Nie masz jeszcze konta ?
Zapomniałeś hasła ?

Main Manu
Wiadomości
Kontakt
O nas
Statut Bractwa Okrętowego KOGA
Deklaracja wstąpienia do KOGI
Ankieta
Galeria
Filmy

Buttony

Odeszli od Nas
Ledwon :: 2008-04-02 08:02:53
Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w okresie odeszli od nas - na zawsze - nasi Nauczyciele Akademiccy oraz nasi Koledzy:

Stasiu PAŁYSKA

Jasiu PASTWA
Rysiu SZYMAŃSKI
Janusz JUNG
Docent Przemysław URBAŃSKI
Stasiu SADOWSKI
Profesor Krzysztof ROSOCHOWICZ


Pamięc o Nich w naszych sercach pozostanie na zawsze. Aby przeczytac kilka słów informacji kliknij na WIĘCEJ w prawym dolnym rogu tej wiadomości. Możesz i Ty, o co bardzo prosimy, dopisac się do wspomnień zamieszczając test pod możliwością Komentarz. Prosimy również o przekazanie do Bractwa Okrętowego "KOGA" innych materiałów np. zdjęc, opisów wspomnień dotyczących Tych, których już nigdy nie spotkamy na naszej Uczelni, naszych Zjazdach czy na spotkaniach czwartkowych KOGI. Za przychylnośc w zrozumieniu naszej prośby zmierzającej do tworzenia zebranej historii o nas samych serdecznie dziękujemy.

Aby przeczytac kilka słów informacji kliknij na WIĘCEJ w prawym dolnym rogu tej wiadomości.

Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów

Staszek Pałyska nie żyje

Przed chwilą otrzymaliśmy wiadomośc, że dziś w nocy ( 2009-08-26 ) zmarł nasz Kolega Staszek PAŁYSKA.
Wiadomośc przekazał Syn Staszka Piotr.

Z wielkim bólem przyjmujemy tę wiadomośc, tym bardziej, że ostatnie dni wskazywały na wyrażną poprawę zdrowia Staszka. Staszek rozpoznawał osoby, próbował mówic, nawet wieczorem powiedział Żonie dobranoc.

Pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały Kolega, pomagający ludziom, bardzo dobry specjaista okrętowiec o niezwykłym spokojnym usposobieniu, którym zyskiwał Przyjaciół.

Msza Św. odbędzie się w najbliższy piątek 2009-08-28 o godzinie 12.00 w Szczecinie w Kościele Matki Bożej Ostrobramskiej przy ul. Słowiczej.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu też w piątek 2009-08-28. Początek o godzinie 14.30 w Kaplicy Głównej Cmentarza.

Wszystkie Koleżanki i Kolegów zapraszam w imieniu Rodziny Staszka i Bractwa Okrętowego KOGA Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów do wzięcia udziału w pożegnaniu Drogiego nam Kolegi Staszka Pałyski. Prosimy też o przekazanie tej smutnej wiadomości Koleżankom i Kolegom, Przyjacielom, Znajomym, Okrętowcom do których byc może nie uda nam się dotrzec.

Zarząd [b]Bractwa Okrętowego "KOGA"

Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Profesor Krzysztof ROSOCHOWICZ - nasz nauczyciel akademicki
W dniu 30 lipca o godzinie 13.30 na Cmentarzu Srebrzysko we Wrzeszczu odbył sie pogrzeb Prof. Krzysztofa Rosochowicza. Profesora żegnali licznie przybyli pracownicy Katedry, którą kierował, Władze Uczelni i Wydziału Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz Koleżanki i Koledzy, studenci. Wsród uczestników ceremoni pogrzebowej byli również i dyplomanci Profesora tak jak nasz kol. Latos ( był w grupie pierwszych dyplomantów Profesora ). Przemówienie pożegnalne wygłosił Dziekan Wydziału Prof. Marek Dzida. Miarą pamięci i szacunku dla Profesora Rosochowicza był siespotykany ogrom kwiatów które przykryły grób z Urną z Prochami Profesora.

