Nie masz jeszcze konta ?
Zapomniałeś hasła ?

Main Manu
Wiadomości
Kontakt
O nas
Statut Bractwa Okrętowego KOGA
Deklaracja wstąpienia do KOGI
Ankieta
Galeria
Filmy

Buttony

Kapitan Dariusz Bogucki
Admin :: 2009-09-26 12:27:44
SZANOWNE KOLEŻANKI I KOLEDZY!


Ukazała się książka pt.: ,,Śladami życia'', autobiografia Dariusza Boguckiego, który - choć najbardziej jest znany z rejsów polarnych pod żaglami - był przede wszystkim znakomitym okrętowcem. Starszy od nas o ca 20 lat, w trudnych latach powojennych współtworzył Wydział Budowy Okrętów na Politechnice Gdańskiej. Współpracował z wieloma naszymi kultowymi profesorami i odnosił znaczące sukcesy jako konstruktor okrętowy.

Z ostatniej strony okładki:
Kapitan Dariusz Bogucki był najsłynniejszym polskim żeglarzem polarnym, który krok po kroku zdobywał dla polskiej bandery kolejne, nieosiągalne, zdawałoby się, dla jachtów cele. Odwiedził owiane mgłami i tajemnicą Thule i samotną wyspę Jan Mayen. W wyprawie ,,Gedanii'', którą sam zaprojektował dla potrzeb żeglugi w lodach, poprowadził swą załogę za oba kręgi polarne i wokół przylądka Horn. (...)
Był wzorem kapitana, partnera i przyjaciela. I niestrudzonego człowieka pracy. W autobiografii (...) pisze o swych osiągnięciach zawodowych i żeglarskich, ale przede wszystkim o swej drodze do morza, które stało się dla niego największą miłością.W Post Scriptum książki napisano:
Jako redaktorki książki i zarazem córki Autora, musimy do jej ostatniego zdania dodać to, czego sam napisać już nie mógł.
22 września 2002 roku Ojciec wstał od biurka i do swej żony Marianny powiedział: ,,No, skończyłem. Książka jest gotowa''. Pięć minut później już nie żył.
Ewa Maria Slaska i Katarzyna Krenz.Miałem Koleżanki i Koledzy zaszczyt fotografować uroczystość pierwszej promocji książki w Klubie Morza ZEJMAN (naprzeciw Mariny Gdańsk), z udziałem Córek Kapitana. Niniejszą notatkę piszę dokładnie w siódmą rocznicę Jego odejścia na Wieczną Wachtę, z informacją dla Was, że:
kolejna promocja książki odbędzie się dnia 02 października (w piątek) o godz. 18.00, na pokładzie ,,Daru Pomorza'' w Gdyni - wstęp wolny. Zapraszam w imieniu organizatorów. Będzie tam można książkę nabyć.

A później zagłębić się w ciekawej, zwłaszcza dla nas, okrętowców, opowieści. O czasach kiedy studiowaliśmy i wcześniejszych, o ich nieznanych kulisach, ludziach, realiach, sukcesach, - i niezmiennej u Boguckiego nie tylko miłości morza.
Również - o przyjaźni i lojalności, optymiźmie i wytrwałości pomimo doznanych krzywd, o byciu PORZĄDNYM CZŁOWIEKIEM, choć PRL tego nie premiował.

Do zobaczenia na Darze!
Mieczysław KrauseObrazek Obrazek

Musisz być zalogowany aby komentowac news'a

brak komentarzy
Koga - Bractwo okretowe
Strona wygenerowana w 0.011 sek.