Nie masz jeszcze konta ?
Zapomniałeś hasła ?

Main Manu
Wiadomości
Kontakt
O nas
Statut Bractwa Okrętowego KOGA
Deklaracja wstąpienia do KOGI
Ankieta
Galeria
Filmy

Buttony

Ostatnio wydarzyło się
Ledwon :: 2009-02-22 22:42:21
1. STASIU PAŁYSKA POTRZEBUJE POMOCY Wczoraj ostatniego lutego otrzymałem wiadomośc od Wojtka Slkowskiego, którą zamieszczam w całości:
Dzien dobry,
Stasiu nie mogl poleciec samolotem, musi bys specjalny samolot karetka,
sytuacja jest bardzo zla
Musimy pomyslec nad zoorganizowaniem pomocy finansowej dla jego rodziny,
moze ktos ma jakis pomysl.
Syn i corka sa w Szanghaju, a zona lekarz w Polsce
ja jestem poza Szanghajem i nie wiem kiedy wroce
wiem z trzeciej reki, ze bardzo pomaga Przedstawiciel PZM w Szanghaju i
Konsul w ramach swoich obowiazkow.
to jest horror co przezywa jego rodzina


Wojtek Sulkowski

Pomyślcie, Drogie Towarzystwo z KOGI nad apelem Wojtka. Zastanówmy się do najbliższego czwartku ( 2009-03-05 ) do naszego Czwartkowego Spotkania KOGI.

Edek Ledwon

2. STASIU PAŁYSKA w szpitalu.
Dziś 2009-02-14 dotarła do nas wiadomośc, ze Stasiu miał wylew i jest w szpitalu w Szanghaju. Jest pod opieka córki i syna oraz licznych przyjaciół. Wiadomośc przekazał nam Wojtek Sulkowski. Odpisalem Wojtkowi w imieniu nas wszystkich skupionych wokół KOGI, że jestesmy duchowo ze Stasiem, myślimy o Nim, wspieramy Go i wierzymy, ze wkrótce wróci do zdrowia. Myslę, i proszę Koleżanki i Kolegów o wsparcie Stasia w formie takiej jak każdy potrafi, zadumą, dobrym życzeniem, modlitwą. Stasiu Jesteśmy z Tobą.

3. LOKAL ZASTĘPCZY DLA SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH "KOGI"
Zarząd KOGI informuje, ze z uwagi na sezonową zmianę godzin otwarcia SPATiF-u wybralismy jako lolal zastępczy restaurację KARDAMON w Sopocie na ul. de Gaulle tam gdzie kiedyś był Kawiareton w którym często się spotykaliśmy zanim osiedliśmy w SPATiF-ie. KARDAMON mieści się w uliczce prostopadłej do Monte Cassino vis a vis Krzywego Domku za kioskiem Ruchu stojącym na Monte Cassino. PAMIĘTAJ !! Jeżeli SPATiF jest zamknięty lub nie ma nas w SPATiF-ie to szukaj nas w KARDAMONIE. Więcej przeczytaj o naszym pierwsszym spotkaniu w tym nowym lokalu w wiadomości pod nazwą Z Spotkania w dniu 2009-02-05

4. SŁAWEK LEDWOŃ UZYSKAŁ TYTUŁ DOKTORA NA ARCHITEKTURZE NA PG
Miło mi poinformowac, ze Sławek Ledwoń syn Edka w dniu 16 grudnia 2009 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Architektury PG. Temat pracy doktorskiej brzmi: "Wpływ współczesnych obiektów handlowych na strukturę śródmieśc". Praca została oceniona bardzo wysoko i posiada walory ktore powodują, że powinna zostac upowszechniona w postaci np. książkowej i byc pomocną dla urbanistów, samorządowców zajmujących się różnymi aspektami rozwoju miast. O czym zawiadamia Was z dużą dumą ojciec Sławka gdyż Słąwek osiągnął to czego ojcu się nie udało stąd moja jako ojca duma jest jeszcze większa.

5. PIOTR STANIK JEDZIE DO WIETNAMU
Jako jedyny z licznej grupy chętnych na wyjazd do Wietnamu jedzie tylko Piotr Stanik. Innym chętnym przeszkodził kryzys nie tylko światowy a głównie w branży stoczni produkcyjnych zaserwowany nam Polakom przy wydatnej pomocy Unii Europejskej. Więcej na ten temat czytaj w wiadomości na stronie internetowej KOGI pod tytułem Piotr Stanik i Wietnam.

