admin :: 2009-09-21 21:45:03
Jak widać na załączonych zdjęciach Nasi Kumple zawsze znajdą czas aby się spotkać nawet gdy los rzucił ich w różne zakątki świata. Tak było gdy w czerwcu tego roku Wojtek Kauczyński był na konferencji w Honolulu i wracając stamtąd nie omieszkał zahaczyć o Toronto i spotkać się z Marianem Grzybowskim. To piękne, ze wieży studenckie są tak mocne i inspirują takie spotkania. Marianowi i Wojtkowi dziękujemy za przesłanie nam tych zdjęć.


Obrazek Obrazek

O stoczniach inaczej
Admin :: 2009-09-21 21:36:09
Stan naszego przemysłu stoczniowego wyznaczany jest przez duże stocznie w Polsce. Po nich w dniu dzisiejszym pozostał majątek na terenach, gdzie jeszcze niedawno budowano statki jedne z największych na świecie a dziś biegają tylko zgłodniałe koty. Jest jeszcze grupa stoczniowców, którzy marzą, że ich dawne zakłady wrócą do dawnej świetności a oni znajdą tu zatrudnienie. Są również i tacy, którzy choć mało wierzą w powrót dawnych dobrych czasów to zawsze czują się stoczniowcami i pragną ocalić dla potomnych pamięć o tych pięknych czasach i o sławie polskiego stoczniowca. Ale są również i tacy którzy w mniejszych polskich organizacjach gospodarczych na terenie Polski wykonują roboty stoczniowe polegające na budowie sekcji kadłubów statków różnej wielkości w tym takich pięknych jednostek które przedstawiamy poniżej. Statki te jako całość powstają w zagranicznych stoczniach.
Może te mniejsze zakłady stoczniowe to sposób na kontynuację i odrodzenie się przemysłu stoczniowego w Polsce bo dużych stoczni już nie wskrzesimy.

( słowo od redakcji )

Obrazek


Chcesz zobaczyć więcej ? kliknij Więcej

Ledwon :: 2009-05-06 08:26:46

Ledwon :: 2009-04-11 15:14:56

CREDO ...... Sł. Mierzwiński
Ledwon :: 2009-04-01 21:39:59
Koleżanki i Koledzy!

Ośmielony wspaniałym debiutem Michała, po długim namyśle, pozwalam sobie zamieścić jeden z moich tekstów nazwany CREDO - wierzę. Piszę od czasu do czasu, głównie dla siebie - do szuflady.

Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy- najwazniejsze święta dla chrześcijan. Czas Wielkiego Postu, czas wyciszenia, czas zadumy nad małością naszego ziemskiego życia, czas zadumy nad wielkością Stwórcy.

Miałem i ciagle mam obawy czy mój tekst zostanie właściwie odebrany. Powstał on nie ze zwątpienia a z głębokiej wiary. Gdyby nie Jan Paweł II, która w swojej encyklice "Redemptoris missio" utwierdził mnie co do uniwersalności Stwórcy , nigdy bym nie wyjął tego tekstu z szuflady.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Wam wszystkim i Waszym Rodzinom wesołych i spokojnych Świąt.

Sławek Mierzwiński

Kliknij Wiecej aby zapoznac się z CREDO ...........

Ze Spotkania 2009-04-02
Ledwon :: 2009-03-31 23:58:25
Wrocilismy na "stare miejsce spotkan" czyli do SPATiF-u a to znak, ze zima juz minela.

1. Na spotkaniu omowiono postep w gromadzeniu pieniedzy na pomoc dla Staszka Palyski. Przewidujemy ze uda nam sie dzieki hojnosci Kolezanek i Kolegow przekazac okolo 14 000 zlotych. Rodzina Staszka poszukuje rowniez mozliwosci szybkiej rehabilitacji Staszka. Jezeli ktos moglby wskazac taki kontakt prosimy o informacje. Sprawa bardzo pilna.

2. Tadeusz Pogorzelski przedstawil informacje dotyczaca zorganizowania konferencji miedzynarodowej poswieconej Bezpieczenstwu Energetcznemu Polski i Europu. Zgromadzenie z duzym zainteresowaniem zapoznali sie z dostarczonymi materialami pisemnymi i z komentarzem Tadeusza. Wyrazajac uznanie dla waznosci tematu zdecydowana wieksosc uwaza iz nie jestesmy w stanie i nie jestesmy przygotowani do zorganizowania takiej konferencji tak co do obszernosci tematycznej jak i liczebnosci uczestnikow. Nasze doswiadczenia zawezaja sie do organizoawnia okresowo zjazdow kolezenskich. Projekt zaprezentowany przez Tadeusza Pogorzelskiego w zaprezentowanej formie nie znalazl akcepacji.

Jak na kazdym spotkaniu tak rowniez i w dniu 2009-04-02 rozmowy toczyly sie na rozne temat w atmosferze towarzysiej i ogolnej wesolosci.

Jak zwykle zapraszamy na nastepne.

Zarzad KOGI

Ledwon :: 2009-03-29 00:55:57

Zgadnij co to jest ?
Ledwon :: 2009-03-29 00:50:54
Tu bedzie zagadka dla bylych studentow -juz statecznych staruchow - roczniki z lat 60-tych i 70-tych. Przechdzilismy tutaj prawie codziennie a czesto i pare razy dziennie.

Jak zamiescimy tutaj zdjecia to wszystko bedzie jasne. Oczywiscie jasne, kto pierwszy odgadnie jaki to obiekt i gdzie zlokalizowany. Dla ulatwienia dodajemy, ze jest czescia PG.

Obrazek


Milej zabawy oczywiscie gdy tylko zdjecia uda sie zamiescic w tej wiadomosci.

PG Gmach Gł FASADA
Ledwon :: 2009-03-29 00:37:53
Chcemy jak najszybciej zamiescic wiadomosc z podstawowymi informacjami na temat przeprowadzonego w ubieglym roku remontu - renowacji fasady Gmachu Glownego Politechnki Gdanskiej.

Obrazek


Pamietajmy, ze budynkowi temu zostal nadany w konkursie rozpisanym przez Generalnego Konserwatora Zabytkow w 2005 roku tytul ZABYTEK ZADBANY rok 2005.

Marian Grzybowski i Kumple
Ledwon :: 2009-03-28 23:48:54
Teraz zdradzimy Wam co będzie wkrotce w tej wiadomosci. Oczywiscie juz jej tytul Wam to powiedzial.

Pierwsze zdjęcie przedstawia Mariana Grzybowskiego z Stefanem Doerfferem

ObrazekNastępne beda za kilka dni ale musisz kliknac na Wiecej w prawym dolnym rogu ponizej tej wiadomosci

Klikaj. Zyczymy milych wpomnien.

Kumple z PG BO lata 60-te i 70-te.

Polskie stocznie - dyskusyjnie
Ledwon :: 2009-03-24 14:56:56
Poniżej zamieszczamy linka do artykułu "Unijnym popiwkiem w polskie stocznie", który zamieszczony został w piśmie Bibuła - pismo niezależne ( link do strony głównej pisma - www.bibula.com ) wydawanym nieregularnie w USA. Artykuł jest napisany przez prof. Józefa Wysockiego fizyka z Politechniki Częstochowskiej.
Link do artykułu

http://www.bibula.com/?p=7765

Na niniejszy tekst zwrócił uwagę nasz najlepszy Szperacz po literaturze fachowej Janusz Madej za co mu serdecznie dziękujemy.

Artykuł zawiera inne, byc może kontrowersyjne, spojrzenie na problem likwidacji przemysłu stoczniowego w Polsce jednak trudno mu odmówic słuszności w wielu kwestiach.

Tekst polecany został również opublikowany w Naszym Dzienniku 13 marca 2009 ,patrz link http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=my&dat=20090313&id=my03.txt

Jeżeli nie możesz przywołac tekstu za pomocą linków kliknij Wiecej pod prawym dolnym rogiem tej wiadomości.

Proponujemy wrócic do tekstu Bractwa Okrętowego KOGA umieszczonego wiele miesięcy temu na niniejszej stronie internetowej. Tytuł polecanej wiadomości - Ratowanie BO. Wiadomośc pochodzi z dnia 2007-05-29. Ponieważ jest to stara wiadomośc musisz jej szukac na samym dole w wykazie wszystkich wiadomosci.

Jednocześnie zapraszamy do zaprezentowania swoich przemyśleń w temacie tak dla nas ważnym jak polski przemysl okrętowy.

Pozdrowienia

Za Zarząd Bractwa Okrętowego KOGA

Edek Ledwoń

Okrętowcy są jednak potrzebni
Ledwon :: 2009-03-24 11:27:02
Jak donosi nasz redaktor Janusz Madej w dzisiejszym ( 2009-03-24 ) przeglądzie prasy dostrzegł w czasopiśmie specjalistycznym THE MARITIME WORKER marzec kwiecień 2009 artykuł autorstwa Przemysława K. Mrowieć pod znamiennym tytułem:

OKRĘTOWCY SĄ JEDNAK POTRZEBNI

Poniżej w rozszerzeniu tej wiadomości zamieszczamy treśc tego artykułu.

