Wielkanoc 2021-04--04

Data dodania: 2021-04-03 20:41:56

 

Wielkanoc 2012-04-04

Kochane Koleżanki i Kochani Koledzy, Okrętowcy, Absolwenci Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów/Instytutu Okrętowego.

 

Wdniu Zmartwychwstania Pańskiego A.D. 2021 składamy Wam najszczersze życzenia przede wszystkim dużo ZDROWIA, pozytywnego myślenia i patrzenia z optymizmem w przyszłość. Cieszmy się, tak, jak to tylko możliwe w okresie pandemii koronawirysa, z możliwości wspólnej, duchowej bytności razem z Rodzinami, nawet gdy ta obecność będzie wirtualna. Z doświadczenia piszącego te słowa wiem, że jednoczenie się z Rodziną, Bliskimi  wirtualnie, na "odległość", dzisiaj ma bardzo ważne i niedoceniane wcześniej wartości. To wzbogaca nas i daje nam i naszym Bliskim, Przyjaciołom i naszym Znajomym siłę do przetrwania tych trudnych i uciążliwych czasów. 

Wszystkie zobowiązania jakie wynikają z naszych wcześniejszych, półtora roku temu podjętych zobowiązań są aktualne i są w toku. Pragniemy w bieżącym roku wydać książkę/książki - Wasze wspomnienia z okresu Waszego życia i pracy na rzecz świetności polskiego okrętownictwa.

Cieszmy się każdą chwilą spędzoną w Rodzinnym gronie i zróbmy wszystko, aby pokonać wirusa i cieszyć sie życiem w jego normalnej formie, będąc dumnymi Absolwentami Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów/Instytutu Okrętowego.

 

Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i miłych chwil świętowanych z naszymi Rodzinami często odległymi od nas, chwil spędzych "on line". Ufamy, że za niedługo życie wróci do normalności a przesunięte uroczyste obchody 75-lecia Wydziału Okrętowego zostaną zrealizowane. 

 

Z najlepszymi życzeniami 

 

W imieniu Zarządu Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów PG BO

Edmund Ledwoń

Prezes Zarządu  

 

 Wielkanoc 2020-04-12 (przypomnienie tekstu z przed roku) 

Witamy w świąteczne południe. Koleżankom i Kolegom a także Nauczycielom akademickim i pracownikom Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa życzymy dużo ZDROWIA. Teraz najważniejsze jest zdrowie a jeżeli zdrówko będzie, to z resztą spraw i problemów damy sobie radę. Tego Wam życzy

.

.                 Bractwo Okrętowe "KOGA" Stowarzyszenie Absolwentów PG BO.

PS

  

.      Pracujemy nad materiałami do publikacji okolicznościowej związanej z Jubileuszem 75-lecia Wydziału Okrętowego na Politechnice Gdańskiej. Chcemy aby teksty przekazane do publikacji były godne tego jubileuszu. Przecież takiego jubileuszu w sensownym najbliższym czasie nie będzie zwłaszcza takiego jubileuszu z naszym udziałem. Zróbmy wszystko aby godnie zorganizować i uwiecznić to wydarzenie, pokazując czas naszych studiów, naszej pracy zawodowej, naszych sukcesów a także i naszych trudnych chwil. Jest jeszcze OSTATNI MOMENT aby kto jeszcze tego nie zrobił napisał wspomnienia ze swojego życia i przesłał do KOGI. Tekst wraz z mile widzianymi zdjęciami umieścimy we wspomnianym wydawnictwie jubileuszowym. Pamiętajmy!! Takiej sytuacji już nie będziemy mieli - 75-lecie Wydziału drugi raz już nam się nie przydarzy. Więc piszmy nasze historie, które tworzą znaczącą część historii naszego WYDZIAŁU, historii wspaniałej, niepowtarzalnej w wymiarze, którą my jako absolwenci PG Wydziału BO/IO/WOiO stworzyliśmy dotychczas. Czytając Wasze  przekazane nam wspomnienia możemy z dumą powiedzieć działaliśmy w czasach świetności polskiego okrętownictwa i współtworzyliśmy sukces polskiego okrętownictwa. Było to możliwe dzięki wspaniałemu Wydziałowi BO/IO/OiO i wspaniałej kadrze, która tak jak dawniej tak i dziś kształci fachowców najwyższej klasy dla współczesnych potrzeb polskiej gospodarki. 

.

.      Informujemy, że wychodząc naprzeciw potrzebom wynikającym z pandemii koronawirusa, zarząd KOGI większością głosów wsparł akcję  zbierania pieniędzy na rzecz służb medycznych w ramach koncertu artystów polskich pt. „koncertdlabohaterow”. W miarę naszych bardzo skromnych możliwości przekazaliśmy na ten cel 500PLN.

.      Z inicjatywy kol. Krzysztofa Adamczyka przekazuję Koleżankom i Kolegom link do informacji na temat sytuacji w poszczególnych krajach na świecie. Dane są aktualizowane online.

www.worldometers.info/coronavirus    

 

Zarząd KOGI