Nie masz jeszcze konta ?
Zapomniałeś hasła ?

Main Manu
Wiadomości
Kontakt
O nas
Statut Bractwa Okrętowego KOGA
Deklaracja wstąpienia do KOGI
Ankieta
Galeria
Filmy

Buttony

IMPULS - Targi Innowacje 2011
Ledwon :: 2011-11-01 00:16:11
Miło nam poinformować, że w dniach 27-28 października odbyły się VII Targi Technicon-Innowacje, w których udział brała firma Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe"IMPULS", której Prezesem, założycielem i właścicielem jest nasz kolega ze studiów Władysław Fediuk.

Udział firmy w targach zakończył się dużym sukcesem:


- w konkursie o MEDAL MERCURIUS GEDANENSIS najwyższa nagroda dla innowacji opracowanej,wdrożonej i dobrze sprzedającej się zdobyła firma PIW"IMPULS" za "Reutylizator dializatorów kapilarnych Dialister Futura ii".Jest to aparat w pełni automatyczny który umożliwia regenerację "filtrów krwi".

- ponadto w drugim konkursie ZŁOTY MEDAL INNOWACJE 2011 IMPULS został nagrodzony złotym medalem za"Instalację do dekontaminacji gazowym nadtlenkiem wodoru".Jest t o nowoczesna instalacja która w sposób nowatorski wykorzystuje biobójcze właściwości gazowej postaci nadtlenku wodoru.

W niniejszej wiadomości zamieszczamy wypowiedź Władka Fediuka na temat prezentowanych przez Jego Firmę produktów na Targach Innowacje 2011 w Gdańsku. Aby zapoznać się z tym materiałem kliknij Więcej w prawym dolnym rogu poniżej ramki okalającej tę wiadomość.
Ponadto oprócz prezentowanego tutaj zdjęcia dodatkowo zamieszczamy kilka zdjęć z uroczystości wręczenia nagród Firmie IMPULS. Aby te zdjęcia zobaczyć kliknij słowo Zdjęcia w tej wiadomości.

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów serdecznie gratuluje Władkowi sukcesów w tak prestiżowej międzynarodowej imprezie i życzy dalszego dynamicznego rozwoju mysli innowacyjnej uwieńczonej wieloma wdrożeniami urządzeń tak bardzo potrzebnych na naszym i międzynarodowym rynku. Jesteśmy dumni z sukcesów kolegi Fediuka.

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"


Obrazek


Więcej zdjęć

Wypowiedź Władysława Fediuka - Prezesa i Właściciela Firmy PIW "IMPULS"

W dniach 27-28 października odbyły się VII Targi Technicon-Innowacje udział brała moja firma tj Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe"IMPULS"
-----------------------------------------------------------------------------
A. Udział zakończył się dużym sukcesem mojej firmy:


1. W konkursie o MEDAL MERCURIUS GEDANENSIS najwyższa nagroda dla innowacji opracowanej,wdrożonej i dobrze sprzedającej się zdobyła firma PIW"IMPULS" za "Reutylizator dializatorów kapilarnych Dialister Futura ii".Jest to aparat w pełni automatyczny który umożliwia regenerację "filtrów krwi".dzięki czemu:
a.NFZ oszczędza w skali roku 80mln zł i nie musi utylizować 1600 ton odpadów medycznych(tzn. tyle filtrów krwi by zużyto dodatkowo gdyby nie stosowano naszego aparatu) b.koszt jednostkowy jednej hemodializy został obniżony o 10% dzięki czemu dializowanie nerek stało się bardziej dostępne dla kilkudziesięciu osób w skali roku.Rocznie NFZ wydaje na zabiegi hemodializy 1.010.000,00 zł.
Należy podkreślić ,że prace projektowe oraz wdrożeniowe zostały sfinansowane z własnych środków naszej firmy.Zwrot poniesionych kosztów nastąpił po 4-miesiącach sprzedaży aparatu.Dobry wynalazek!Dlatego spotkał się z tak wysokim wyróżnieniem.Jedyny wdrożony i znakomicie się sprzedający wynalazek.
Pozostałe 3 firmy otrzymały tylko wyróżnienia.Brakuje firm które potrafią wymyślać i wdrażać prawdziwie innowacyjne produkty, które naprawdę potrzebuje gospodarka.