Ledwon :: 2009-03-22 11:20:58

"BUDOWA STATKÓW 2009"
Ledwon :: 2009-03-09 22:52:13
XIV Targi Międzynarodowe "BUDOWA STATKÓW 2009"

odbędą się w dniach 19-23 maj 2009 w Odessie Kliknij WIECEJ

Stasiu Pałyska potrzebuje pomocy
Ledwon :: 2009-03-02 18:34:51
INFORMACJA !!!

Uprzejmie informujemy, ze do dnia 2009-04-10 zgrmadzonych zostalo 14000 PLN na pomoc dla Staszka Palyski. Pieniadze dotychczas zgromadzone zostaly przekazane Zonie Staszka. Darczyncom Bractwo Okretowe "KOGA" wyraza ogromne podziekowanie.

Dzis ( 2009-04-11 ) Staszek ze szpitala w Szczecinie zosal przewieziony do domu. Na poczatku tygodnia we wtorek Staszek mial operacje, ktora przeszedl pomyslnie i sa szanse na pozytywna rehabilitacje. W tym celu w dniu 23 kwietnia 2009 zostanie przewieziony do kliniki rehabilitacyjnej.

Akcja pomocowa trwa nadal, pieniadze mozna wplacac na konto wskazane w tekscie tej wiadomosci po jej rozwinieciu.

Z podziekowaniem

Zarzad Bractwa Okretowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentow Politechniki Gdanskiej
Wydzialu Budowy Okretow


-----------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


Ponizej zdjecia z udzialu Staszka w glosowaniu w czasie wyborow Prezydenta RP w 2005 roku

Obrazek Obrazek


oraz zdjeie ze Stoczni Sanffu. Na zdjeciu Staszek z Wojtkiem Sulkowskim

ObrazekPOPRZEDNIA TRESC WIAOMOSCI o STASZKU
Kliknij WIECEJ

Michał Szudejko - DEBIUT Literacki
Ledwon :: 2009-03-02 12:17:20
Właśnie na łamach naszej strony internetowej Michał Szudejko debiutuje jako poeta.
Z wielu powodów uznałem, że zaprezentuję wiersz Michała napisany wiele lat temu w 2000 roku szerszemu gronu naszych Czytelników.
Główny powód to od dawna rozpowszechniany przez Bractwo Okrętowe "KOGA" pogląd iż oktętowcy mają coś z artystów bo przecież mają swój przyczynek w tworzeniu piękna na świecie. Powszechnie bowiem wiadomo, że do najpiękniejszych zjawisk świata należą: Kobieta w tańcu, Koń w galopie i Statek pod pełnymi żaglami. Poprzez swoją pracę okrętowcy wydobywają piękno z każdego cala sylwetki statku. Często swemu talentowi dają wyraz w inny sposób tak jak Michał w słowie pisanym, czy jak drugi Michał w grze na przysłowiowym "kiju" lub Jasiu obdarzony niemal operowym głosem czy Sławek pasjonat podrozy po Świecie.[/b] Tych przykładów można mnożyc.

Koleżanki i Koledzy
Pokażcie swoje drugie ciekawe oblicze tak jak Michał Szudejko.

Michała poznałem w 1966 roku, gdy przybyłem do 9-tki na przełomie czerwca i lipca gdzie zamieszkałem podczas egzaminów wstępnych. Pokój z 6-scioma żelaznymi łóżkami znajdował sie na parterze w prawej stronie budynku. Przydzielili mi łóżko na którym właśnie "waletował" Michał S. Sympatyczny chłopak ktory od razu zapytał mnie: Skąd jesteś bo ja z Bialej Podlaski? Michał był pierwszym studentem BO, który zagadał do mnie, nowicjusza z Częstochowy.

Edek Ledwoń
A teraz kliknij poniżej tej wiadomości na słowo Więcej, aby pogrążyc się w lekturze poezji autorstwa Michała Szudejki.

Ze Spotkania 2009-03-05
Ledwon :: 2009-03-02 10:27:28
Spotkanie odbylo sie w restauracji KARDAMON w Sopocie na ul. Bema ( boczna od Monte Cassino ), gdyz SPATiF nadel w porze naszych spotkan jest zamkniety. Na spotkaniu omowiono sprawe pomocy finansowej dla Staszka Palyski, ktory jest powaznie chory ( mial wylwew ). Podjelismy decyzje o rozpoczeciu akcji zbierania pieniedzy z przeznaczeniem na pomoc dla Staszka ( patrz: wiadomosc na naszej stronie internetowej Staszek Palyska potrzebuje pomocy )
Ponadto Tadeusz Pogorzelski zasygnalizowal ze pracuj nad tematem zorganizowania konferencji na temat bezpieczenstwa energetycznego Polski i Europu. Szczegoly Tadeusz przedstawi na nastepnym spotkaniu.

Jak zwykle nie brakowalo rozmow towarzyskich, wspomnien z okresu studiow a takze rozmow na temat sytuacji aktualnie panujacej w stoczniach polskich zwlaszcza w Stoczni Gdynia. Mowiilismy tez o Gdanskiej Stoczni Remontowej.

Zapraszamy na kolejne comiesieczne spotkania czwartkowe zawsze w pierwszy czwartek miesiaca w Sopocie w SPATiFie lub Kardamonie.

Warto wiedziec
Ledwon :: 2009-02-22 22:50:37
Informujemy o najnowszych wydarzeniach w naszym środowisku.

Uprzejmie informuję, że mimo usilnych starań nie udało mi sie umieścic na stronie KOGI zdjęc w Galerii oraz w niektórych ostatnich wiadmościach. Nie ustaję jednak w staraniach. Musi mi się wreszcie udac zamieszczenie zdjęc. Aktualnie są tylko zaznaczone miejsca w wiadomosciach gdzie powinny znajdowac się zdjęcia. PRZEPRASZAM

Edek Ledwoń


1. Jutro to jest 2009-03-04 Stasiu Pałysa zostanie przetransportowany samolotem sanitarnym do Polski. Sprawa pomocy finansowej dla Stasia jest nadal aktualna w związku z dużymi kosztami tego transportu.

2. Piotr Stanik wrócił z Wietnamu. . Wkrótce poznamy wrażenia ze spotkań z Kolegami Wietnamczykami oraz możliwości działań gospodarczych w Wietnamie.

3. Stasiu Pałyska potrzebuje pomocy. !!!!!!! Czytaj wiadomośc Ostatnio wydarzyło się

4. Nasz Kolega Nguyen Thu poszukuje swojego Przyjaciela Jurzyka Wieska z ktorym my też od lat nie mamy kontaktu. Dzis bylem w domu Wieska. Uzyskalem smutna wiadomosc, ze Wiesiek zmarł 7 lat temu. Jest pochowany na cmentarzu komunalnym w Toruniu. Te okrutna wiadomosc wlasnie przekazalem Nguyen Thu.

Edek Ledwon


5. Od Spotkania Czwartkowego "KOGI" w dniu 2009-02-05 mamy lokal zastępczy na nasze spotkania - jest to KARDAMON w Sopocie. Czytaj o szczegółach w wiadomości b]Ze Spotkania w dniu 2009-02-05[/b] oraz w wiadomości Ostatnio wydarzyło się.

6. Stasiu Pałyska - chory. Czytaj w wiadomości Ostatnio wydarzyło się

7. Piotr Stanik jedzie do Wietnamu . Czytaj wiadomośc Piotr Stanik w Wietnamie.

8. Co wydarzyło się na PG Patrz wiadomośc pod tym samym tytułem Co wydarzyło się na PG Wiadomośc zawiera informacje z ostatniego okresu.

9. Inicjatywa Andrzeja Tomasika - info w przygotowaniu. Sygnalizowana w wiadomości Ze spotkania w dniu 2009-02-05

Ledwon :: 2009-02-22 22:49:35

Ostatnio wydarzyło się
Ledwon :: 2009-02-22 22:42:21
1. STASIU PAŁYSKA POTRZEBUJE POMOCY Wczoraj ostatniego lutego otrzymałem wiadomośc od Wojtka Slkowskiego, którą zamieszczam w całości:
Dzien dobry,
Stasiu nie mogl poleciec samolotem, musi bys specjalny samolot karetka,
sytuacja jest bardzo zla
Musimy pomyslec nad zoorganizowaniem pomocy finansowej dla jego rodziny,
moze ktos ma jakis pomysl.
Syn i corka sa w Szanghaju, a zona lekarz w Polsce
ja jestem poza Szanghajem i nie wiem kiedy wroce
wiem z trzeciej reki, ze bardzo pomaga Przedstawiciel PZM w Szanghaju i
Konsul w ramach swoich obowiazkow.
to jest horror co przezywa jego rodzina


Wojtek Sulkowski

Pomyślcie, Drogie Towarzystwo z KOGI nad apelem Wojtka. Zastanówmy się do najbliższego czwartku ( 2009-03-05 ) do naszego Czwartkowego Spotkania KOGI.

