Nie masz jeszcze konta ?
Zapomniałeś hasła ?

Main Manu
Wiadomości
Kontakt
O nas
Statut Bractwa Okrętowego KOGA
Deklaracja wstąpienia do KOGI
Ankieta
Galeria
Filmy

Buttony

Urodziny Doc. J. Wiśniewskiego
Admin :: 2013-03-29 12:44:07
Dnia 26 marca 2013 na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej odbyła się niezwykle miła milenijna uroczystość 90-lecia urodzin Pana Docenta Jerzego Wiśniewskiego - wieloletniego kierownika Katedry Projektowania, Konstrukcji i Wytrzymałości Okrętów.


Obrazek
Doc.J.Wiśniewski ( po lewej stronie )

Dostojnego Jubilata powitało liczne grono pracowników Uczelni i Wydziału w większości byłych studentów i najbliższych współpracowników Pana Docenta.

Laudację wygłosił Pan dr inż. Jan Michalski - najdłużej pracujący z Panem Docentem w Katedrze Projektowania Okrętów. Okolicznościowo
przemówili: Prorektor ds. Kształcenia - prof. Marek Dzida oraz Dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa - prof. Janusz Kozak.


ObrazekObrazek
doc. J.Wisniewski, prof.Kozak, prof. M.Dzida


Spotkanie zaszczycił m.in. Pan prof. Maciej Kobyliński, który ofiarował Jubilatowi cynową butelkę. Ten podarunek uzupełnił przebogatą kolekcję wyrobów z cyny, jaką przez całe lata uzbierał Doc. Jerzy Wiśniewski.


Obrazek
Doc.J.Wisniewski, prof.M.Kobylinski


Uroczystość odbyła się w sali Wydziału (na 2-pietrze) gdzie na czołowym miejscu eksponowany jest portret nestora polskich okrętowców Pana prof.
Aleksandra Rylkego, a nie opodal wiszą powiększone reprodukcje Doktoratów Honoris Causa naszych znakomitych profesorów - Tytanów
Nauki: Stalińskiego, Szewalskiego, Doerffera i Kobylińskiego.

Mieliśmy to szczęście, że mogliśmy Ich osobiście poznać, wysłuchać wykładów a niekiedy i mądrości życiowych. Samo już przebywanie w Ich kręgu dodawało nam siły i dowartościowało nasze Ego. Wtedy oczywiście nie byliśmy do końca tego świadomi, ale dzisiaj doświadczeni przez życie wiemy, że tak było na pewno.

Na zdjęciach drodzy koledzy rozpoznacie na pewno jeszcze inne osoby. Ja jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na obecność młodego Pana Prodziekana ds.
Nauki - dr inż. Wojciecha Litwina (foto nr 10 - pośrodku najwyższy w okularach nieopodal naszego Tadzia Kolendy), bo to przecież syn naszego znakomitego kolegi i przyjaciela Jurka Litwina


Obrazek
Prodziekana ds. Nauki - dr inż. Wojciecha Litwina - pośrodku najwyższy w okularachI jeszcze dodatkowo dzięki uprzejmości B.Oleksiewicza załączam zdjęcie retro - na pierwszym planie: Docenci L.Buczkowski, nieco w tyle A.Zborowski oraz W.Wełnicki. No i studenci z tych co rozpoznałem - koledzy Włodek Fieduk (w środku kadru) oraz Wojtek Szczepański przy ścianie po lewej stronie.


Obrazek
nasi Nauczyciele i my


Była to bardzo miła uroczystość (w tej Katedrze jako nauczyciel akademicki przepracowałem ponad 10 lat) i okazja do spotkania się razem wielu dawnych dobrych znajomych.

Krzysztof Adamczyk

Więcej zdjęć patrz galeria pod tytułem: 90-te urodziny Doc. Wiśniewskiego

Musisz być zalogowany aby komentowac news'a

brak komentarzy
Koga - Bractwo okretowe
Strona wygenerowana w 0.011 sek.