6. CO SŁYCHAC NA PG
Uruchamiamy stałą rubrykę czyli wiadomośc pod tytułem CO SŁYCHAC NA PG , w której zawarte będą aktualności z życia naszej uczelni.

7. INICJATYWA ANDRZEJA TOMASIKA
W dniu 2009-02-05 na spotkaniu czwartkowym Bractwa Okrętowego "KOGA" Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów, Andrzej Tomasik zaproponował, aby nasze Stowarzyszenie zajęło się gromadzeniem ofert pracy dla okrętowców jak również wykazem rezerw kadrowyh w naszej branży. Forma organizacyjna tego pomysłu jest obecnie dyskutowana.

8. MIECZYSŁAWOM NAJLEPSZE ŻYCZENIA IMIENINOWE.
Wszystkim naszym Kochanym Mieczysławom i Mietkom z okazji imienin składamy najlepsze życzenia dużo dużo zdrowia radości i spełnienia marzeń oraz dużo spokoju.

Zarząd
Bractwa Okrętowego "KOGA"
Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej
Wydziału Budowy Okrętów


9. DOBRA WIADOMOŚC
Firma naszego Kolegi Władysława Fediuka IMPULS z Pruszcza Gdańskiego zdobyła w kategorii Firm Średnich najwyższą I nagrodę w krajowym konkursie pod nazwą KRAJOWY LIDER INNOWACJI 2008 w kategorii Innowacyjna Usługa. Szczegóły możesz przeczytac na stronie internetowej Firmy www.impuls.pl Poniżej dyplom przyznany Firmie IMPULS.

Obrazek


Gratulujemy Koledze Fediukowi i życzymy dalszych sukcesów. Otrzymany tytuł Krajowego Lidera Innowacji pomoże Firmie w utrzymaniu wiodącej pozycji na rynku w swojej branży mimo pełzającego w naszym ( polskim ) kierunku kryzysu finansowego.

10. SPRAWA STOCZNI PRODUKCYJNYCH
Unia Europejska skazala nasz polski przemysl budowy statków na głęboki kryzys. Rząd RP nie byl w stanie obronic naszych stoczni produkcyjnych. Trudno przewidziec jak potoczy się sprawa tej branży w Polsce. Czy polski przemysł stoczniowy - w przeszłości, jeden z najwiekszych producentow na świecie mocno wyspecjalizowanych statków przeżyje ten kolejny głęboi wstrząs.
Jako okrętowcy z krwi i kości trzymamy kciuki za odrodzenie się naszej branży wykończonej przez konkurencje unijną.

11. MUZEUM MORSKIE
Jeżeli dziś jest 5 listopada 2008 roku to w imieniu naszego Kolegi Jerzego Litwina - dyrektora Centralnego Muzeum Morskiego zapraszamy na jutro to jest na 6 listopada 2008 roku na godz. 10.00 do głównej siedziby Centralnego Muzeum Morskiego na sesję poświęconą 60-tej rocznicy wodowania s.s. "Sołdek". Pan Dyrektor Litwin osobiści zaprasza Członkówi Sympatyków Bractwa Okrętowego KOGA do uczestniczenie w tej sesji. Wstęp wolny.

12. OPADY W WIETNAMIE
Z dużym zatroskaniem informujemy że w ostatnich dniach października br. w Wietnamie wystąpiły olbrzymie opady deszczu sięgające 350mm słupa wody na m2 na dobę. Nasze zakłopotanie o los nazych wietnamskich Kolegów wzrosło w związku z wracającymi się mailami które wysyłaliśmy do Wietnamu. Mamy już informację, że raczej nasi Koledzy Wietnamczycy i Ich Rodziny nie doznaly uszczerbku na zdrowiu. I tą dobrą wiadomością pragniemy podzielic się z Koleżankami i Kolegami z BO.

13. STOCZNIE a UNIA EUROPEJSKA
Całe środowisko okrętowców w tym również wszyscy nasi Koledzy ze studiów Ci związani od zawsze z okrętownictwem oraz Ci którzy odeszli od wykonywania zawodów stoczniowych troszczymy się o los naszych stoczni. Oczekujemy z nadzieją pozytywnych decyzji w tej sprawie tak ze strony Unii Europejskiej jak i Rządu Polskiego. Mamy nadzieję, że polski przemysł stoczniowy wróci do świetności jaką miał w latach gdy my studiowaliśmy i wkraczaliśmy w nasze życie zawodowe.