Edek Ledwon

2. STASIU PAŁYSKA w szpitalu.
Dziś 2009-02-14 dotarła do nas wiadomośc, ze Stasiu miał wylew i jest w szpitalu w Szanghaju. Jest pod opieka córki i syna oraz licznych przyjaciół. Wiadomośc przekazał nam Wojtek Sulkowski. Odpisalem Wojtkowi w imieniu nas wszystkich skupionych wokół KOGI, że jestesmy duchowo ze Stasiem, myślimy o Nim, wspieramy Go i wierzymy, ze wkrótce wróci do zdrowia. Myslę, i proszę Koleżanki i Kolegów o wsparcie Stasia w formie takiej jak każdy potrafi, zadumą, dobrym życzeniem, modlitwą. Stasiu Jesteśmy z Tobą.

3. LOKAL ZASTĘPCZY DLA SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH "KOGI"
Zarząd KOGI informuje, ze z uwagi na sezonową zmianę godzin otwarcia SPATiF-u wybralismy jako lolal zastępczy restaurację KARDAMON w Sopocie na ul. de Gaulle tam gdzie kiedyś był Kawiareton w którym często się spotykaliśmy zanim osiedliśmy w SPATiF-ie. KARDAMON mieści się w uliczce prostopadłej do Monte Cassino vis a vis Krzywego Domku za kioskiem Ruchu stojącym na Monte Cassino. PAMIĘTAJ !! Jeżeli SPATiF jest zamknięty lub nie ma nas w SPATiF-ie to szukaj nas w KARDAMONIE. Więcej przeczytaj o naszym pierwsszym spotkaniu w tym nowym lokalu w wiadomości pod nazwą Z Spotkania w dniu 2009-02-05

4. SŁAWEK LEDWOŃ UZYSKAŁ TYTUŁ DOKTORA NA ARCHITEKTURZE NA PG
Miło mi poinformowac, ze Sławek Ledwoń syn Edka w dniu 16 grudnia 2009 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Architektury PG. Temat pracy doktorskiej brzmi: "Wpływ współczesnych obiektów handlowych na strukturę śródmieśc". Praca została oceniona bardzo wysoko i posiada walory ktore powodują, że powinna zostac upowszechniona w postaci np. książkowej i byc pomocną dla urbanistów, samorządowców zajmujących się różnymi aspektami rozwoju miast. O czym zawiadamia Was z dużą dumą ojciec Sławka gdyż Słąwek osiągnął to czego ojcu się nie udało stąd moja jako ojca duma jest jeszcze większa.

5. PIOTR STANIK JEDZIE DO WIETNAMU
Jako jedyny z licznej grupy chętnych na wyjazd do Wietnamu jedzie tylko Piotr Stanik. Innym chętnym przeszkodził kryzys nie tylko światowy a głównie w branży stoczni produkcyjnych zaserwowany nam Polakom przy wydatnej pomocy Unii Europejskej. Więcej na ten temat czytaj w wiadomości na stronie internetowej KOGI pod tytułem Piotr Stanik i Wietnam.

6. CO SŁYCHAC NA PG
Uruchamiamy stałą rubrykę czyli wiadomośc pod tytułem CO SŁYCHAC NA PG , w której zawarte będą aktualności z życia naszej uczelni.

7. INICJATYWA ANDRZEJA TOMASIKA
W dniu 2009-02-05 na spotkaniu czwartkowym Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów, Andrzej Tomasik zaproponował, aby nasze Stowarzyszenie zajęło się gromadzeniem ofert pracy dla okrętowców jak również wykazem rezerw kadrowyh w naszej branży. Forma organizacyjna tego pomysłu jest obecnie dyskutowana.

8. MIECZYSŁAWOM NAJLEPSZE ŻYCZENIA IMIENINOWE.
Wszystkim naszym Kochanym Mieczysławom i Mietkom z okazji imienin składamy najlepsze życzenia dużo dużo zdrowia radości i spełnienia marzeń oraz dużo spokoju.

Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów


9. DOBRA WIADOMOŚC
Firma naszego Kolegi Władysława Fediuka IMPULS z Pruszcza Gdańskiego zdobyła w kategorii Firm Średnich najwyższą I nagrodę w krajowym konkursie pod nazwą KRAJOWY LIDER INNOWACJI 2008 w kategorii Innowacyjna Usługa. Szczegóły możesz przeczytac na stronie internetowej Firmy www.impuls.pl Poniżej dyplom przyznany Firmie IMPULS.

Obrazek


Gratulujemy Koledze Fediukowi i życzymy dalszych sukcesów. Otrzymany tytuł Krajowego Lidera Innowacji pomoże Firmie w utrzymaniu wiodącej pozycji na rynku w swojej branży mimo pełzającego w naszym ( polskim ) kierunku kryzysu finansowego.

10. SPRAWA STOCZNI PRODUKCYJNYCH
Unia Europejska skazala nasz polski przemysl budowy statków na głęboki kryzys. Rząd RP nie byl w stanie obronic naszych stoczni produkcyjnych. Trudno przewidziec jak potoczy się sprawa tej branży w Polsce. Czy polski przemysł stoczniowy - w przeszłości, jeden z najwiekszych producentow na świecie mocno wyspecjalizowanych statków przeżyje ten kolejny głęboi wstrząs.
Jako okrętowcy z krwi i kości trzymamy kciuki za odrodzenie się naszej branży wykończonej przez konkurencje unijną.

11. MUZEUM MORSKIE
Jeżeli dziś jest 5 listopada 2008 roku to w imieniu naszego Kolegi Jerzego Litwina - dyrektora Centralnego Muzeum Morskiego zapraszamy na jutro to jest na 6 listopada 2008 roku na godz. 10.00 do głównej siedziby Centralnego Muzeum Morskiego na sesję poświęconą 60-tej rocznicy wodowania s.s. "Sołdek". Pan Dyrektor Litwin osobiści zaprasza Członkówi Sympatyków Bractwa Okrętowego KOGA do uczestniczenie w tej sesji. Wstęp wolny.

12. OPADY W WIETNAMIE
Z dużym zatroskaniem informujemy że w ostatnich dniach października br. w Wietnamie wystąpiły olbrzymie opady deszczu sięgające 350mm słupa wody na m2 na dobę. Nasze zakłopotanie o los nazych wietnamskich Kolegów wzrosło w związku z wracającymi się mailami które wysyłaliśmy do Wietnamu. Mamy już informację, że raczej nasi Koledzy Wietnamczycy i Ich Rodziny nie doznaly uszczerbku na zdrowiu. I tą dobrą wiadomością pragniemy podzielic się z Koleżankami i Kolegami z BO.

13. STOCZNIE a UNIA EUROPEJSKA
Całe środowisko okrętowców w tym również wszyscy nasi Koledzy ze studiów Ci związani od zawsze z okrętownictwem oraz Ci którzy odeszli od wykonywania zawodów stoczniowych troszczymy się o los naszych stoczni. Oczekujemy z nadzieją pozytywnych decyzji w tej sprawie tak ze strony Unii Europejskiej jak i Rządu Polskiego. Mamy nadzieję, że polski przemysł stoczniowy wróci do świetności jaką miał w latach gdy my studiowaliśmy i wkraczaliśmy w nasze życie zawodowe.

14. WIETNAM - WYJAZD
Po wielu dyskusjach i po uwzględnieniu wszystkich uwag Koleżanek i Kolegów, którzy do nas je zgłosili, powstał ramowy program wyjazdu do Wietnamu. Zostanie on wkrótce zamieszczony na naszej stronie internetowej.

15.INAUGURACJA na BO PG
W dniu 2008-09-30 odbyła się uroczysta [b]Inauguracja Roku Akademickiego 2008/2009 na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa.
Wkrótce kilka słów na ten temat na naszej stronie internetowej wraz z obszernym reportażem zdjęciowym.

16.EURO-CYNK - certyfikaty trzech systemy zarządzania jakością
Miło nam poinformowac, że firma EURO-CYNK GDYNIA Sp. z o.o. kierowana przez naszego Kolegę Stanisława Guttetera - Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej naszego Stowarzyszenia - Bractwa Okrętowego "KOGA" uzyskała certyfikaty zarządzania trzech systemów: jakości, środowiska i bhp. Certyfikaty został przyznane przez Polski Rejestr Statków. Gratulujemy uzyskania tych certyfikatów Prezesowi Gutteterowi, Zarządowi Euro-Cynku oraz Pracownikom Firmy, w tym naszym Kolegom tam pracującym zwłaszcza, że Euro-Cynk jest jedyną firmą wywodzącą się ze Stoczni Gdynia posiadającą aż trzy certyfikaty. Zyczymy dalszych sukcesów w rozwoju Firm.

17. JOLA ŻELAZNA
Ostatnio nawiązaliśmy kontakt z Jolą Stapf ( Jolą Żelazną ). Cieszymy się bardzo. Liczymy, że wpadnie do nas na nasze spotkania czwartkowe odbywajace się w pierwszy czwartek każdego miesiąca w Sopocie na Monte Cassino w SPATiF-ie. Przekazujemy Joli pozdrowienia równiwż od naszych Kolegów Wietnamczyków.

18. NASZ STRONA INTERNETOWA
Jesteśmy w trakcie przebudowy naszej strony internetowej. Pierwsza zmiana polega na zgrupowaniu bardzo dużej liczby smutnych wiadomości w jedną wiadomośc. Zapraszamy do zaglądnięcia do Niedawno odeszli od nas. Prosimy w tej wiadomości o nadsyłanie matyriałów np. zdjęc, dokumentów, opowiadań dotyczących osób którzy odeszli od na na zawsze.

