Nie masz jeszcze konta ?
Zapomniałeś hasła ?

Main Manu
Wiadomości
Kontakt
O nas
Statut Bractwa Okrętowego KOGA
Deklaracja wstąpienia do KOGI
Ankieta
Galeria
Filmy

Buttony

Spotkanie SPATiF 2012-12
Admin :: 2013-02-05 12:13:18
Spotkanie grudniowe 2012r było bardzo ciekawe i miało kilka nowości.

Po pierwsze odwiedził nas, po latach, Stasiu Ciesiółka co było dla wszystkich a szczególnie dla stałych bywalców naszych spotkań bardzo miłą niespodzianką. Stasiu już od pewnego czasu zapowiadał chęć odwiedzenia nas na spotkaniu KOGI. Cieszymy się że spotkanie ze Staszkiem doszło do skutku i mamy nadzieję, że wkrótce będą następne.


Obrazek

Obrazek


Po drugie Krzysiu Adamczyk w imieniu p. Jerzego Drzemczewskiego autora książki Polskie Linie Oceaniczne 1951 - 2012 zaprosił Członków i Sympatyków naszego Stowarzyszenia do udziału w uroczystej promocji tej książki.


Obrazek

Poniżej pokazujemy pierwsza stronę okładki


Obrazek


Pamiętamy, że p. Drzemczewski jest współautorem łącznie z Krzysiem Adamczykiem i p. Bohdanem Hurasem książki Polskie Linie Oceaniczne Album Floty 1951-2011, której promocja odbyła się ponad rok temu. ( Wydarzenie z promocji albumu Krzysztofa Adamczyka relacjonowaliśmy na naszej stronie internetowej, patrz kilka galerii pt. ALBUM PLO..... ).
W związku z książką p. Drzemczewskiego przedstawiającą historię PLO w wersji głównie tekstowej ale również bogato ilustrowaną archiwalnymi zdjęciami, Krzysztof Adamczyk przedstawił kopię obszernej wzmianki zamieszczonej w tej książce która dotyczy brawurowej akcji ewakuacji 85 000 Wietnamczyków z południa na północ Wietnamu przeprowadzonej w 1954 i 1955 roku przez statek PLO s/s ,,Kiliński" o czym już pisaliśmy na naszej stronie internetowej ( wiadomości: s/s ,,Kiliński" oraz PLO 1951 - 2011 ).Obrazek


Po trzecie w dalszej części spotkania Władek Fediuk i Andrzej Tomasik przedstawili informację ze swojego pobytu w Wietnamie. Koledzy podzielili się z nami bardzo miłymi wrażeniami z tego pobytu a zwłaszcza podkreślając bardzo sympatyczną i rodzinna atmosferą stworzona przez naszych Kolegów Wietnamczyków.


Obrazek


Szczegóły z tego pobytu zaprezentowane zostały w poprzedniej wiadomości zatytułowanej Nasi w Wietnamie zamieszczonej na naszej stronie internetowej w wiadomości Nasi w Wietnamie oraz w galerii o tym samym tytule.

Rozmowy jak zwykle na naszych spotkaniach były bardzo żywe na wiele tematów w tym na temat ewentualnego zorganizowania w bieżącym roku kolejnego Zjazdu Absolwentów naszego Wydziału. Atmosferę spotkania przedstawiają zdjęcia tu zamieszczone i w galerii zdjęć pod tytułem Spotkanie SPATIF grudzień 2012.

Dodatkowo swoistości naszym spotkaniom dodaje wystrój SPATiF-u jak również częste koncerty tam się odbywające


Obrazek


Tekst Edek Ledwoń
Zdjęcia Waldek Pasturczak i Edek Ledwoń

Więcej zdjęć na galerii pt. Spotkanie SPATIF grudzień 2012 - aby przejść do galerii kliknij [ TUTAJ ]

Musisz być zalogowany aby komentowac news'a

brak komentarzy
Koga - Bractwo okretowe
Strona wygenerowana w 0.014 sek.