14. WIETNAM - WYJAZD
Po wielu dyskusjach i po uwzględnieniu wszystkich uwag Koleżanek i Kolegów, którzy do nas je zgłosili, powstał ramowy program wyjazdu do Wietnamu. Zostanie on wkrótce zamieszczony na naszej stronie internetowej.

15.INAUGURACJA na BO PG
W dniu 2008-09-30 odbyła się uroczysta [b]Inauguracja Roku Akademickiego 2008/2009 na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa.
Wkrótce kilka słów na ten temat na naszej stronie internetowej wraz z obszernym reportażem zdjęciowym.

16.EURO-CYNK - certyfikaty trzech systemy zarządzania jakością
Miło nam poinformowac, że firma EURO-CYNK GDYNIA Sp. z o.o. kierowana przez naszego Kolegę Stanisława Guttetera - Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej naszego Stowarzyszenia - Bractwa Okrętowego "KOGA" uzyskała certyfikaty zarządzania trzech systemów: jakości, środowiska i bhp. Certyfikaty został przyznane przez Polski Rejestr Statków. Gratulujemy uzyskania tych certyfikatów Prezesowi Gutteterowi, Zarządowi Euro-Cynku oraz Pracownikom Firmy, w tym naszym Kolegom tam pracującym zwłaszcza, że Euro-Cynk jest jedyną firmą wywodzącą się ze Stoczni Gdynia posiadającą aż trzy certyfikaty. Zyczymy dalszych sukcesów w rozwoju Firm.

17. JOLA ŻELAZNA
Ostatnio nawiązaliśmy kontakt z Jolą Stapf ( Jolą Żelazną ). Cieszymy się bardzo. Liczymy, że wpadnie do nas na nasze spotkania czwartkowe odbywajace się w pierwszy czwartek każdego miesiąca w Sopocie na Monte Cassino w SPATiF-ie. Przekazujemy Joli pozdrowienia równiwż od naszych Kolegów Wietnamczyków.

18. NASZ STRONA INTERNETOWA
Jesteśmy w trakcie przebudowy naszej strony internetowej. Pierwsza zmiana polega na zgrupowaniu bardzo dużej liczby smutnych wiadomości w jedną wiadomośc. Zapraszamy do zaglądnięcia do Niedawno odeszli od nas. Prosimy w tej wiadomości o nadsyłanie matyriałów np. zdjęc, dokumentów, opowiadań dotyczących osób którzy odeszli od na na zawsze.

19. NASI EMERYCI
Pozdrawiamy Koleżanki i Kolegów, którzy przeszli na emeryturę. Do takich zaliczają się Stasiu Szuksztul oraz Zbyszek Szramkowski. Wszystkim życzymy przyjemnego spędzania czasu w czym przynajmniej raz w miesiącu może pomóc Bractwo Okrętowe "KOGA" zapraszając na comiesięczne spotkania czwartkowe w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Soocie na Monte Cassino w SPATiF-ie.

20. ZAPROSZENIE do SPATiFu
Wszystkim, którzy dzielnie pracuja nadal na różnych stanowiskach pracy życzymy dalszych sukcesów zawodowych i dużo zdrowia. zapewniamy, że comiesiczne spotkania nasze w SATiF-ie w Sopocie wpłyną odprężająco i pozytywnie na kondycję psychiczną nas wszystkich.

21.WIETNAM przygotowanie do wyjazdu
Trwają przygotowania do wyjazdu bussinessowego do Wietnamu. Prosimy śledzic naszą stronę internetową. Tu zamieszczac bedziemy wszystkie informacje dotyczące wyjazdu. Przpominamy - planowany termin wyjazdu to druga połowa stycznia 2009 roku. Czas trawnia pobytu w Wietnamie od 14 do 18 dni. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie swojego udziału w wyjeździe do Zarządu KOGI (np. na adres mailowy: edek@ledwon.pl )[/b]. Ponieważ ważnym elementem wyjazdu będzie nawiązanie kontaktów gospodarczych ze stroną wietnamską więc prosimy o przekazanie nam propozycji tematów współpracy z Wietnamem. Tematy te przekażemy naszym Kolegom w Wietnamie w celu przygotowania partnerów handlowych do rozmów w czasie naszego pobytu w Wietnamie.

Zarząd Bractwa Okrętowego "KOGA"

Musisz być zalogowany aby komentowac news'a

brak komentarzy
Koga - Bractwo okretowe
Strona wygenerowana w 0.032 sek.