W dniu 24 lipca otrzymaliśmy od kol. Tadeusza Kolendy bardzo smutną wiadomośc. Zmarł Prof. Krzysztof Rosochowicz - wiloletni Nauczyciel Akademicki i Wychowawca wielu pokoleń okrętowców. Śmierc nastapiła 23 lipca 2008 roku. Zawsze śmierc przychodzi za wcześnie a w przypadku Profesora Rosochowicza przyszła o wiele za wcześnie. Politechnika Gdańska, Nasz Wydział, okrętownictwo poniosło niepowetowaną stratę.


Obrazek


Łączymy się z pogrążona w bólu Rodziną i Najbliższymi Profesora. Składamy wyrazy współczucia. Pamięc o Profesorze pozostanie w naszych sercach na zawsze.


Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"
----------------------------------------------------------------

Profesor Krzysztof Rosochowicz - Wspomnienie


Profesor Krzysztof Rosochowicz urodził się w rou 1938. Studia ukończył na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Budowy Okrętów w 1962 roku. W tym też roku rozpoczął prace w Katedrze Technolgii Okrętów. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1971 roku a w 1986 roku stopień doktora habilitowanego. W 1987 roku został docentem oraz kierownikiem pracowni badań materiałowo-technologicznych. W roku 1992 obiąl kierownictwo Katedry Technologii Okrętów i Obiektów, Systemów Jakości i Materiałoznawstwa. W 1993 roku uzyskał stanowisko profesora nadzwyczajnego PG a w 2001 roku tytuł profesora. W latach 1996 - 2003 był Przewodniczącym Grupy Zmęczeniowego Projektowania Konstrukcji, Międzysekcyjnego Zespołu Zmęczenia i Mechaniki Pękania Materiałów i Konstrukcji działających w strukturach Komitetu Budowy Maszyn PAN . Ponadto był członkiem wielu prestiżowych organizacji krajowych i zagranicznych w tym rad technicznych towarzystw klasyfikacyjnych: Det Norske Veritas Poland, Germanischer Lloyd Poland i Polskiego Rejestru Statków. Profesor Rosochowicz specjalizował się w zagadnieniach technik wytwarzania oraz wytrzymałosci eksploatacyjnej konstrukcji okrętowych. W swojej pracy naukowej i dydaktycznej w zakresie technologii okrętów był kontynuatorem szkoły prof. Jerzego Doerffera, uznany autorytet naukowy w skali międzynarodowej, wychowawca wielu pokoleń inżynierów okrętowców, magistrów inżynierów okrętowców oraz doktorów. Ponadto był autorem wielu projektów i prac wdrożenowych, patentów i opracowań naukowych z dziedziny okrętownictwa oraz systemów zarządzania jakością. Wybitna osobowośc i niekwestionowany autorytet moralny uhonorowany licznymi nagrodami Ministra oraz Rektora Politechniki Gdańskiej, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Żegnamy Wspaniałego Człowieka, Wielkiego Naukowca, Tytana pracy i Doskonałego Wychowawcę młodych pokoleń okrętowców. Takiego zapamiętamy Go na zawsze.

Opracowanie:
Bractwo Okrętowe KOGA
E.Ledwoń
na podstawie materiałów i publikacji Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG.


Poniżej prezentujemy kilka zdjęc Proferora . Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzgyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy OkrętówObrazek Obrazek

Podczas inauguracji roku akademickiego 2004/2005 w dniu 2004-09-27

Obrazek

Podczas inauguracji roku akademickiego 2005/2006 w dniu 2005-10-04 w sali posiedzeń Rady Wydziału


================================================================================


Stasiu SADOWSKI
Z głębokim żalem zawiadamiamy o nadejściu smutnej wiadomości. Zmarł nasz Kolega Stanisław Sadowski. Pogrzeb odbędzie się w dniu 2008-06-13 o godzinie 14-tej na cmentarzu w Sopocie. Staszka, który ukończył studia na naszym Wydziale w 1970 roku, pamiętamy jako miłego, uczynnego i sympatycznego Kolegę, wysokiej klasy inżyniera, który oprócz zawodowego zainteresowania okrętownictwem chętnie grał na saksofonie. Ostatnio pracował w Wietnamie.

Łączymy się z pogrążoną w bólu Rodziną Staszka i Jego Przyjaciółmi. Składamy wyrazy głębokiego współczucia. Jesteśmy ogromnie zasmuceni odejściem kolejnego naszego Kolegi. Zapraszamy Wszystkich do licznego udziału w uroczystości pogrzebowej na cmentarzy w Sopocie przy ul. Malczewskiego. Pamięc o Stanisławie Sadowskim pozostanie w nas na zawsze.

Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów


================================================================================


Docent Przemysław URBAŃSKI - nasz nauczyciel akademicki
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł w wieku 83 lat nasz Nauczyciel Pan Docent Przemysław Urbański, emerytowany Pracownik naszego Wydziału, Wykładowca wielu pokoleń inżynierów okrętowców oraz były długoletni Kierownik Katedry Siłowni Okrętowych. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 2008-06-05 o godzinie 11.30 na cmentarzu na Srebrzysku.
Prosimy Koleżanki i Kolegów o liczny udział w pogrzebie.

Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Pamięc o Panu Docencie i wdzięcznośc za przekazaną nam wiedzę pozostanie w nas na zawsze.

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów.


================================================================================


Janusz JUNG
Z głębokim żalem zawiadamiamy że w dniu wczorajszym odszedł od nas kolejny nasz Kolega Janusz Jung. Śmierc nastąpiła w wyniku przebytej choroby. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 2008-04-12 o godzinie 13-tej w Whitby w Kanadzie ( 19-ta czasu polskiego ).

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Najbliższym w imieniu Koleżanek i Kolegów ze studiów składa

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów.

================================================================================


Rysiu SZYMCZAK
Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas na zawsze nasz Drogi Kolega Ryszard Szymczak. Zarząd Bractwa Okrętowego KOGA Stowrzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów składa wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim zmarłego Rysia Szymczaka.

Pogrzeb odbył się w dniu 2008-04-02 o godzinie 12.30 na cmentarzu w Sopocie przy ul. Malczewskiego. W uroczystości pożegnania naszego Kolegi wzieło udział liczne grono kolegów wraz ze swoimi rodzinami.


================================================================================

Jasiu PASTWA
Memento o Jasiu Pastwie
,,De mortuis aut bene ......" - jeśli chodzi o Jasia Pastwę, to tego mądrego łacińskiego powiedzenia nie trzeba kończyć. O Jasiu można mówić tylko dobrze. I na pewno wszyscy, którzy znali Jasia zgodzą się ze mną. Bo Jasio był osobą wyjątkową, nie tylko ze względu na swój wygląd. Jego postura doskonale współgrała z jego jowialnym, dobrodusznym charakterem. Zawsze był uśmiechnięty, a przycinki czy złośliwości kwitował dziwnym uśmiechem. Uśmiechem, który wyrażał jego stosunek do otoczenia i jego własnego świata.................

całość tekstu kliknij TUTAJ

-----------------------------------------------------

Napisali o Jasiu

Witam!

Powróciłem już z europejskich wojaży i jestem w Gdańsku. W załączeniu przesyłam list z KOGI zawiadamiający o śmierci Janusza Pastwy naszego kolegi .W czasie studiów lubiłem go ,ale trochę nie doceniałem jego zdolności i pasji zawodowych. Doszedł w swojej pracy do sporych osiągnięć jako specjalista.

Podczas zjazdów koleżeńskich był dla mnie szczególnie miły. Pamiętam tylko jak mjr. M. Michałowski śmiał się z jego łysiny, jakby to było najważniejsze. Po studiach rzadko go spotykałem i nic więcej o nim nie mogę powiedzieć. I właśnie to jest najgorsze że ,z naszych wspomnień o naszych Kolegach nie pozostaje nic , dlatego namawiam Was do działania w KODZE może to będzie drogą do poznania siebie i innych. Na pogrzebie nie mogłem być, bo wróciłem dopiero dzisiaj.

Pozdrawiam

Michał Szudejko

----------------------------------------------------


Pamiętam Janka z czasu studiów. Bardzo mnie zaskoczyła wiadomość o Jego
śmierci. Niestety zbyt późno otworzyłem moja pocztę (15.45) i w związku
z tym nie mogłem być na Jego pogrzebie. Przykre, że zaczyna nas ubywać...

Tadek Kolenda

Musisz być zalogowany aby komentowac news'a

brak komentarzy
Koga - Bractwo okretowe
Strona wygenerowana w 0.034 sek.