Nie masz jeszcze konta ?
Zapomniałeś hasła ?

Main Manu
Wiadomości
Kontakt
O nas
Statut Bractwa Okrętowego KOGA
Deklaracja wstąpienia do KOGI
Ankieta
Galeria
Filmy

Buttony

PLO 1951 - 2012
Admin :: 2012-12-09 23:13:44
Mamy przyjemność poinformować, że Członkowie, Sympatycy, Osoby Zaprzyjaźnione z Bractwem Okrętowym ,,KOGA" mogą czuć się zaproszone w imieniu Polskich Linii Oceanicznych, Wydawcy i Muzeum Miasta Gdyni oraz Autora Jerzego DRZEMCZEWSKIEGO na uroczystą promocję książki opisującej dzieje Polskich Linii Oceanicznych w latach 1951-2012. Niniejsza promocja odbędzie się 11 grudnia o godzinie 17:00 w Muzeum Miasta Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1. Więcej informacji na załączonym zaproszeniu.


Obrazek
Obrazek


Ponadto poniżej zamieszczamy maleńki fragment z tej książki dotyczący brawurowej akcji statku PLO s/s ,,Kiliński" który w 1954 roku w ciągu 9 miesięcy przetransportował z południa na północ Wietnamy około 85 tysięcy ludności cywilnej i żołnierzy Vietcongu wraz ze sprzętem. Przytaczamy ten tekst gdyż ta historia jest bardziej znana w Wietnamie niż w Polsce oraz dlatego aby przypomnieć nam i naszym Kolegom Wietnamczykom to co nas łączy. Mamy nadzieję, że ten fragment zwiększy i tak już duże zapotrzebowanie na tę pozycję istniejące wśród okrętowców i marynarzy w Polsce i poza jej granicami.


Obrazek
ObrazekInformujemy, że ta książka oraz poprzednie pozycje wydane w PORTA MARE - Pomorskiej Oficynie Wydawniczo - Reklamowej będzie można nabyć po promocyjnych cenach. W tym również książkę ,,PLO Album Floty", której jednymi ze współautorów są: nasz kolega Krzysztof Adamczyk i pan Jerzy Drzemczewski.
.
Więcej zdjęć patrz: galeria Polskie Linie Oceaniczne 1951-2012

Musisz być zalogowany aby komentowac news'a

brak komentarzy
Koga - Bractwo okretowe
Strona wygenerowana w 0.007 sek.