19. NASI EMERYCI
Pozdrawiamy Koleżanki i Kolegów, którzy przeszli na emeryturę. Do takich zaliczają się Stasiu Szuksztul oraz Zbyszek Szramkowski. Wszystkim życzymy przyjemnego spędzania czasu w czym przynajmniej raz w miesiącu może pomóc Bractwo Okrętowe "KOGA" zapraszając na comiesięczne spotkania czwartkowe w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Soocie na Monte Cassino w SPATiF-ie.

20. ZAPROSZENIE do SPATiFu
Wszystkim, którzy dzielnie pracuja nadal na różnych stanowiskach pracy życzymy dalszych sukcesów zawodowych i dużo zdrowia. zapewniamy, że comiesiczne spotkania nasze w SATiF-ie w Sopocie wpłyną odprężająco i pozytywnie na kondycję psychiczną nas wszystkich.

21.WIETNAM przygotowanie do wyjazdu
Trwają przygotowania do wyjazdu bussinessowego do Wietnamu. Prosimy śledzic naszą stronę internetową. Tu zamieszczac bedziemy wszystkie informacje dotyczące wyjazdu. Przpominamy - planowany termin wyjazdu to druga połowa stycznia 2009 roku. Czas trawnia pobytu w Wietnamie od 14 do 18 dni. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie swojego udziału w wyjeździe do Zarządu KOGI (np. na adres mailowy: edek@ledwon.pl )[/b]. Ponieważ ważnym elementem wyjazdu będzie nawiązanie kontaktów gospodarczych ze stroną wietnamską więc prosimy o przekazanie nam propozycji tematów współpracy z Wietnamem. Tematy te przekażemy naszym Kolegom w Wietnamie w celu przygotowania partnerów handlowych do rozmów w czasie naszego pobytu w Wietnamie.

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"

Piotr Stanik wrocil z Wietnamu
Ledwon :: 2009-02-21 12:24:59
2. Piotr wrocil z Wietnamu. Zostal zaproszony na Spotkanie Czwartkowe 2009-03-05. Oto jedno ze zdjęc z Jego spotkania z Wietnamczykami

Obrazek


Przy tej okazji ujawnil nam swoją pasje - modelarstwo zwiazane z okretownictwem. Nalezy wiec w ramach KOGI zalozyc Klub Hobbystow. Co Wy na to ???????????????????????????????

Obrazek


1. We wtorek 2009-02-24 Piotr Stanik wyjeżdza do Wietnamu na Targi Maritime 2009 odbywające się w Ho Chi Minh. Około dziesięciu Kolegów z KOGI miało jechac na te targi i na spotkanie z naszymi Kolegami Wietnamczykami. Jednak globalny kryzys gospodarczy w tym w polskim okrętownictwie zmierzający do likwidacji polskich stoczni produkcyjnych i kłopoty zdrowotne niektórych chętnych do wyjazdu do Wietnamu spowodowły, że jedynie Piotr Stanik jedzie do Witnamu. Pozostali zamierzają pojechac tam za rok.
Z wyjazdu Piotra postaramy się przekazywac na bieżąco relacje z Wietnamu.

Co wydarzyło się na PG
Ledwon :: 2009-02-14 19:32:31
1. POWSTANIE POMORSKA BIBLIOTEKA CYFROWA
Powstanie e-biblioteka udostepniająca zdygitalizowane zbiory bibliotek i innych instytucji naukowych i kulturalnych Pomorza. Budowa rozpocznie się w 2009 roku i potrwa 3 lata. Jej koszt wyniesie ponad 9 milionów PLN z czego 75% pochodzic będzie z dofinansowania z funduszy unijnych. Wiodącą jednostką w tym projekcie będzie Politechnika Gdańska. Porozumienie o utworzeniun Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej ( PBC ) podpisali oprócz Politechniki Gdańskiej, Uniwersytet Gdański, Biblioteka Gdańska PAN, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Medyczna w Gdańsku, Akademia Muzyczna w Gdańsku, Akademia Morska w Gdyni, Akademia Wychowania Fiycznego i Sportu w Gdańsku, biblioteki pedagogiczne regionu, Biblioteka Pedagogiczna w Kartuzach, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Zeskanowanych zostane w ciągu tego projektu ponad 1 milion stron dokumentów. W tensposób do powszechnego użytku udostepnione zostaną cenne zasoby kulturowe, które dotąd z uwagi na swój wiek i znaczenie dla kultury polskiej i regionu były trudno dostępne dla przecięnego czytelnika.

2. ODNOWIONA FASADA GMACHU GŁÓWNEGO POLIECHNIKI
W dniu 2008-12-17 odsłonięta została z rusztowń po czterech miesiącach fasada Gmachu Głównego odnowiona przez konserwatorów. Prace kosztowały 730 tys. PLN Wyczyszczono cegły i piaskowiec fasady a także niektóre złocenia. Detale architektoniczne uzupełniono i odtworzono. Na miejsce wróciło 5 miedzianych masek lwów nieobecnych na gmachu od czasów II wojny. A jak można przeczytac w Piśmie PG styczeń 2009 wszystko zaczęło się od pani docent Marianny Sankiewicz

3. POZNAŃSKIE SŁOWIKI na PG
W auli Politechniki Gdańskiej w dniu 2008-12-16 wystąpił chór Poznańskie Słowiki pod batutą Stefana Stuligrosza.

Ledwon :: 2009-02-14 18:03:49

Ze Spotkania w dniu 2009-02-05
Ledwon :: 2009-02-03 14:38:40
Czwartkowe Spotkanie w dniu 2009-02-05 odbylo sie jak zawsze w milej i sympatycznej atmosferze. Mialo jednak zdecydowanie inny, niespotykany dotad charakter. Po pierwsze nasz ulubiony SPATiF zmienil godziny przyjmowania gosci na zdecydowanie pozniejsze. Stanelismy wiec pod drzwiami zawsze goscinnego nam SPATiF-u, patrzac na zamkniete jego drzwi i czytajac wyjasnienie na przylepionej na futrynie kartce ( W okresie zimowym SPATiF otwarty od godziny ...?.. juz nie pamietam co tam bylo napisane ) To oznaczalo zbyt dlugie czekanie na dworze w zimowe popoludnie. W tej sytuacji na kartce z informacja ze SPATiF zmienil godziny otwarcia dopisalem dlugopisem wyrazy rozczarowania i dodalem informacje, ze okretowcy dzis spotykaja sie w innym miejscu, jednoczesnie podajac swoj numer telefonu dla Tych ktorzy przyjda pozniej i zdecydowalismy sie na poszukanie lokalu zastepczego. Wrocilismy na "stare smieci" tam gdzie spotykalismy sie przed SPATiF-em a wiec na ul. de Gaulle'a tam dawniej miescil sie Kawiareton spadkobierca Kawiaretu z Monte Cassino ( teraz w tym miejscu na Monciaku stoi Krzywy Domek ). Oczywiscie Kawiaretonu na deGaulle'a juz nie ma juz dosc dawno zamknal dzialalnosc i prawie dwa lata temu zmusil nas do szukania innego miejsca na nasze spotkania. Tak trafilismy do SPATiF-u gdzie przyjeto nas z mile. Wiadomo okretowcy maja cos z artystow. W Kawiaretonie serwowano super smaczne pierogi w roznych postaciach z dodatkiem krazkow cebulki fantastycznie podsmazonej. Nic dziwnego, ze wrocilismy na stare miejsce choc zrobilismy to z bolem zalujac, ze SPATiF jest zamkniety. Ku naszemu zdziwieniu w tym miejscu gdzie kiedys byl Kawiareton sa dwa lokale, Stary Rower ( na pietrze ) i Kardamon ( na parterze ). Stary Rower to juzz club, w ktorym kroluje muzyka w kapitalnie urządzonym wnetrzu, jednak serwuja tam tylko napoje i co najwyzej slone paluszki lub cos podobnego. Poniewaz znaczna czesc Kolezenstwa z KOGI lubi cos zjesc konkretnego wiec ten lokal zostawilismy na specjalne spotkanie w innym terminie. Kardamon wygladal na restauracje z dosc dobrym jedzeniem i to postanowilismy sprawdzic.
WNIOSEK
Po spotkaniu uznalismy, ze KARDAMON bedzie lLOKALEM REZERWOWYM na nasze spotkania.

Jak bylo w KARDAMONIE przeczytasz klikajac ponizej ramki w tej wiadomosci na Wiecej i wkrotce zobaczysz na naszej galerii zdjeciowej.

Zarząd KOGI

Ze Spotkania 2009-01-08
Ledwon :: 2009-01-01 21:57:00
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Chociaż wszystkie nasze Czwartkowe Spotkania mają bardzo sympatyczną atmosferę to jednak Wszyscy zauważyli, że atmosfera pierwszego w 2009 roku spotkania była wyjątkowa, niespotykana dotąd. [b]Przybyli nie tylko starzy bywalcy ale również odwiedzili nas Koledzy, którzy w związku z nawałem obowiązków bywają u nas niezbyt często oraz Ci którzy na co dzień pracują poza granicami Polski. Byli więc Krzysztof Kremky, Adam Świst i Jasiu Arabas. Zarząd KOGI przekazał zgromadzonym najlepsze życzenia Noworoczne od Joli Stapf oraz od władz Wydziały Oceanotechniki i Okrętownictwa.

