Nie masz jeszcze konta ?
Zapomniałeś hasła ?

Main Manu
Wiadomości
Kontakt
O nas
Statut Bractwa Okrętowego KOGA
Deklaracja wstąpienia do KOGI
Ankieta
Galeria
Filmy

Buttony

Wykład Prof. M. Didy w IKM
Ledwon :: 2013-08-01 09:51:03
Grupa społeczna Metropolitanka przy Instytucie Kultury Miejskiej zaprasza w poniedziałek, 2 września o godz. 18.00 do sieni IKM na kolejny z cyklu bezpłatnych, otwartych wykładów dotyczących przeszłości Stoczni Gdańskiej odbywający się w ramach „Akademia Stoczni w Gdańsku” pt. „Stocznia w Gdańsku. Budowa statków, urządzenia technologiczne w stoczni (pochylnia, żuraw, suwnica).” Wykład poprowadzi dr hab. inż. Marek Dzida, prof. nadzw. Politechniki Gdańskiej.

Wykład będzie dotyczył budowy statku, zwłaszcza rozwiązań technologicznych stosowanych na pochylniach Stoczni Gdańsk i nie tylko. W ramach prezentacji zostaną przedstawione założenia dotyczące budowy statku od zamówienia amatora do momentu zdania statku gotowego. Dr hab. inż. Marek Dzida, prof. nadzw. Politechniki Gdańskiej omówi technologie stosowane przy budowie statku: przygotowanie projektu statku: projekt koncepcyjny, konstrukcyjny i technologiczny związany z możliwościami stoczni. Uczestnicy dowiedzą się czym jest trasowanie blach, na czym polega budowa sekcji płaskich i przestrzennych, budowa kadłuba, i w jaki sposób wyposażane są statki.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o budowaniu statków!

Marek Dzida (ur. 06.08.1953 r. w Bielsku-Białej). Od 1978 r. pracuje na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Od 1983 r. doktor n. t., od 2001 r. doktor habilitowany. Od 2003 -2008 r. zatrudniony na stanowisku prof. nadzwyczajnego w Politechnice Gdańskiej. W latach 2005-2008 prof. nazw. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. W latach 1996-2002 prodziekan ds. kształcenia Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, od 2005 r.-2012 dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, a od 2010 kierownik Katedry Automatyki i Energetyki. Od 2012 prorektor ds. kształcenia Politechniki Gdańskiej. Redaktor Zeszytów Naukowych serii Budownictwo Okrętowe 2002-2005. Członek Rady Naukowej Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku - 2007-2010. Członek Rady Centralnego Muzeum Morskiego oraz wiceprzewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Statku-Muzeum Sołdek. Ławnik Odwoławczej Izby Morskiej. Członek Forum Okrętowego (Pracodawców przemysłu okrętowego)- w latach 2007-2012 wiceprzewodniczący. Członek Rady Technicznej Polskiego Rejestru Statków oraz Lloyds Register (Poland). Członek Gdańskiego Towarzystwa Naukowego. Autor lub współautor 175 prac.

Musisz być zalogowany aby komentowac news'a

brak komentarzy
Koga - Bractwo okretowe
Strona wygenerowana w 0.008 sek.