Nie masz jeszcze konta ?
Zapomniałeś hasła ?

Main Manu
Wiadomości
Kontakt
O nas
Statut Bractwa Okrętowego KOGA
Deklaracja wstąpienia do KOGI
Ankieta
Galeria
Filmy

Buttony

Spotkanie w Muzeum Morskim
Ledwon :: 2010-11-01 13:31:16
W dniu 4 listopada 2010r. odbyło się listopadowe Czwartkowe Spotkanie naszego Stowarzyszenia "KOGA" Spotkaliśmy się w Centralnym Muzeum Morskim korzystając, jak już było to wielokrotnie, z zaproszenia Dyrektora J. Litwina. W czasie spotkania zwiedziliśmy dwie wystawy:

1. Cztery opowieści znad jednego morza

Objazdowa międzynarodowa wystawa marynistyczna "1 morze - 4 opowieści", którą Centralne Muzeum Morskie gości w swojej głównej siedzibie w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia Muzeum, przyjechała do Gdańska prosto z położonego nad rzeką Warnow Rostoku. Tam, w lipcu, w trzecim co do wielkości niemieckim porcie morskim nad Bałtykiem, zainaugurowano podróż ekspozycji przez 4 kraje regionu Południowego Bałtyku: Niemcy, Polskę, Szwecję i Litwę, wieńcząc zarazem wspólne przedsięwzięcie 4 morskich muzeów w ramach unijnego projektu SeaSide.

2. Podróż na Wyspy Szczęśliwe

Syreny, rozgwiazdy, bajkowe żaglowce, dziwne stwory morskie, kolorowe ptaki to motywy przewodnie tegorocznej wystawy, której twórcami są osoby niesprawne mentalnie, uczestniczące w Warsztatach Terapii Zajęciowej w gdańskich ośrodkach Fundacji "Sprawni Inaczej". W tym roku niepełnosprawni artyści zapraszają w "Podróż na Wyspy Szczęśliwe" po spokojnych ciepłych morzach egzotycznych krajów.


Jak zawsze spotkanie w Centralnym Muzeum Morskim było niezwykle ciekawie o czym wielokrotnie przekonaliśmy się podczas poprzednich spotkań organizowanych dzięki uprzejmości kol. Jerzego Litwina. Po obu wystawach oprowadzał nas kol. Jerzy Litwin. Za co serdecznie Dyrektorowi Litwinowi dziękujemy. Dla Osób, które nie mogły uczestniczyc w tym spotkaniu dodajemy, w czasie spotkania mieliśmy okazę zasiąśc w miejscowej na terenie Muzeum działającej Tawernie serwującej smaczne i tanie posiłki.
.

Kliknij { TUTAJ } aby zobaczyć relację fotograficzną z tego spotkania

Zarząd KOGI

Musisz być zalogowany aby komentowac news'a

brak komentarzy
Koga - Bractwo okretowe
Strona wygenerowana w 0.009 sek.