Wszystko to spowodowało, że rozmowy toczyły się przy okrągłym stole zastawionym tym co każdy zamówił a tematyka rozmów dotyczyła bardzo bolesnego dla środowiska tematu - przyszłości a raczej braku tej przyszłości dla polskiego przemysłu budowy nowych jednostek pływających. Szanse na odrodzenie się stoczni produkcyjnych w Polsce oceniono na bliskie zeru. Wśród stoczniowców panuje ogólne przygnębienie i żal. Nasze pokolenie okrętowców rozwijało i uczestniczyło w budowie potęgi Polski w budowie statków zwłaszcza specjalistycznych. Polski przemysł okrętowy bazował na najlepszych fachowcach w skali światowej. Teraz poprzez kryzys w światowym okrętownictwie a przede wszystkim w wyniku decyzji UE i nieskutecznej obronie stoczni przez nasz Rząd, stocznie przestaną byc stoczniami a stoczniowcy zostaną zmuszeni do szukania pracy gdzie indziej lub do przebranżowienia się. Oby wszystkim dopisało szczęście. Dobrze, że chociaż sektor remontu statków miewa się dobrze.

Mimo tak smutnego tematu atmosfera nie była przygnębiająca i z tego należy się cieszyc że nasze spotkania mogą dodawac otuchy w trudnych chwilach i są źródłem odstresowania dla uczestników.

Sławek Mierzwiński opowiedział historyjkę wigilijna, którą przywiózł przed wielu laty z Ameryki o Głupim Jasiu, która stanowi jeden z elementów wieczoru wigilijnego w Jego Rodzinie. To opowiadanie możecie przeczytac na naszej stronie internetowej klikając Więcej na wiadomości Boże Narodzenie i Nowy Rok 2009.

Pozytywnie odniesiono się do kontynuowania działań zmierzających do urzeczywistnienia naszego wyjazdu do Wietnamu ale sugerowano aby skupic się na przede wszystkim na aspektach koleżeńsko-towarzyskich i turystycznych pozostawiając tematy biznesowe jako drugoplanowe i dodatkowe. Koledzy Wietnamczycy zasugerowali, aby przyjazd do nich przesunąc o rok z uwagi że okres styczeń luty, marzec to najlepsze z punktu widzenia pogody miesiące dla nas.

Z tematami poważnymi przeplatały się wspomnienia i zabawne historyjki ze studiów a najweselej było przy wspominkach z wojska. Jak bumerang wracała propozycja aby jak najszybciej zacząc spisywac te historie dla potomności. Było dużo śmiechu i wesołości a spotkanie trwało do godzin wieczornych.

Dobry wpływ na nasze okrętowców biesiadowanie ma specyficzna atmosfera i wystrój SPATiFu. Można by rzec, że okrętowcy też mają coś z artystów. A co maja z artystów ? - DUSZĘ.
I tym optymistycznym akcentem zamykamy relację ze spotkania zachęcając Wszystkich - Koleżanki i Kolegów do przybycia za miesiąc na kolejne Spotkanie Czwartkowe.


P.S.
Wkrótce prezentacja zdjęc z tego spotkania. Prosimy śledzic naszą stronę internetową.


Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Boże Narodzenie i Nowy Rok 2009
Admin :: 2008-12-23 22:43:16
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie oraz szczęścia, sukcesów i dużo zdrowia w nadchodzącym 2009 roku zyczy Wszystkim Koleżankom i Kolegom Okrętowcom w tym również Wszystkim Kolegom Wietnamczykom

Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Budowy Okrętów
Politechniki Gdańskiej


Obrazek


Zobacz życzenia od Kolegów - kliknij na napis Wiecej w prawym dolnym rogu tej wiadomości

Wyjazd do Wietnamu - przełożony
Ledwon :: 2008-12-23 16:15:51
W związku z dużym kryzysem w branży produkcji statków w Polsce wywołanym decyzją Unii Europejskiej, w wyniku której dojdzie do przekształcenia lub likwidacji stoczni produkcyjnych i firm kooperujących oraz nastąpi wiele zwolnień pracowniczych, z ogromnym żalem informujemy, że nasz wyjazd do Wietnamu musi zostac przesunięty o minimum pół roku.
Jednocześnie informujemy, że nasze Stowarzyszenie nadal będzie działac w kierunku nawiązania dalszych kontaktów towarzysko - koleżeńskich i biznesowych z naszymi Kolegami w Wietnamie.

Za Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Edek Ledwoń

Ze Spotkania 2008-12-04
Ledwon :: 2008-12-03 20:26:53
Jak zawsze spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnej atmosferze którą Uczestnicy spotkań potrafią stworzyc. Nie bez znaczenia dla tej atmosfery jest charakter lokalu w którym się spotykamy. SPATiF, bo o tym lokalu mowa, ma niepowtarzalny nastrój. Mimo, że jest to lokal zamknięty, to zawsze My Okrętowcy jesteśmy tam mile widziani a drzwi SPATiFu nie tylko w pierwsze czwartki miesiąca stoją dla nas otworem.
Na spotkaniu w dniu 2008-12-04 poruszano wiele spraw a między innymi los stoczni produkcyjnych i firm ze stoczniami związanych a więc spółek stoczniowych i kooperantów stoczni. Decyzja Unii Europejskiej rzuciła cień na dalsze losy tych firm. W świetle tych problemów mówiono o naszej wyprawie do Wietnamu. Wyprawie mającej za cel spotkanie po prawie 40 latach naszych kolegów Wietnamczyków, poznanie piękna Wietnamu i udział w Targach Maritime 2009 w Ho Chi Min.

Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Ze Spotkania 2008-11-13
Ledwon :: 2008-11-04 11:28:25
Na listopadowym Spotkaniu Czwartkowym KOGI, które odbyło sie wyjątkowo nie w pierwszy czwartek miesiąca jak to jest w zwyczaju lecz tydzień później spotkały się głównie osoby, które są zainteresowane wyjazdem do Wietnamu. Na naszym spotkaniu uzgodniono ostateczny termin wyjazdu do Wietnamu ( wyjazd 2009-02-14, powrót 2009-03-07 ), ramowy plan podróży ( sprawy bussinessowe, towarzyskie, koleżeńskie, turystyczne ) z uwzględnieniem propozycji strony wietnamskiej ( spotkania w domach Kolegów Wietnamczyków, dodatkowe spotkanie z Kolegami w Hai Phongu ), warianty podróży ( Wietnam, Wietnam i Kambodża, Wietnam i Laos ). Każdy uczestnik wybiera wariant podróży i nie jest ściśle zobligowany do uczestniczenia we wszystkich organizowanych imprezach.
Ponieważ spraw do załatwienia jest bardzo dużo i nie da się ich załatwic w ostatniej chwili tak jak to bywa podczas organizowania naszych Zjazdów, prosimy bardzo o niezwłoczne wypełnienie zgłoszenia na wyjazd do Wietnamu. Ostateczny nieprzekraczalny termin upływa w dniu 2008-11-30. Sprawa bardzo pilna w związku z zakupem biletów lotniczych po względnie niskich cenach oraz załatwianie wiz do Wietnamu, Kambodźy i Laosu.
Prosimy również śledzic naszą stronę internetową i zapisy w wiadomości zatytułowanej Wyjazd do Wietnamu


Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Wyjazd do Wietnamu
Ledwon :: 2008-11-04 09:09:42
Szanowne Koleżanki i Koledzy !!!

W załączeniu przesyłamy ostateczną wersję wyjazdu do Wietnamu, która została sprecyzowana w na listopadowym Spotkaniu Czwartkowym KOGI. Propozycja powstała w wyniku dyskusji na naszych czwartkowych spotkaniach oraz po rozmowach z Kolegami Wietnamczykami. Program został opracowany przez Sławka Mierzwińskiego. Sławek jest znanym podróżnikiem i orgnizatorem wypraw turystycznych i bussinessowych.

Formuła wyjazdu jest bardzo swobodna. Każdy uczestnik wyjazdu sam decyduje którą wersję harmonoramu wybiera i w jakich tematach będzie uczestniczył. Do wyboru są spotkania koleżeńskie, towarzyskie, turystyczne oraz bussinessowe.

Celem naszego wyjazdu są:

- odświeżenie kontaktów koleżeńskich z Wietnamczykami naszymi Kolegami ze studiów
- nawiązanie kontaktów bussinessowych z kontrahentami z Wietnamu poprzez indywidualne rozmowy ze stroną Wietnamską i udział w Targach Okrętowych w HO CHI MINH ( Sajgon ) w dniach 25-27 luty 2009.
- poznanie piękna Wietnamu poprzez turystyczne wycieczki zgdnie z planem pobytu ( wybierz wersje turystyczna która Cie interesuje ).