2. Z kolei w drugim konkursie ZŁOTY MEDAL INNOWACJE 2011 zostaliśmy nagrodzeni złotym medalem za"Instalację do dekontaminacji gazowym nadtlenkiem wodoru".Jest t o nowoczesna instalacja która w sposób nowatorski wykorzystuje biobójcze właściwości gazowej postaci nadtlenku wodoru (perhydrolu ciekłego zamienionego w gaz dzięki czemu jego moc niszczenia bakterii wzrasta 30-krotnie) .Ta instalacja opracowana w naszej firmie i produkowana na sprzedaż znalazła szerokie zastosowanie :
-suchej dezynfekcji aparatury elektronicznej oraz elektronicznego sprzętu kontrolno-pomiarowego.Dotychczas stosowane tkzw.mokre metody nie mogły być stosowane ze wzgłedu na swoją agresywność oraz korozyjność,były produkowane na bazie agresywnych związków chemicznych i substancji jak np aldehyd glutarowy ,chlor,itp.
instalacje produkowane mogą znaleźć zastosowania w takich dziedzinach jak:
-dezynfekcja sal operacyjnych,oddziałów intensywnej opieki medycznej(tkzw.OJOM), zaletą tej metody jest fakt że nie musimy opróżniać pomieszczeń ze znajdujących się w nich aparatów oraz urządzeń medycznych -dezynfekcja elektronicznej medycznej aparatury diagnostycznej,dezynfekcja ambulansów medycznych,w zakładach farmaceutycznych dezynfekujemy pomieszczenia przeznaczone do sterylnej produkcji medycznej -dezynfekcja zabytków muzealnych oraz archiwalnych.Nieniszcząca ,sucha dezynfekcja eksponatów muzealnych oraz archiwaliów i księgozbiorów -w siłach zbrojnych :dezynfekcja wnętrz okrętów podwodnych,samolotów bojowych;wyposażenia osobistego oraz uzbrojenia żołnierzy którzy zostali zaatakowani bronią biologiczną.Utylizacja niewybuchów broni biologicznej oraz broni chemicznej -usuwanie skażeń bronią chemiczną lub biologiczną użytą w ataku terorystycznym na obiekty użyteczności publicznej.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
B. Oprócz wyżej wymienionych i nagrodzonych produktów, aktualnie produkowanych w naszej firmie ,do konkursu wystawiłem jeszcze trzy produkty wysoce innowacyjne. Były to między innymi.

1. DEFENDER preparat do dekonataminacji okrętów wojennych
Innowacyjność tego środka polega na tym,że:
-usuwa skażenia okrętu wywołane atakiem bronią biologiczną,bronią chemiczną lub nuklearną.Pierwszy tego typu preparat w polskich siłach zbrojnych,typowy "3 w 1". Odpowiada normom obronnym RP,NATO oraz USA
-rozpuszcza się w wodzie morskiej zaburtowej bez względu na stopień jej zasolenia.Co jest bardzo istotne,zwłaszcza teraz kiedy nasze okręty wojenne uczestniczą w różnych działaniach wojskowych na różnych akwenach globu ziemskiego
dotychczas produkowane odkażalniki nie miały tej innowacyjnej zalety ,w związku z czym na pokładzie okrętu wożono zasobniki z rozpuszczalnikami organicznymi oraz zbiorniki wypełnione wodą słodką 2.GEDANIA system monitoringu, wykrywania i likwidacji skażeń
Chodzi o ochronę ludzi oraz środowiska przed skażeniami wywołanymi:
-atakiem terorystycznym .Oferowane preparaty są bardzo łagodne,nie drażniące,nie wywołujące odczynów alergicznych (broń biologiczna,chemiczna,materiały promieniotwórcze) -lokalne konflikty zbrojne(np Kaliningrad) -klęski żywiołowe -awarie przemysłowe(zwłaszcza obiektów przemysłu chemicznego) -katastrofy komunikacyjne z udziałem substancji niebezpiecznych Innowacyjność systemu polega na tym,żę:
-monitoring środowiska danej aglomeracji prowadzony będzie przez całą dobę za pomocą detektorów skażeń IMPULS MAG-1 które służą do:
a.detekcji skażeń chemicznych w tym Bojowych Środków Trujących i Toksycznych Środków Przemysłowych oraz promieniotwórczych b.ostrzegania przed przekroczeniem wybranego stężenia substancji chemicznych i progu dawki promieniowania Urządzenia rozmieszczone będą w strategicznych punktach monitorowanego terenu tj.budynki użyteczności publicznej oraz na pojazdach komunikacji miejskiej W przypadku przekroczenia progowej wartości substancji toksycznej niezwłocznie podjęte zostaną dzialania w celu likwidacji skażenia Dzięki wykwalifikowanej kadrze PIW"IMPULS"działania te będą właściwe i ukierunkowane co przyczyni się do zminimalizowania skutków skażenia.Równocześnie powiadomione zostaną lokalne służby ratownicze.
Innowacyjność oraz unikalny charakter opracowanego Systemu polega na ciągłym diagnozowaniu powietrza w konkretnej aglomeracji.Po otrzymaniu sygnału o wykryciu skażenia możliwe będzie szybkie i skuteczne rozpoczęcie akcji ratowniczej,co przyczyni się do zminimalizowania tragicznych skutków ataku bronią NBC,katastrof przemysłowych lub klęsk żywiołowych.
Wprowadzenie Systemu GEDANIA w danej aglomeracji będzie oznaczać,że "studnia została wykopana przed wybuchem pożaru" i że "Polak będzie mądry przed szkodą a nie..."

2. ZIELONA CHEMIA GOSPODARCZA
Jest to innowacyjna ,na wskroś ekologiczna lina preparatów myjących ,czyszczących oraz dezynfekujących ,które w swoim składzie nie zawierają ,żadnych chemicznych,syntetycznych komponentów.
W skład tych preparatów wchodzą jedynie komponenty pochodzenia roślinnego.Opracowane preparaty są bardzo łagodne,nie drażniące.Nie wywołują odczynów alergicznych.Głównym ich odbiorcą powinni być- gospodarstwa domowe.

Władysław Fediuk

Więcej zdjęć

Musisz być zalogowany aby komentowac news'a

brak komentarzy
Koga - Bractwo okretowe
Strona wygenerowana w 0.014 sek.