Szczegółowy program trzech wersji wyjazdu znajduje się w tej informacji. W tym celu kliknij Więcej

Zachęcamy Wszystkich do udziału w wyjeździe do Wietnamu. Każdy kto jest zainteresowany wyjazdem bez względu na to czy interesują go tylko sprawy bussinessowe, czy tylko spotkania koleżeńskie lub tylko wyjazd turystyczny lub każda inna konfiguracja tych możliwości proszę o informację na ten temat. Temu celowi słuzy dołączona ankieta która prosimy o wypełnienie. Dodatkowo Koleżanki i Kolegów którzy chcą uczestniczyc w tematach bussinessowych prosimy o podanie zakresu tematycznego wraz ewentualna krótką informację dotyczącą swojej firmy lub firmy którą będą reprezentowali.

Podajemy również adresy stron na których są informacje dotyczące Targów Morskich w Sajgonie obecnie noszącym nazwe Ho Chi Minh:


http://eurovn.com/web/ContentDetail.aspx?distid=2939http://www.biztradeshows.com/trade-events/maritime-vietnam.htmlProszę o możliwie szybka informację co do uczestnictwa w wyjeździe oraz podanie informacji bussinesowych, o których mowa wyzej. Jest to niezbędne do przekazania tych informacji stronie wietnamskiej w celu znalezienia partnerów do rozmów businesowych.

WAZNE !!!!
Z uwagi na koniecznośc załatwienia względnie tanich biletów lotniczych oraz sprawy wizowe apelujemy o przesłanie zgłoszeń na wyjazd nie później niż do 2008-11-30.
FORMULARZ ZGLOSZENIA NA WYJAZD możesz pobrac z tej wiadomości otwierając WIĘCEJ oraz klikając na ZAŁĄCZNIK
Przeczytaj też wiadomośc pod tytułem Ze Spotkania 2008-11-13Szacowane koszty wyjazdu to 7000 do 8000 PLN. Koszty w całości pokrywa Uczestnik wyjazdu. Stowarzyszenie nasze nie pobiera żadnych dodatkowych opłat ani prowizji z tytułu organizacji wyjazdu.


Formularz zgłoszeniowy możesz pobrac klikając WIĘCEJ a następnie ZAŁCZNIK na końcu tej wiadomosci . Prosimy śledzic naszą stronę. Koleżanki i Koledzy do których mamy adresy mailowe niniejszy formularz już otrzymali. Cekamy na wypełnione formularze.Bractwo Okrętowe KOGA

Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej

Wydziału Budowy Okrętów


P.SPosimy Koleżanki i Kolegów o rozpropagowanie naszej inicjatywy wśród Tych Osób, których z różnych przyczyn nie mamy wśród adresatów tego maila

Ledwon :: 2008-11-03 17:34:59

Ze Spotkania 2008-10-02
Ledwon :: 2008-09-01 15:44:13
Na spotkaniu Członków i Sympatyków Bractwa Okrętowego KOGA - Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów ustalony został ostateczny ramowy program wyjazdu do Wietnamu. Program ten obejmuje spotkania koleżeńskie z naszymi Kolegami Wietnamczykami, udział w Targach Okrętowych w mieście w HOCHIMINH oraz inne rozmowy bussinessowe zgodnie z zyczeniami strony polskiej a także zwiedzanie pięknego kraju jakim jest Wietnam. Wyjazd odbędzie się w dniach 14 luty 2009 do 06 marzec 2009. Szczególy wyjazdu zostaną opublikowane na naszej stonie internetowej. Tymczasem kilka zdjęc z naszego spotkania w SPATiFie w dniu 2008-10-02. Nasze spotkanie uświetniły swoją obecnością nasze miłe Koleżanki Basia i Wanda. Bywają na naszych spotkaniach i to wcale nie tak rzadko z czego bardzo się cieszymy. Ponadto jak zawsze kol. Janusz Madej predstawił nowinki z prasy okrętowej. Tym razem krotki film z wodowania kadluba prosto z plaży na wodę na rolkach chyba drewnianych. Dostalismy zagadke do rozwiązania co to za wodowanie i gdzie przeprowadzone. Wszystko to zobaczysz na naszych zdjęciach.

Zarząd KOGI

Zmarł Jacek Dubiel
Ledwon :: 2008-08-28 07:17:33
Obrazek
Marian Grzybowski napisał:

Dowiedziałem się dzisiaj ze 14-go sierpnia zmarł w Ottawie Jacek.
Do czasu choroby t.j. chyba 4 lata temu pracował dla Transport Canada Marine Safety w Ottawie. Ja po raz pierwszy miałem z nim kontakt jak pracował w stoczni w Collingwood, Ontario, a później odwiedził nas w Vancouver i Toronto. Spędzilismy też tydzień na nartach w Vermont, USA. Widzieliśmy się jeszcze parę razy w Ottawie. Mieliśmy częste zawodowe kontakty telefoniczne.
Był dobrym żeglarzem i narciarzem. Wiele razy płynął do Polski przez Atlantyk. Na pewno wielu żeglarzy z AKM-u go znało.

Marian

Ledwon :: 2008-08-16 17:35:48

Ze spotkania 2008-08-07
Ledwon :: 2008-07-29 23:00:39
W pierwszy czwartek sierpnia odbyło się spotkanie Członków i Sympatyków KOGI, na którym przedstawione zostały sprawy związane z planowanym na drugą połówę stycznia 2009 roku wyjazdem do Wietnamu na spotkania bussinessowe z naszymi wietnamskimi Kolegami ze studiów. Planujemy czas wyjazdu nie krótszy niż 14 dni ale nie dłuższy niż 21 dni. Oprócz spotkania naszych Kolegów i zwiedzania pięknego kraju, głównym punktem wyjazdu będą rozmowy bussinessowe
Zarząd Bractwa Okrętowego KOGA zwraca się do Wszystkich zainteresowanych o przedłozenie swoich propozycji współpracy z Kolegami z Wietnamu. Propozycje te zostaną przekazane do Wietnamu, aby nasi Koledzy mogli przygotowac partnerów ze strony wietnamskiej. Już na samym spotkaniu w dniu 2008-08-07 złożone zostały cztery propozycje tematyczne współpracy gospodarczej. Czekamy na następne. Koszty wyjazdu będą znane do 20 siierpnia br. Dalsze szcegóły będziemy przekazywac sukcesywnie na naszej stronie internetowej.

Ponadto dyskutowalismy na temat integracji naszego środowiska - koleżanek i kolegów ze studiów wokół Bractwa Okrętowego " KOGA". W rozmowach na ten temat wielokrotnie podkreślane było znaczenie utrwalenia naszych wspomnień z okresu studiów i lat późniejszych dla przetrwania atmosfery tamtych lat dla następnych pokoleń Okrętowców. Nie bez znaczenia dla nas samych są comiesięczne spotkania czwartkowe odbywajace się w Sopocie w bardzo przyjaznym nam Klubie SPATiF na ul. Monte Cassino. Poniżej przedstawiamy stanowisko naszego Kolegi Mieczyława Krausego nadesłane nam i przekazane wszystkim Członkom i Sympatykom KOGI osobiście przez Mietka drogą mailową. Aby przeczytac ten materiał kliknij poniżej tej wiadomości Więcej

Ledwon :: 2008-07-25 00:18:50

Z Naszego Spotkania z 2008-07-03
Ledwon :: 2008-07-02 13:40:16
Uprzejmie informujemy że w dniu 2008-07-03 jak zwykle w SPATiFie w Sopocie odbyło się [b]PIERWSZE WAKACYJNE Czwartkowe Spotkanie Bractwa Okrętowego KOGA Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów. Na spotkaniu mimo, że małolicznym z uwagi na urlopy dyskutowano na temat skorzystania z zaproszenia naszych Kolegów Wietnamczyków. Powstała propozycja nawiązania kontaktów businessowych polsko-wietnamskich wspartych podtrzymaniem serdecznych kontaktów towarzyskich z naszymi Kolegami Wietnamczykami. Wkróce więcej szczegółów

Ledwon :: 2008-06-12 21:32:36

Ledwon :: 2008-06-04 18:42:19

Czwartkowe Spotkanie 2008-06-05
Ledwon :: 2008-06-03 16:31:27
Zapraszamy na Spotkanie Czwartkowe w pierwszy czwartek czerwca to jest 2008-06-05. Spotkanie odbędzie się w Sopocie w klubie SPATiF na Monte Cassino o godzinie 16.30. Spotkanie będzie miało charakter przedwakacyjny. Serdecznie zapraszamy.

Zarząd Bractwa Okrętowego KOGA

Sławek o Kilimanjaro
Ledwon :: 2008-05-07 07:12:00
Na majowym spotkaniu naszego Bractwa, które odbyło się 2008-05-15 kol. Sławek Mierzwiński przedstawił swoje opowieści i wrażenia z wyprawy na Kilimanjaro, której był uczestnikiem. Kanwę opowiadania stanowił profesjonalny film nakrecony w czasie tej wyprawy. Wszyscy uczestnicy podziwiali Sławka za wyczyn, którego dokonał oraz za bardzo ciekawe opowieści z tej wyprawy. Nie obeszło się bez wspomnień z wielu innych wypraw krajoznawczych Sławka o których szczegółowo może nam chętnie opowiedziec przy okazji następnych spotkań. Sławek to wspaniały gawędziarz posiadajacy ogromne wiadomości z historii i geografii najciekawszych zakątków Świata. O pasji Sławka możemy przeczytac w artykule w kwietniowym wydanu ShipNews. Ponizej, za zgodą autora i wydawcy, zamieszczamy treśc artykułu

Obrazek Obrazek Obrazek

Wkrótce zdjęcia z opowieści Sławka o wyprawie na Kilimanjaro, które zamieścimy na naszej stronie internetowej

Ledwon :: 2008-04-11 10:12:06

Ze Spotkania w Muzeum Morskim
Ledwon :: 2008-04-08 15:13:36
W dniu wczorajszym 2008-04-10 odbyło się nasze kwietniowe Spotkanie Czwartkowe. Zebraliśmy się na Ołowiance w Centralnym Muzeum Morskim, gdzie zaprosił nas Dyrektor Muzeum nasz Kolega Jurek Litwin. Dzięki Jurkowi i stworzonej przez Niego miłej atmosferze w sympatycznym gronie prawie 30 osób spędziliśmy czas na towarzyskich rozmowach w tawernie restauracji "Tratoria Margherita", znajduącej się na terenie Muzeum. Punktem kulminacyjnym naszego spotkania było zwiedzanie Muzeum, po którym oprowadzał nas sam Pan Dyrektor Janusz Litwin. Dzięki ogromnej wiedzy Kolegi Janusza dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o okresie od początku zeglugi na terenach słowiańskich aż do okresu średniowiecza. Z uwagi na wyczerpanie się czasu przeznaconego na pobyt w Muzeum zapoznanie się z następnymi okresami az po czasy nam współczesne odłożyliśmy na kolejne spotkanie. O spotkaniu tym jaki i o wszystkich działaniach naszego Stowarzyszenia będziemy informowac na naszej stronie internetowej.
Zarząd Bractwa Okrętowego KOGA serdecznie dziękuje Koledze Litwinowi za zaproszenie nas do Muzeum, miłą atmosferę i propozycję dalszej kontynuacji zwiedzania Muzeum. Dziękujemy również Koleżankom i Kolegom tak licznie przybyłym na to spotkanie.
Zarząd KOGI

PS
Odwiedź Galerię ze zdjęciami ze spotkania w Centralnym Muzeum Morskim lub przejdz do następnej wiadomości zatytułowanej Zdjęcia z Muzeum Morskiego. Zdjęcia wykonali: Jerzy Oleksy i Edmund Ledwoń

Zdjęcia z Muzeum Morskiego
Admin :: 2008-06-06 20:12:07
Przedstawiamy obszerną relację fotograficzną ze spotkania które odbyło się w Centralnym Muzeum Morskim w dniu 2008-04-10. Zdjęcia wykonali Jerzy Oleksy oraz Edmund Ledwoń.
Chcesz zobaczyc pełną relację zdjęciową z tego wydarzenia kliknij na linki zamieszczone poniżej:

KLIKAJ PONIZEJ

1 Centralne Muzeum Morskie
2 Restauracja
3 Bracia Okrętowcy Biesiada
4 Muzeum Zwiedzanie
5 Eksponaty - niektóre
6 Podziękowanie dla dyr. Litwina
7 Zdjęcie zbiorowe

Odeszli od Nas
Ledwon :: 2008-04-02 08:02:53
Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w okresie odeszli od nas - na zawsze - nasi Nauczyciele Akademiccy oraz nasi Koledzy:

Stasiu PAŁYSKA

Jasiu PASTWA
Rysiu SZYMAŃSKI
Janusz JUNG
Docent Przemysław URBAŃSKI
Stasiu SADOWSKI
Profesor Krzysztof ROSOCHOWICZ


Pamięc o Nich w naszych sercach pozostanie na zawsze. Aby przeczytac kilka słów informacji kliknij na WIĘCEJ w prawym dolnym rogu tej wiadomości. Możesz i Ty, o co bardzo prosimy, dopisac się do wspomnień zamieszczając test pod możliwością Komentarz. Prosimy również o przekazanie do Bractwa Okrętowego "KOGA" innych materiałów np. zdjęc, opisów wspomnień dotyczących Tych, których już nigdy nie spotkamy na naszej Uczelni, naszych Zjazdach czy na spotkaniach czwartkowych KOGI. Za przychylnośc w zrozumieniu naszej prośby zmierzającej do tworzenia zebranej historii o nas samych serdecznie dziękujemy.

Aby przeczytac kilka słów informacji kliknij na WIĘCEJ w prawym dolnym rogu tej wiadomości.

Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Prof. J. Doerffer – 90 rocznica
Admin :: 2008-03-21 15:41:59
Uprzejmie informujemy, że w dniu 21 kwietnia 2008 roku o godz. 16-tej na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa w Audytorium H. Sipowicza odbędzie się sympozjum naukowe poświęcone 90 -tej rocznicy urodzin Prof. J. Doerffera i promocji ostatniej IV części wspomnień Profesora pt. ,,Życie i pasje''
W załączeniu zamieszczam kopie informacji które ukazały się w ShipNews styczeń - luty 2008 a które dotyczą sympozjum poświęconego 90 rocznicy urodzin Prof. J. Deorffera.

Janusz Madej


Obrazek

Teoria okrętu - J. Dudziak
Admin :: 2008-03-21 15:35:30
W ślad za NewShips styczeń - luty 2008 informujemy, że ukazała się dawno oczekiwana książka J. Dudziaka ,,Teoria okrętu'' wydanie drugie ( pierwsze pochodzi z roku 1986 i zostało uznane za biblię polskich hydromechaników okrętowych )
W załączeniu zamieszczam kopie informacji, które ukazały się w ShipNews styczeń - luty 2008 dotyczące tej ksiązki i jej Autora

Janusz MadejObrazek Obrazek


dr J. Dudziak ,,Teoria okrętu'' ( poprzednie wydanie pochodzi z roku 1988 ).

Okrętownictwo w Wietnamie
Ledwon :: 2008-03-19 01:36:32
Waldemar Pasturczak przekazał nam w ślad za Marine Link informację iż przemysł wietnamski podpisał 22 kontrakty na budowę statków z okresem dostawy głównie po 2010 roku. dla armatorów głównie z Norwegii i Japonii.
Po szczegóły kliknij ponizej WIĘCEJ

Czwartkowe z dnia 2008-03-06
Ledwon :: 2008-03-19 00:55:13
W pierwszy czwartek miesiąca marca odbyło się spotkanie Koleżanek i Kolegów okrętowców zorganizowane przez Bractwo Okrętowe "KOGA" Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów. Przebiegało ono pod hasłem "Spróbujmy cofnąc czas". Na spotkaniu przedstawiono stan zaawansowania rozwijających się kontaktów z Kolegami Wietnamczykami, którzy studiowali razem z nami na BO w latach 1965 - 1974. Wspomnienia tamtych lat dominowały na tym spotkaniu i w tym sensie choc częściowo udało nam się "cofnąc czas". Dzięki Kolegom - Jukowi Oleksemu i Krzysztofowi Adamczykowi jak również Michałowi Szudejce i Waldemarowi Pasturczakowi coraz więcej kontaktów mamy w środowisku naszych Kolegów okrętowców w tym również spoza Polski głównie z Wietnamu. W najbliższym czasie przedstawimy obszerniejszą informację na ten temat.
Na nasze spotkanie przybył Kolega Jerzy Litwin - dyrektor Muzeum Morskiego. Jurek ma wiele ciekawych informaci i zna dużo interesujących opowieści związanych z Jego pracą zawodową. Próbkę tych inforacji zaprezentował na spotkaniu. Jednocześnie złożył propozycję aby następne spotkanie czwartkowe odbyło się w pomieszczeniach Muzeum Morskiego. Wstępny termin tego spotkania ustalono na 10 kwietnia tego roku. Doładne informację przekażemy w najbliższym czasie.

Spotkanie Czwartkowe 2008-02-07
Ledwon :: 2008-02-06 07:33:10
Kolejne spotkanie KOGI odbędzie się w dniu 2008-02-07 o godzinie 16.30 jak zawsze w SPATiFie w Sopocie na Monte Cassino vis a vis Krzywego Domu i KMPiK-u oraz Domu Towarowego. Restauracja Klubu SPATiF mieści się na piętrze nad restauracją amerykańską. Wejście do SPATiF-u jest po schodach drewnianych bezpośrednio z ulicy.

Serdecznie zapraszamy Wszystkich chętnych na miłe spotkanie i pogadanie o naszych sprawach przy kawie i piwku. Będzie miło i sympatycznie.

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"

Spotkanie Czwartkowe 2008-01-10
Ledwon :: 2008-01-08 21:48:41
Uprzejmie informujemy, że w dniu 2008-01-10 o godzinie 16.30 odbędzie się zaległe styczniowe Czwartkowe Spotkanie Członków i Sympatyków Bractwa Okrętowego "KOGA" Zapraszamy jak zawsze wszystkich chętnych w tym Absolwentów BO PG, którzy ukończyli studia w latach 1968 - 1976. Spotkanie tradycyjne odbędzie się w SPATiF-ie w Sopocie na Monte Cassino vis a vis Krzywego Domu i KMPiK-u oraz Domu Towarowego. Restauracja Klubu SPATiF mieści się na piętrze nad restauracją amerykańską. Wejście do SPATiF-u jest po schodach drewnianych bezpośrednio z ulicy. Drzwi do SPATiF-u są zamknięte proszę uży dzwonka przy drzwiach a będziecie miłymi Goścmi SPATiF-u i naszego Bractwa. Na spotkanie zaprasza Zarząd KOGI. Powitamy Was serdecznie, będzie fajnie. Przyjdź zobacz. Będziesz zadowolony.

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"

Prośba Zarządu "KOGI "
Ledwon :: 2007-12-08 23:49:31
Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów zwraca się z ogromna prośbą do wszystkich Koleżanek i Kolegów Członków i Sympatyków naszego Stowarzyszenia o przekazanie zdjęć z poprzednich naszych przedświątecznych i wigilijnych spotkań. Chcielibyśmy zamieści te zdjęcia na naszej stronie internetowej. Zdjęcia te, każdy, kto chce może ściągnąć sobie z naszej strony internetowej. Pamiętamy, że zdjęcia robiła między innymi Jola oraz Stasiu ( tu muszę określić który - oczywiście Szuksztul, bo jesli chodzi o Jole to wiadomo ). Zdjęcia prosimy przekazać w formie elektronicznej, lub w postaci klasycznych zdjęć na adres kogokolwiek z członków Zarządu Stowarzyszenia - patrz na tej stronie link KONTAKT. Za życzliwość w przekazaniu nam tych materiałów serdecznie dziękujemy. Chcemy dokumentować historię naszych wspolnych chwil. Pamietajmy - ŻYCIE TAK PIĘKNE JEST, CIESZMY SIĘ WSPÓLNIE SPĘDZONYMI I UTRWALONYMI CHWILAMI.

Z szacunkiem Zarząd KOGI

Przedświąteczne Spotkanie KOGI
Ledwon :: 2007-12-04 21:49:24
Zarząd Bractwa Okrętowego KOGA zaprasza Koleżanki i Kolegów Członków i Sympatyków na tradycyne Przedświąteczne Spotkanie, które planujemy w dniu 13 grudnia 2007 roku o godzinie 16.30 w lokalu SPATiFu w Sopocie na Monte Cassino vis a vis Krzywego Domu. Do restauracji SPATiF-u wchodzi się po schodach drewnianych wprost z ulicy. Lokal mieści się na I piętrze nad restauracją amerykańską. Jeżeli drzwi do lokalu byłyby zamknięte prosimy skorzystac z dzwonka przy drzwiach a zostaną one gościnnie otwarte.
Apelujemy o liczny udział.
Jednocześnie informujemy, że comiesięczne grudniowe Spotkanie Czwartkowe przypadające na pierwszy czwartek grudnia to jest 6 grudnia 2007 roku nie odbędzie się w związku z planowanym tydzień później Spotkaniem Przedświątecznym.

Spotkanie Czwartkowe 2007-11-08
Ledwon :: 2007-12-04 21:45:37
Na spotkaniu kol. Jerzy Oleksy przedstawił swoje wspomnienia z trzymiesięcznego pobytu w Wietnamie. Wspomnienia miały bogatą oprawę zdjęciową i przybliżyły nam Wietnam oraz kilku naszych Kolegów Wietnamczyków których odwiedził Jurek podczas pobytu w Wietnamie. Czekaj na serie naszych zdjęc ze spotkania czwartkowego w dniu 2007-11-08
Zapraszamy serdecznie Koleżanki i Kolegów mających ciekawe wspomnienia ze swoich wyjazdów lub ciekawe sprawy i tematy zawodowe do zaprezentowania ich na naszych Czwartkowych Spotkaniach.

Fundacja im. Prof. Doerffera
Ledwon :: 2007-10-07 20:26:25
Naciśnij napis Więcej znajdujący się poniżej niniejszego tekstu aby przeczytać list Władz Fundacji im. Prof. Jerzego Deorffera informujący o powstaniu Fundacji oraz celach jakie Fundacja będzie realizowała. Ponadto proponujemy Koleżankom i Kolegom odwiedzić stronę internetową Fundacji gdzie znajduje się pełna informacja w powyższej sprawie.

Ze Spotkania 2007-09-06
Ledwon :: 2007-09-03 17:15:50
Spotkanie odbylo sie tak jak zawsze w Sopocie w SPATiFie[/b] ( patrz GALERIA / Spotkanie z Namem cz. 2 ). Tematem Spotkanie Czwartkowego było omowienie wizyty u nas w Stowarzyszeniu KOGA naszego Kolegi z Wietnamu Nama Patrz materiały zamieszczone na tejże stronie internetowej w dziale Wiadomości oraz Galeria . Jednym z ważniejszych spraw wynikających ze spotkania z Namem jest nawiązanie kontaktów gospodarczych z Wietnamem.

Kliknij Wiecej w prawym rogu ponizej tej wiadomosci aby przeczytrac wiecej

Wizyta Kolegi Wietnamczyka cz.2
Admin :: 2007-09-03 11:47:22
Jurek Oleksy napisał :

Dopiero po odjeździe Nama znalazłem trochę czasu, aby zająć się zdjęciami ze spotkania. Przesyłam całość bez nadmiernej obróbki, zmniejszyłem tylko nieco wielkość plików.
Nam przekazuje za moim skromnym pośrednictwem pozdrowienia dla wszystkich obecnych i nieobecnych na spotkaniu i wyraża nadzieję, że nie było to jego ostanie spotkanie z kolegami z dawnych lat. Ja też mam taką nadzieję.
Jeśli o kimś zapomniałem - mam prośbę do Ciebie, Edku, abyś te zdjęcia przekazał "potrzebującym".
Pozdrawiam - i do następnego spotkania. Jurek.

Zobacz zdjęcia ze spotkania - patrz GALERIA - Spotkanie z Namem

Film

Wizyta Kolegi Wietnamczyka cz.1
Ledwon :: 2007-08-30 23:43:46
W dniu 2007-08-02 w ramach Spotkań Czwartkowych KOGI odbyło się spotkanie z naszym Kolegą Tran Hung Nam'em z Wietnamu. Spotkanie odbyło się za pośrednictwem kol. Jerzego Oleksego, który skontaktował nas z Namem i był inicjatorem tego spotkania. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Kolega Nam i licznie przybyli Polacy spędzili czas na wspomnieniach z okresu studiów, opowieściach o okresie ponad 30 lat które minęły po studiach oraz na zaprezentowaniu Wietnamu jako kraju szybko rozwijającego się, otwartego na kontakty ze swiatem. Wiadomości te potwierdził kol. Oleksy który był w Wietnamie. Na spotkaniu stwierdziliśmy, że powinniśmy jako Stowarzyszenie Okrętowców KOGA podjąc próbę nawiązania kontaktów z Wietnamem za pośrednictwem naszych Kolegów Wietnamczyków, byc może w tym celu należy zorganizowa wyjazd grupy zainteresowanych naszych Kolegów do Wietnamu. Temu tematowi poswiecone zostanie najblizsze Spotkanie Czwartkowe które odbędzie się w dniu 2007-09-06. Prosimy o liczny udział w tej debacie.
W załączeniu przedstawiamy tekst przesłany nam przez Mieczysława Krausego bezposrednio po spotkaniu z kolegą Namem. Aby odczytac załącznik kliknij ponizej WIĘCEJ
Wkrotce dalsze informacje ze spotkania z Namem. Oglądaj naszą stronę internetową.

Admin :: 2007-08-01 21:49:43

Admin :: 2007-07-31 20:33:09

Dom Profesora Pacześniaka
Admin :: 2007-07-31 20:39:10
Ostatnio byłem specjalnie w Sopocie (ul. Żeromskiego) bo dowiedziałem się, że rozwalają dom prof. Pacześniaka. Jedyna córka Profesora zmarła kilka lat temu, a ostatnio jego żona. Dom odziedziczyli dalecy krewni, którzy bardzo szybko dom sprzedali. Podobno kupili to jacyś mieszkańcy z Sopotu. Było mi bardzo przykro gdy wśród gruzów znajdowałem prace dyplomowe moich kolegów (jedną zidentyfikowałem i zabrałem to praca Stefana Grosickiego - dyplom z 1975r). Jedynym meblem który jeszcze został to biurko Profesora dzisiaj spełniające wyjątkowo użyteczną rolę jako bufet dla robotników budowlanych.
Och, łza się w oku kręci, jak wszystko przemija a materialne dowody naszej bytności tu i tam ulegają zniszczeniu.
.
Krzysztof Adamczyk

Więcej Kliknij TUTAJ

Ratowanie BO
Admin :: 2007-05-29 21:59:00
Stowarzyszenie nasze reprezentujące środowisko Absolwentów Wydziału Budowy Okrętów PG, którzy ukończyli studia w latach 1970 - 1975 w trosce o przyszłość zawodu inżyniera okrętowca w trosce o przyszłość okrętownictwa w Polsce wystosowa3o apel do Senatu Politechniki Gdańskiej z prośbą o wnikliwe przeanalizowanie propozycji J.M. Rektora PG o zlikwidowanie Wydziału Okrętowego jako samodzielnej jednostki na Politechnice. Treś apelu w załączeniu. Pismo zostało dostarczone do J.M. Rektora PG.

Załącznik

Koga - Bractwo okretowe
Strona wygenerowana w 0.239 sek.